Karacasu'da zeka küpleri yarıştı

Karacasu'da zeka küpleri yarıştı

Karacasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçe genelindeki ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik zeka oyunları turnuvası düzenlendi.

A+A-

GÜLAY ÖZTEKİN- Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) Gıda Hizmetleri Bölümü'nün yemek salonunda düzenlenen yarışmada 75 öğrenci birincilik için ter döktü. 

Karacasu Şehitleri Ortaokulu Din Kültürü öğretmeni Erdem Keskin’in Koordinatörlüğünde bu yıl ikincisi yapılan zeka oyunları yarışması düzenlendi. İlçe genelindeki ilkokullarda yapılan yarışmalardan birinci ve ikincilikle dereceye giren 35, ortaokullardan 40 olmak üzere 75 öğrenci yarışmaya katılarak birincilik için ter döktü. Hakem öğretmenler gözetiminde yapılan zeka oyunlarında eşleşen yarışmacılar, ortaokullarda eski Türk oyunlarından mangala, pentago, reversi, kulami, ilkokullarda ise mangala, pentago, equilibrio, qbitz olmak üzere 4’er zeka oyunuyla zekalarını yarıştırdı. İlkokullar arası 4 ortaokullar arası 4 olmak üzere 8 kategoride yapılan yarışmanın birinci ve ikincileri Aydın’da yapılacak il turnuvasına katılacak. İl yarışmasında dereceye girenlerin de Antalya’da yapılacak Türkiye şampiyonası için ter dökeceği bildirildi.  
Yarışmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Aşkın Güneş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Alim Akar, MTAL Müdürü Abdullah Özcan ve öğretmenlerle birlikte izleyen Belediye Başkanı Zeki İnal, öğrencilere başarılar diledi.  

KAZANMAK DEĞİL KATILMAK ÖNEMLİYDİ
Milli Eğitim Müdürü Aşkın Güneş, başta koordinatör öğretmen Erdem Keskin olmak üzere emeği geçen tüm öğretmen ve personele ayrıca yarışmaya katılan öğrencilere teşekkür etti. Yarışmada dereceye girenlerin ödüllerinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramında verileceğini belirten Güneş, “Kazanmak çok önemli değil, önemli olan katılmaktı. Buraya gelmenize destek olan tüm öğretmenlerinize ayrıca teşekkür ediyor başarılar diliyorum” dedi. 

DERS BAŞARILARINI ARTIRIYOR
Zeka oyunları yarışması Koordinatörü Erdem Keskin, Tüm Okul ve Zeka Oyunları Federasyonu ile Milli Eğitim Bakanlığının iş birliğinde düzenlenen bu zeka oyunları yarışmasının öğrencinin ders başarısını artırmasına büyük katkı sağladığını söyledi. Keskin, “Çocukların olaylara bakışı, zihinsel anlamda gelişmesine, mantık olarak ta farklı bakış açısı geliştirmesine yardımcı oluyor. Bunu sadece oyun olarak düşünmüyoruz. Her yönden derslerde başarılarının artmasına sebep oluyor. Derslerde kazanım olarak farklı şekillerde öğrencilere yansıdığını görüyoruz. Okulda kurs açtık. Bu kursa katılan öğrencilerin ders başarılarının arttığını gözlemledik. Düşünen, sorgulayan, araştıran, olaylara farklı açılardan bakmalarına yardımcı oluyor” diye konuştu.

Gün boyu süren yarışmanın sonunda ortaokullarda Mangala birincisi Şerafettin Mutlu, ikinci Yükssel Alaca, Elif Mamus oldu.
Pentago 1.'si Mehmet Kocabıyık, 2. Ahmet Aydın, 3. Zeynep Olgaç.
Reversi: 1. Ali Yıldırım, 2. Sude Naz Sarı, 3.Ege Çoban.
Kulami: 1. Yusuf Alaca, 2. Alper Ege Uysal, 3. Şerife Dikmen oldu.

İlkokullarda ise Mangala'da 1. Nehir Çelebi, 2. Zeynep Mühmak, 3. Elif Serez.
Q Bitz: 1. Nisanur Durdu, 2. Yağmur Baş, 3. Ahmet Ramazan Karagöl.
Equlibrioi: 1. Ahmet Özdemir, 2. Ceren İlker, 3. Barış Baykal.
Pentago: 1. Emine Nur Orta, 2. Eymen Çetinkaya, 3. Mehmet Kayhan oldu.

karacasuda-zeka-kupleri-zekalarini-yaristirdi-143163-3bb77b9862d4b641f4ee19eb6388b48d.jpgkaracasuda-zeka-kupleri-zekalarini-yaristirdi-143163-41dfc18164d2ae5a1a5eef285d2b5789.jpgkaracasuda-zeka-kupleri-zekalarini-yaristirdi-143163-70f573bb59c305daf3ee65dadee3adda.jpgkaracasuda-zeka-kupleri-zekalarini-yaristirdi-143163-dcfb51dab3a3485810fecca0152d77a7.jpg


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.