Karacasu Belediye Meclisi olağanüstü toplandı

Karacasu Belediye Meclisi olağanüstü toplandı

Karacasu Belediye Meclisi, belediyeye iki kamyon bir kazıcı yükleyici alınması için 1 milyon lira borçlanma ve Küçükarık Sokak’taki tescilli yapıların rölev ve kurtarma projesi için 2020 yılının ilk olağanüstü toplantısını gerçekleştirdi.

A+A-

GÜLAY ÖZTEKİN- Zeki İnal Başkanlığında toplanan meclis üyelerinin aldığı kararla iki madde meclisten oy birliği ile geçti.

Belediye Başkanı Zeki İnal başkanlığında 2020 yılı ilk olağanüstü toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda, Küçük Arıksokak kurtarma projesi için imzalanacak protokol dahilinde Kültür Bakanlığına yaptırılması ve Belediye Meclisinin iki adet kamyon ve 1 kazıcı yükleyici alımı için geçen ay aldığı 1 milyon TL borçlanma kararı doğrultusunda İller Bankasından teminat mektubunun alınması ile ilgili konuları görüşüp karara bağladı.

ŞEHİTLERİ ANARAK OTURUMU AÇTI
Belediye Başkanı Zeki İnal, İdlib’de şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar dileyerek meclis oturumunu açtı. Uğur Çoban ve Nuri Öncü’nün mazeret bildirerek katılmadığı olağanüstü toplantıda 2 madde görüşülerek oy birliğiyle karara bağlandı.

KÜÇÜK ARIK SOKAK KURTARMA PROJESİ İÇİN TOPLANILDI
Belediye Başkan Yardımcısı Erdinç Büyükgümüş, neden olağanüstü toplantı yapmak zorunda kaldıklarını anlattı. Geçtiğimiz hafta sonu Kültür Bakanlığından bir heyet geldiğini belirten Büyükgümüş, “Büyükdağlı mahallesindeki Küçükarık Sokak kentsel sit alanında olup röleve çalışmasını bakanlık bize proje kapsamında yapacak. Biz mecliste karar alacağız. Röleve ve sokak sağlıklaştırma işlemlerinin yapılması ve bu yılın yatırım programına alınması için kararın Şubat sonuna kadar ellerinde olması gerektiğinden olağanüstü meclis toplantısı yapmak zorunda kaldık” dedi.

1 MİLYON LİRA BORÇLANMA İÇİN TEMİNAT MEKTUBU 
Öte yandan geçtiğimiz Ocak ayında yapılan meclis toplantısında 1 milyon lira borçlanma ile iki kamyon bir kazıcı yükleyici alınması yolunda alınan kararı hatırlatan Büyükgümüş, “Bankalardan teklif aldık. İki banka teklif verdi. Her iki bankanın da ortak şartı İller Bankasının kefaletini vererekten bunun içinde meclis kararı alınacağından acilen olağanüstü meclis toplantısı yapmak zorunda kaldık” dedi.

İKİ GÜNDEM MADDESİ DE OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ
Büyükdağlı Mahallesinde yapılması gereken evlerin bir protokol dahiline Kültür Bakanlığınca yapılması hususu görüşülüp oy birliğince kabul edildi. 

İller bankasından alınan teminat mektubu ile ilgili kısa vadeli borçlanma türünde yatırımlar için 48 aya kadar teminat mektubu alınması ve bununla ilgili işlemlerin belediye başkanı veya görevlendireceği yetkili tarafından yapılması hususu görüşülüp oy birliği ile kabul edildi.

belediye-meclisi-olaganustu-toplandi-148971-15ee4d150a0a29db8b76213481e26249.jpgkaracasu-belediye-meclisi-olaganustu-toplandi-148971-2aa7a490d31c72f1b03b7458e554dfac.jpgbelediye-meclisi-olaganustu-toplandi-148971-45d7a2eba3bb778223dc8dfc223a8f7e.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.