Kanımda pozitif bir bulgu yoktu

Kanımda pozitif bir bulgu yoktu

Aydın'ın Efeler ilçesinde berberlik yapan Bülent Kovacı'nın koronavirüs testi pozitif çıkmıştı. Ardından gözetim altına alınan Kovacı, durumuyla ilgili bilgi verdi. 

A+A-

KIYMET SARIYILDIZ - Efeler’de berberlik yapan Bülent Kovacı, test sonucunun pozitif çıkmasının ardından Aydın İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Devlet Hastanesi’nde gözetim altına alındı. Hastanede kendisine bir dizi testler yapıldığını söyleyen Kovacı, eşine yapılan testin sonucunun negatif olduğunu söyledi. Test sonucunun pozitif çıkmasının nedeninin polenlere karşı alerjisi olduğunu belirten Kovacı, hastaneye gittikten sonra müşterilerinin listesini yetkililer verdiğini söyledi.
 
“POLENLERE KARŞI ALERJİM VAR”

Test yaptırmayı kendisinin talep ettiğini belirten Kovacı, kendisi ve müşterilerini daima koruduğunu söyledi. Müşterilerinin sonucunun da negatif çıktığını ifade eden Kovacı, “Ben kendim gidip test yapmak istedim. Arayıp test yapmak istediğimi söyledim. 18 Mayıs günü akşamüzeri Devlet Hastanesi’nin Kovid 19 bölümüne gittim. Kuaför olduğumu ilettim. Test yaptılar. Ama hastanede söylemeyi unuttuğum bir şeye vardı. Benim polenlere karşı alerjim var. Her yıl belli mevsimlerde hapşırma, gözde kızarma gibi belirtiler oluyor. E-nabız üzerinden sonuçlarıma baktım. Belirtilmemiş yazıyordu. Ben de anlamadığım için hastaneyi aradım. Bana sanırım sizde yok olsa ararlardı dediler. Ben de mutlu oldu. Hatta sosyal medyadan test yaptım sonuç negatif diye paylaşım yaptım. Çarşamba günü Sağlık Müdürlüğü’nden aradılar. Siz de kovid tespit edilmiş dediler" diye konuştu. 

"DÜKKANIM MÜHÜRLENMEDİ"

Konuyu öğrenince hemen dükkanını kapattığını belirten Kovacı, "Dükkanım mühürlenmedi. Ben kendimin, ailemin ve müşterilerimin sağlığı için kendim gittim test yapmaya. Ben de tıraş olan müşterilerin listesini verdi. 6 tüp kan alındı. Sonuçları bekledim. Sonuçlar gelmeyince e-nabızdan sonuçlarımın fotoğraflarını aldım ve doktor arkadaşlarıma gönderdim. Onlar da kan değerlerimin gayet normal, sonuçların iyi olduğunu söylediler. Kanımda pozitif bir bulgu yoktu. Eşime de test yaptılar. Onun da test sonucu negatif çıktı.  Hastaneye geldiğimden beri ateşim, öksürüğüm, yorgunluk, tat alamamam gibi hiçbir belirti yok. Sadece polenlere karşı alerjim var. Alerjiden dolayı böyle bir sonuç çıktığını düşünüyorum. Bir bulgum yok, eşimde negatif çıktı, müşterilerimin sonuçları negatif çıktı. Korkulacak bir şey yok. Hiçbir müşterimde pozitif vakaya rastlanmadı. Hiçbir şeyim yok. Kendimi de müşterilerimi de korudum” dedi. 

“MASKE TAKIP ÜSTÜNE SİPERLİK TAKTIM”
Berber salonunda gerekli tüm tedbirleri aldığını söyleyen Kovacı, herkese özel aletler kullandığını söyledi. Sağlık Bakanlığı’nın koyduğu kuralların hepsine riayet ettiğini ifade eden Kovacı, “Ben tüm hijyen kurallarına uydum. Yüzde 90 etil alkol olan dezenfektanlar kullandım. Maske takıp üstüne siperlik taktım. Eldivenimi her kullanımdan sonra attım. Hijyen kurallarına benim kadar uyan kimse olamaz” diye konuştu. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum