ZEYNEP İNAK

ZEYNEP İNAK

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

KANAATLERİMİZ VE ÖNERİLERİMİZ

A+A-

Kuşadası Gençlik Festivali 10-14 Temmuz tarihlerinde başlıyor. Festivalin biletleri internet üzerinden satılıyor. Festival, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da, Sevgi Plajında yapılacak. Geçtiğimiz yıllarda festival üzerinden spekülasyonlar yapılarak, organizasyonlar yıpratılmak istendi ancak gördüğü ilgi üzerine devamı geldi. Teoman, Emre Aydın, Bülent Ortaçgil, Selda Bağcan, Şebnem Ferah gibi sadece gençlere değil, orta yaş kuşağına da hitap eden sanatçıların yer aldığı festival, umarız olumlu izlenimlerle, ses getirir. Öncesindeki ilgiye bakılırsa, "biletler tükenmiş" haberleri dikkate alınırsa, çok yoğun bir haftaya hazırlandığımızı söyleyebiliriz. Sevgi Plajı kamp yeri olarak kullanılmaya elverişli bir alan. Ancak böyle bir organizasyon için yetersiz kaldığını daha önce gözlemledik. Gönül isterdi ki, bu yılki Gençlik Festivali, Adagöl ile dönüşümlü olarak yapılsın. Böylelikle, hem Sevgi Plajının yükü azaltılır, hem de Kuşadası'nda ekmek yiyen esnafın festivalden eşit pay alması sağlanırdı. Sadece Davutlar ve Güzelçamlı esnafına değil, Bayraklıdede Mahallesi esnafına da getirisi büyük olurdu.

AİLELERİN GÜVENLİK KAYGISI

Kuşadası Gençlik Festivali, Kuşadası'nın tanıtımı için fırsatlar yaratıyor. Geçtiğimiz yıl festivali, 120 bin kişi izledi. Ondan önceki yıl ise, 90 bin kişi. Tahmini olarak, bu rakam bu yıl 150 bin kişi civarında seyredecek. 150 bin insanın 5 gün boyunca aynı noktada konaklamasının zorlukları ortada. Mümkün olduğunca konaklamanın ve kamp alanlarının iki eşit noktaya paylaştırılmasında fayda olacağını düşünüyorum. Önümüzdeki yıl bu önerimin zorunlu olarak dikkate alınacağını tahmin ediyorum.

KANAAT ÖNDERLERİYLE ANKET

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, kanaat önderlerine yönelik olarak, kent sorunlarına ilişkin anket yaptırmakta. Dün benimle de, BUPAR şirketi aracılığıyla söz konusu anket yapıldı. İlk üç ay içinde Ömer Günel ve yönetimi hakkında net bir izlenim edinmememe karşın, çalışkanlığını ve cesaretini olumlu bulduğumu, ancak tecrübeye ihtiyacının olduğunu düşündüğümü vurgulayan cevaplar verdim. 100 gün henüz net bir fikir edinmek için erken. Ömer Günel'in farkını henüz ortaya koymadığını düşünüyorum. Bunun için de zaman gerekiyor. Takip etmeye devam edeceğiz.

Önceki ve Sonraki Yazılar