Karacasulu yazar Şimşek, "Ankaralı Ayşe kadar da mı hatırımız yoktu?"

Karacasulu yazar Şimşek, "Ankaralı Ayşe kadar da mı hatırımız yoktu?"

Uluslararası Afrodisias Festivali kapsamında Karacasu Kültür Merkezi’nde düzenlenen edebiyat söyleşisine konuşmacı olarak katılan emekli edebiyat öğretmeni ve yazar Tahsin Şimşek, “Bir Ankaralı Ayşe kadar da mı hatırımız yoktu?” diyerek sitem etti.

A+A-

GÜLAY ÖZTEKİN- Kaymakamlığının belediye işbirliğinde düzenlediği 1. Uluslararası Afrodisias Festivali kapsamında Karacasu’nun yetiştirdiği yazarların konuşmacı olarak katıldığı edebiyat söyleşisi gerçekleştirildi. Karacasulu şair ve yazar emekli edebiyat öğretmeni Tahsin Şimşek, araştırması yazar Hatice Olgun ve Ali Aytaç’ın konuşmacı olarak katıldığı edebiyat söyleşisi vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. 

AFRODİSİAS, ŞİİRLERE ÖYKÜLERE KONU OLDU
Kaymakam Ahmet Soley, Belediye Başkanı Zeki İnal, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşların katıldığı söyleşide ilk konuşan yazar Tahsin Şimşek, birçok yazar ve şairin şiir, öykü ve romanlarında hep Afrodisias’ı konu ettiklerini anlatarak festivallerin önemine vurgu yaptı. Şimşek, “Demek ki Afrodisias için yapılan etkinlikler boşa gitmemiş. Şiir olarak öykü olarak geri dönmüş” dedi. 

BELEDİYE SAHİP ÇIKMADI
Şiir, öykü ve romanlarda Afrodisias’ı konu alan onlarca yazar bulunduğunu dile getiren Şimşek, kendisinin de boş durmayıp yazdığı kitapları anlattı. Karacasu Vakfı’nda etkin görev yaptığı dönemde 4 yıl üst üste etkinlikler yaptıklarını ifade eden Şimşek, “Bu etkinliklere çok değerli yazarları getirdik. O yazarların konuşmalarını kitaplaştırdık. Benim kitaplarımı da basan da vakıf 4 kitap ortaya çıktı. Ama üzüntüm odur ki buradan belediye başkanına da mesaj veriyorum: Ben kimseye karalamak için de söylemiyorum. Bizim o kitaplarımıza belediye sahip çıkmadı. Bir tanesini dahi almadı. Hem Karacasu’nun kültürüne katkıda bulunacağız diyeceksin. Ankaralı Ayşe kadar da mı hatırımız yok idi bizim? Eğer bizimle iş birliği yaparsanız biz Karacasu için her şeyi vermeye hazırız” dedi. 

KİTAPLARIM ÇOK DEĞERLİDİR
Söyleşi sonunda kitap imza günü yapan Şimşek, kitaplarının çok değerli olduğunu belirterek, “Kitaplarım eşimden arabamdan her şeyden daha değerlidir” dedi.

Daha sonra söz alan Karacasu Vakfı Kurucu üyelerinden yazar Hatice Olgun, Karacasu’nun yetiştirdiği değerleri konu aldığı söyleşinin ardından yazar Ali Aytaç, güzel sesi ve yorumuyla Ömer Hayyam, Yunus Emre, Mevlana Şems’ten okuduğu şiirleri ile söyleşisi ile konuklarla keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

PLAKET TAKDİM EDİLDİ
Kaymakam Soley, Belediye Başkanı Zeki İnal ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Aşkın Güneş, konuşmacılara katılımlarından dolayı teşekkür edip birer plaket takdim etti. 

Bugüne kadar yayınlanmış 10 kitabı bulunan Tahsin Şimşek, söyleşinin ardından imza günü düzenleyerek kitaplarını okurları ile buluşturdu.

yazardan-yeni-baskana-mesaj-eski-baskana-sitem-132180-4a4933feb0d1c6885c700489d01d1060.jpgyazardan-yeni-baskana-mesaj-eski-baskana-sitem-132180-29dcaaf4b9a75a47fbb80dffaf333d57.jpgyazardan-yeni-baskana-mesaj-eski-baskana-sitem-132180-21148a2a25cab61805da62aeb805b504.jpgyazardan-yeni-baskana-mesaj-eski-baskana-sitem-132180-f870ed5b991bfb441d5ba324d62cc1d1.jpg


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.