Karacasu Kaymakamlığı'ndan 25 öğrenciye burs

Karacasu Kaymakamlığı'ndan 25 öğrenciye burs

Karacasu Kaymakamlığı 2020 yılında ilkokul ve lise düzeyinde çeşitli okullarda öğrenim gören 20 yükseköğrenim hakkı kazanan 5 olmak üzere toplam 25 öğrenciye eğitim öğrenim bursu sağlayacak.

A+A-

GÜLAY ÖZTEKİN- Karacasu Kaymakamı Ahmet Soley, “Burs için Karacasu’da okumak şartı var ama Karacasulu olmak şartı yok” dedi. 

Karacasu Kaymakamı Ahmet Soley, 2020 vakıf hizmetleri hedefleri arasında ilçedeki liselerden mezun olup yükseköğrenim hakkı kazanan 5 başarılı öğrenciye, lisede okuyan 10, ilkokulda okuyan 10 olmak üzere toplam 25 öğrenciye örenim bursu verileceğini müjdeledi. Bunun için Karacasulu olmak gibi bir şartları olmadığının altını çizen Kaymakam Soley, tek şartının Karacasu okullarından mezun olmak olduğunu dile getirdi.   

Son yıllarda lise düzeyindeki okulların başarı seviyesinde düşüş kaydedildiğini ifade eden Kaymakam Soley, bunun sebebinin de başarılı öğrencilerin sınav sonrası Nazilli ya da Aydın’daki okulları yönelmelerinden kaynaklandığını söyledi. 

LİSELERDEKİ BAŞARI SEVİYESİ DÜŞTÜ
Bundan 15-20 yıl önce üniversiteye yerleştirdiği başarılı öğrencileri ile ülke çapında adını duyurmuş eğitimde öncü olmuş bir lise iken son yıllarda ortaokuldan sonra başarılı öğrencilerin sınavlarda tercihlerini fen lisesi gibi okullara yapması sonucu liselerde başarı seviyesi düştü. 

İlçedeki lise düzeyindeki başarı seviyesini önceki yıllarda olduğu gibi tekrar üst seviyelere çıkarmak için öğrencileri ilçede okumaya özendirmeye yönelik bir hamle yapan Kaymakam Soley, “Liselerden mezun olup yükseköğrenim hakkı kazanan 5 öğrencimize, ilçemiz liselerinde okuyan 10 ilkokulda okuyan 10 olmak üzere 25 öğrenciye kredi verilecektir. Karacasulu değil Karacasu okullarından mezun olmak şartı var. Biliyorsunuz lise düzeyindeki eğitim başarımız düştü. Bizim en seçkin öğrencilerimiz hep sınav sonrasında Nazili ve Aydın’daki okullara yöneliyorlar. Bizde 2020’de bu öğrenim bursunu hayata geçireceğiz. Amacımız ilçemizdeki eğitim kalitesini artırarak öğrencilerin ilçede okumasını sağlamak” dedi.

 


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.