Karacasu'da askıda ekmek kampanyası devam ediyor
Yayınlanma:
Güncelleme:
ABONE OL

Karacasu'da askıda ekmek kampanyası devam ediyor

Karacasu’da ekmek fırınını işleten Tekin kardeşler, eski Türk geleneklerinden olan “Askıda ekmek kampanyası” ile örnek bir uygulama başlattı.

(GÜLAY ÖZTEKİN) Bir yıldır devam eden kampanya Ramazan boyunca da ilçede büyük destek gördü. Projenin fikir babasının ise MHP’li Belediye Başkanı Zeki İnal olduğu öğrenildi. 
Amca çocukları olan Yeşil Artvin Unlu Mamullerini işleten Tekin kardeşler, "Ne verirsen elinle o da gelir seninle. Komşusu açken tok yatan bizden değildir" Hadis-i Şerifi paylaşarak Çarşı caminin üzerindeki ekmek satış noktasında başlattıkları “Askıda ekmek kampanyası” ile örnek bir uygulamaya öncülük etti. Yaklaşık bir yıldır devam eden kampanya hayırsever vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. 
DAYANIŞMA ÖRNEĞİ SERGİLENİYOR
Hayırsever vatandaşlar tarafından parası ödenen ekmekler ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Ekmek satılan dükkanın dışındaki poşet içerisinde askıya bırakılan ekmek kısa süre sonra ihtiyaç sahibi tarafından alınıyor. Kampanya her geçen gün büyürken Tekin kardeşlerin başlattığı kampanya ile Türk örf adetlerinden olan dayanışmanın paylaşmanın birlik beraberliğin de en güzel örneği veriliyor. 
FİKİR BABASI ZEKİ İNAL
Askıda ekmek kampanyası ile ihtiyaç sahiplerinin evlerine ücretsiz ekmek alıp götürebildiklerini söyleyen Rıdvan Tekin, “Bir elin verdiğini öbür elin görmeyecek” inancından hareketle askıda ekmek kampanyasını başlattıklarını söyledi. 
Kampanyanın fikir babasının ise Belediye Başkanı Zeki İnal olduğunu ifade eden Tekin, “Bir yıl önce Zeki Başkan henüz belediye başkanlığına adaylığı bile söz konusu değilken, askıda ekmek kampanyası başlatmamız fikrini önerdi. Onun önerisi üzerine başlattığımız kampanya hayırsever halkımızdan büyük ilgi gördü" dedi. 
KAMPANYA AMACINA ULAŞTI
Ramazan ayında da kampanyanın sürdüğünü belirten Tekin, "Amacımız evine çocuklarına ekmek alıp götüremeyen ihtiyaç sahiplerine yardım etmekti. Komşusu açken tok yatan bizden değildir diyen Hz. Peygamberimizin Hadis-i Şerifini düstur edinmiş bir inancın evlatlarıyız. Bu inançtan yola çıkarak başlattığımız kampanya ile veren el ile alan el birbirini görmemiş bilmemiş ve yapılan hayır da amacına ulaşmış oldu” diye konuştu.

karacasuda-askida-ekmek-kampanyasi-devam-ediyor-110119-8bacfa96fc73784a95ac9dcdc8ffb420.jpgkaracasuda-askida-ekmek-kampanyasi-devam-ediyor-110119-948e7f5340c8690e5f73be6394aa5ed0.jpgkaracasuda-askida-ekmek-kampanyasi-devam-ediyor-110119-11297a11e95fc1b616e7d60d433de0b5.jpgkaracasuda-askida-ekmek-kampanyasi-devam-ediyor-110119-680877b162d32f328de5b36bc4c1b690.jpg


 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.