Kaplan, Çerçioğlu’ndan cezaların iptalini istedi

Kaplan, Çerçioğlu’ndan cezaların iptalini istedi

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü'nün Koçarlı Belediyesi'ne kaçak su kullanımı nedeniyle kestiği 36 bin 904 lira 86 kuruş para cezasının iptal edilmesini istedi. 

A+A-

MURAT TAN - Koçarlı Belediye Başkanı Kaplan, ASKİ tarafından 15 yıldır var olan ve son 5 yıldır da ASKİ sorumluluğunda olan 5 park ve 1 düğün salonuna kaçak su kullanımından ötürü toplamda 36 bin 904 lira 86 kuruşu para cezası uygulanmasıyla ilgili sessizliğini bozdu. Kesilen cezanın sadece belediyeye değil Koçarlı ve bölge halkına kesildiğini söyleyen Kaplan, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun cezaları iptal etmesini talep etti. Cezaların siyasi ve popülist bir kararla kesildiğini belirten Kaplan, “Büyükşehir Belediye Başkanımızın zatıalisi bilir. İptal ederse iyi olur. Cezaları gözden geçirip check-in yapar ve iptal ederse doğru olacağı kanaatindeyim. İtibarları eksilmez artar, bu şekilde eksilir” dedi. 

“DOĞRU VE ETİK OLMADIĞI KANAATİNDEYİM”

Sürece dönük açıklamalarda bulunan Kaplan, Çakırbeyli Parkı’ndaki çiçeklerin ve ağaçların sulanması için sondaj çalışması yapıldı. Büyükşehir yetkililerinin şikayeti üzerine Devlet Su İşleri’ne 2 bin lira ceza ödedik. İlki buydu. Ticari amaçlı kullanılmayan, halkın zaman zaman gidip oturduğu 5-6 park ile garip gurebanın haftada bir düğün yaptığı ve yine ticari amaçlı olmayan Bağcılar Düğün Salonu’na kesildi cezalar. Bunla ilgili itirazları yaptık, itirazlarımız devam ediyor. İnşallah Aydın Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ bu yanlış karardan dönecek ve cezalar iptal edilecektir. Ben doğru ve etik olmadığı kanaatindeyim. Bunun safiyane siyasi ve popülist bir karar olduğu düşüncesindeyim. Bundan 7 ay önce CHP’li belediye iş başındaydı. Biz de bilmiyorduk ve tespitlerimiz yoktu. Kendileri tarafından bu parklara o dönem bağlantılar yapılmış. Bizi uyarsalardı biz zaten parkların aboneliklerini alırdık. Herhangi birisinin sırtından bedava geçinme gibi mantalitemiz yok. Hizmet alınıyorsa bedelini ödemek değişmez kuralımızdır” diye konuştu. 

“ÇERÇİOĞLU CEZALARI İPTAL EDERSE İTİBARI ARTAR” 

“İnşallah ASKİ ve Büyükşehir bu yanlıştan döner ve o cezaları iptal eder” diyen Kaplan, “Bu ceza, Koçarlı Belediyesi’ne ya da safiyane Koçarlı halkına kesilmiş bir ceza da değildir. Buradan faydalanan insanlar Aydın’ın değişik ilçelerinden gelmiş insanlardır. Bu ceza Koçarlı ve bölge halkına kesilmiştir. Bunu doğru ve etik bulmuyorum. Bu yanlıştan döneceklerinden hiç şüphem yok. Büyükşehir Belediye Başkanımızın zatıalisi bilir. İptal ederse iyi olur. Cezaları gözden geçirip check-in yapar ve iptal ederse doğru olacağı kanaatindeyim. İtibarları eksilmez artar, bu şekilde eksilir. Şu anda abonelik başvurularımızın bir kısmını yaptık. Abone başvurularımız devam ediyor” dedi. 


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.