(GÜLAY ÖZTEKİN) Tek yönlü her iki caddede yol güvenliğini sağlamak amacıyla başlatılan çalışma kapsamında 4 kasisle sürücülerin hız yapmasının önüne geçilmesi hedefleniyor.
Aydın Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri ekipleri tarafından Karacasu’da 4 kilometrelik birinci ve ikinci kat sıcak asfalt seçim arefesinde tamamlandı. Yolun asfaltlanması hız tutkunlarının daha çok hız yapmasına neden oldu. Okullar bölgesindeki yaya geçitlerinin yanı sıra bütün uyarılara rağmen ayağını gazdan çekmeyen sürücülerin asfalt kasislerle hızını düşürmeleri ve böylelikle yaşanabilecek olası kazaların önüne geçilmesi amaçlanıyor.
Halkın tepkisi üzerine harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, Sevenler caddesi ve M.Kemal caddelerindeki yaya geçitlerinin olduğu okul önünde iki, ana yolun diğer kısmındaki okulların önüne iki olmak üzere bir kilometrelik yolda 4 ayrı asfalt kasis çalışmalarına başladı. Yapılan çalışma ile başta egzozlarını açarak gürültü kirliliği oluşturan motosiklet sürücüleri olmak üzere hız tutkunlarının önünü bu şekilde kesilmesi sağlanacak.

karacasuda-hiz-tutkunlarina-kotu-haber-104275-6be7b3662c725b20520eac5fd26bb937.jpg


Kaynak: GÜLAY ÖZTEKİN