Karacasulu eski başkan içini döktü

Karacasulu eski başkan içini döktü

İYİ Parti’nin yeni Karacasu İlçe Teşkilatı, ittifak ortağı CHP İlçe Başkanı Cengiz Çumralı ve yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

A+A-

GÜLAY ÖZTEKİN- Ziyarete eşlik eden İYİ Parti eski İlçe Başkanı Aydın Güvendi, açtı ağzını yumdu gözünü. 
İYİ Parti’nin yeni ilçe Başkan Prof. Dr. Ali Küpelioğlu, bayrağı devraldığı eski İlçe Başkanı Aydın Güvendi, Belediye Meclis üyesi Nail Kurt ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte kendisi gibi iki hafta önce yapılan genel kurulla göreve gelen ittifak ortağı CHP İlçe Başkanı Cengiz Çumralı ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

BİRLİK BERABERLİK MESAJI VERELİM
Karşılıklı birbirlerine hayırlı olsun dileklerini iletip başarılar dileyen ilçe başkanları, yerel ve genel politikalara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İlçe başkanları, Millet İttifakının devam ettiğini ve önümüzdeki yapılacak olası seçimlere de ittifak olarak girilmesinin ön görüldüğünü belirterek yerel de birlik beraberlik içinde çalışma yapılması konusunda fikir birliğine vardı. 

İTTİFAK DEVAM EDİYOR
İYİ Parti İlçe Başkanı Ali Küpelioğlu, ittifakın devam ettiğini göstermek adına etkinlik ve cemiyetlere birlikte gidilmesini önerdi. CHP İlçe Başkanı Çumralı, “Millet ittifakı devam ediyor. Genel merkezde ittifak devam ediyorsa bizim de yerel de birlik beraberlik içinde bir görüntü sergilememiz gerekiyor. İlçede seçim kaybedilmezdi. Bazı teknik hatalardan dolayı seçim kaybedildi. Önümüzdeki seçimlerde partimizin ideolojisini yükseltmek ve iktidar olmak için çalışacağız” dedi.

AÇTI AĞZINI YUMDU GÖZÜNÜ
Ardından söz alan İYİ Parti eski İlçe Başkanı Aydın Güvendi, “Fırsat bulmuşken söylemeden edemeyeceğim. Söylemezsem anlatmazsam çatlarım” diyerek söze başlayıp İlçe Başkanı olduğu 31 Mart yerel seçimlerinden önce kendisinin ittifak ortağı CHP yönetimi tarafından dışlandığını, hor görüldüğünü ileri sürdü. Yerel seçimlerden bu yana içinde sakladığı birikimleri ilk kez ortaya döken Güvendi, “Seçimlerden önce ittifak ortağı olarak bize pek itibar edilmedi. Listemizi deldirtmeyiz havası vardı. Benim imkanlarım belli iken hiç biriniz arabanıza almadınız. Bana ne işkenceler yapıldı. Bir ay boyunca Aydın’a gidip gelmek zorunda kaldım. Hiçbir imkanım yoktu. Sarhoşla gidip dolmuşla geliyordum. Ben sizi bir siyasi parti olarak kabul ediyorsam sizde bizi siyasi parti olarak kabul edeceksiniz. Bir ortaklığımız var. Beni bir ortak olarak görmediler” diyerek içini döktü.

GEÇMİŞE BİR SÜNGER ÇEKELİM
İlçe Başkanı Cengiz Çumralı, eski başkan Güvendi’nin sitemkar konuşması karşısında, kendisinin o dönemde parti yönetiminden uzak olması nedeniyle yaşananlarla ilgisi olmadığını belirterek, “Geçmişe bir sünger çekeceğiz. Hatalarımızdan ders alacağız. Birlik beraberlik içinde mücadeleyi birlikte götüreceğiz” dedi. 

KARACASU’DA BÜYÜKŞEHİR MASASI KURULSUN
İYİ Parti İlçe Başkanı Prof. Dr. Ali Küpelioğlu, Millet İttifakının seçim kaybettiği Karacasu, Bozdoğan gibi ilçelerde Büyükşehir masası kurulması istediklerini söyledi. Bunu daha önce Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile birlikte Nazilli’de yapılan bir toplantıda dile getirdiklerini ancak itibar görmediğini anlatan Küpelioğlu, “Vatandaşların sorunlarını dertlerini, taleplerini birebir iletebilecekleri doğrudan başvurabileceği bir temsil noktası olsun. CHP ve İYİ Parti’den oluşan kişilerin görevlendirileceği bir Büyükşehir masası olması teklifimi yeniliyorum. Koordinasyon ve başvuru merkezi olması konusunda ısrarcıyım. Bu Büyükşehir’in de elini güçlendirir. Bu masa aynı zamanda Büyükşehir’de de olmalı. Bu konuda sizden de destek bekliyorum. Aylardır Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’ndan randevu alıp gidemiyoruz” diye konuştu. 

HÜKMETİN DIŞ POLİTİKALARI DEĞERLEDİRİLDİ
Ziyarette seçimin kaybedilmesine yönelik öz eleştiriler yapılırken hükümetin gündeme ilişkin Libya ve Suriye politikaları da ele alındı. Küpelioğlu, Libya tezkeresinde CHP ve İYİ Parti’nin birlikte aldığı kararın ne kadar doğru olduğunu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu ısrarında boşa düştüğünün anlaşıldığını ifade etti. 
Ziyarette her iki ilçe başkanı ve yönetimleri birbirlerine hayırlı uğurlu olmasını ve başarılar diledi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.