(GÜLAY ÖZTEKİN) Karacasu’nun tanınmış esnaflarından Nilay Pansiyon ve Kafeterya işletmecisi Nilgün Koruk, Cumhur İttifakı olarak girdiği seçimden zaferle çıkan MHP’li Zeki İnal listesinden 5. sıradan meclise girmeyi başaran tek kadın oldu.
GEÇEN DÖNEM 3 KADIN MECLİS ÜYESİ VARDI
Kadınların daha çok mecliste olması gerekirken geçen dönem 3 olan kadın üye sayısı bu dönem teke düştü. Önümüzdeki dönem belediye meclisinin tek kadın üyesi olarak Karacasu halkına hizmet verecek olan Koruk, azmi, çalışkanlığı ve elde ettiği başarılarıyla da dikkat çekiyor.
Liseyi bitirdikten sonra üniversiteye gitmeyip 29 yaşında Nilay Kız Öğrenci Yurdu'nu işletmeye açan genç girişimci Nilgün Koruk, 35 yaşından sonra yarım bıraktığı tahsilini üniversite ile taçlandırdı.

35 YAŞINDAN SONRA ÜNİVERSİTELİ OLDU
Başarılı genç kadın Koruk, 2016’da girdiği üniversite sınavında (ADÜ) Karacasu Memnune İnci Yarenci Meslek Yüksek Okulu (MYO) Turizm işletmecilik Bölümünü kazandı. 2018’de mezun olup DGS sınavına girerek Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümünü kazanıp 3. Sınıf öğrencisi olan Koruk, aynı yıl girdiği YGS sınavında İşletme Bölümünü kazanıp 1. sınıfta öğrenimini sürdürerek iki yüksel okul birden okumasıyla adından söz ettirmeyi başardı. Bir taraftan işlettiği pansiyon ve kafeteryanın yanı sıra iki üniversiteyi birden okuyan Koruk, azmi ve elde ettiği başarılarıyla gençlere rol model olmasıyla dikkat çekiyor.

GENÇLERE ROL MODEL OLDU
Yoğun iş temposu, çocukları ve öğrencilik hayatından sonra şimdi de MHP’den siyasete atılarak meclise girmeyi başaran genç kadın, çocuklarına ve gençlere iyi örnek olmak için üniversite eğitimini tamamlamaya karar verdiğini söyledi. Koruk, “Bu yaştan sonra üniversiteyi bitirip meslek sahibi olmak gibi bir gayem yoktu. Tahsilimi üniversite ile taçlandırmak istedim. İşlettiğim öğrenci yurdu ve pansiyonda öğrencilerin okuyup da ne olacak deyip eğitimlerini yarım bırakıp gittiğini gördüm. O yüzden gençlere ve çocuklarıma rol model olmak için okumaya karar verdim” dedi.

KADINLAR HER ALANDA BAŞARILI
Belediye Meclisinde de Karacasu için ne yapılması gerekiyorsa en iyisini yapmak için çalışacağını sözlerine ekleyen Koruk, “Kadınların daha çok siyasete atılıp aktif görevlerde rol almasını istiyorum. Kadınların olduğu her yerde çiçek açıyor. Kadınlar her alanda başarılı oluyor. Kadının olduğu yerde naiflik, zarafet, seviye, güzellik olur. O yüzden kadınlar sosyal hayatın her alanında mutlaka olmalı” diye konuştu.

karacasu-belediye-meclisinin-tek-gulu-99457-62b0933af873f3be5290e030c5e774fc.jpgkaracasu-belediye-meclisinin-tek-gulu-99457-cb7ce78b95071a5812982af76242687e.jpgkaracasu-belediye-meclisinin-tek-gulu-99457-cc8f2ee011f2392624a025f6d8a0d9cd.jpg

Kaynak: GÜLAY ÖZTEKİN