Karacasu Belediye personeli sendikalı oldu

Karacasu Belediye personeli sendikalı oldu

Karacasu Belediyesinde çalışan taşeron işçi kadrosunda iken daimi işçi kadrosuna geçen 65 personel Genel-İş’e bağlı DİSK-İŞ sendikasına üye oldu.

A+A-

(GÜLAY ÖZTEKİN) KHK ile Karacasu Belediyesinde daimi işçi kadrosuna geçen 67 personelin sendikalı olması için Genel-İş’e bağlı DİSK Sendikası yetkilileri arasında protokol yapıldı. Karacasu Belediyesinde düzenlenen toplantıya belediye başkanı Mustafa Büyükyapıcı, DİSK-İŞ Muğla Bölgesinden İl Genel Sekreteri Sedat Arslanoğlu ve personel katıldı. 

"HEPİNİZ ÇOCUKLARIM GİBİSİNİZ"
Karacasu Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı, “Çalışanlarımızın rızkını kazanırken yarınları ile ilgili kaygıları olmaması için mevcut daimi işçi kadrosuna geçen arkadaşlarımızı sendikalı yapalım istedik. Aslında işçi kardeşlerimin haklarını her zaman gözetip koruyup kolladım. Sizin haklarınızı korumak ve daha iyi şartlarda çalışmanızı sağlamak öncelikle benim görevim. Haklarınızın korunması konusunda bu zamana kadar yaptığım gibi bundan sonrada daha sağlıklı ve verimli çalışmanız için elimizden ne geliyorsa yapmaya devam edeceğiz. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Bunu zaman içinde daha iyi anlayacaksınız. Aslında göreve geldiğimde ne konumda idiniz şimdi ne konumdasınız o günle bugünü mukayese ettiğinizde ne kadar rahatladığını göreceksiniz” dedi. 

Başkan Büyükyapıcı, “Hepiniz benim çocuklarım gibisiniz. Çünkü biz aileyiz. Birbirimizin mutluluğunu ve üzüntüsünü birlikte paylaşıyoruz. Tüm işçi kardeşlerime hayırlı ve uğurlu olsun” diyerek yaptığı konuşma ile personelini duygulandırdı. 

“BAŞKANIMIZIN VE ÇALIŞANLARIMIZIN YANINDAYIZ”
Sendika Temsilcisi Sedat Arslanoğlu, içlerinden biri olan ve her zaman çalışanlarına değer veren Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı’nın yanında olduklarını vurguladı. KHK’da yaşanan toplu sözleşme ile ilgili sıkıntıları anlatan Arslanoğlu, “Başkanımıza sahip çıkmamız gerekiyor. Bizde sendika olarak başkanımızın ve siz çalışanların yanındayız. Sendika olarak yüzdeliklerin uygulanması konusunda mücadele veriyoruz. İlerleyen süreci takip edip gelişmeleri sizlerle paylaşacağız. Belediyemize çalışanlarımıza sendikamıza hayırlı uğurlu olsun. Bundan sonra her zaman yanınızda olacağız. Ailemize katılarak bizleri onurlandırdınız” dedi. 

TAŞERON İŞÇİDEN DAİMİ İŞÇİ KADROSUNA GEÇTİLER
Taşeron işçi sorununu ortadan kaldıran düzenleme 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile hayata geçmiş ve buna göre, 4 Aralık 2017 itibariyle taşeron işçi olarak çalışanlar kamuda sürekli işçi kadrosunda istihdam edilmeleri sağlanmış ve bu kapsamda işçilere sendikalı olma yolu da açılmıştı. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.