KARACASU'YA HAKSIZLIK YAPMAYALIM

KARACASU'YA HAKSIZLIK YAPMAYALIM

Karacasu Geliştirme ve Eğitim Vakfı’nın organizasyonunda Kahvederesi Yaylasında Karacasu sevdalıları buluşturdu.

A+A-

GÜLAY ÖZTEKİN- Karacasu’nun ileri gelenlerinin katıldığı toplantıda Karacasu’ya dışarıdan gelip hizmet edenler Karacasulardan yakındı. Karacasulular ise “Haksızlık etmeyelim” diyerek hemşerilerini savunmak durumunda kaldı. 

Karacasu Sevdalıları Buluşuyor etkinliğine Kaymakam Ahmet Soley, halef ve selef eski ve yeni belediye başkanları ile Karacasu’nun ileri gelen tanınmış simaları katıldı. Karacasu’nun geleceği söz konusu olduğunda bir araya gelen belediye başkanları Türkiye’ye örnek olacak bir tablo sergiledi. 

HALEF VE SELEF BAŞKANLAR BİR ARAYA GELDİ
Karacasu Vakfı Öncülüğünde düzenlenen ‘Karacasu sevdalıları buluşuyor’ adlı sohbet toplantısına sözü kelamı olan Karacasu sevdalıları katıldı. Karacasu Kaymakamı Ahmet Soley, sağına Belediye Başkanı Zeki İnal’ı, soluna ise eski belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı’yı oturttu. Halef ve selef başkanlar, Karacasu’nun geleceği için bir araya gelerek örnek bir davranış sergiledi. Toplantı tüm katılımcılar bakımında son derece olumlu geçerken Karacasu için görüş ve düşünceler ortaya koyuldu. Karacasu’ya dışarıdan gelenler Karacasululardan yakındı, Karacasulular ise "Haksızlık yapmayalım" diyerek Karacasulu hemşerilerini savunmaları dikkat çekti. 

KARACASU SEVDALILARI BULUŞTU
Açılış konuşmasını yapan Vakıf Başkanı Mustafa Demir, 1996 yılında kurulan vakfın çalışmalarını aktardı. Karacasu sevdalısı olan herkesi Karacasu için çalışmaya davet eden Demir, “Karacasu için düşüncem projem var diyenleri Karacasu sevdası olan herkesi Karacasu için çalışmaya bekliyorum. Karacasu’nun özünü doğallığını bozmadan Karacasu için nasıl katkı sağlayabiliriz. Bunu tartışmalıyız” dedi.

KAYMAKAM SERZENİŞTE BULUNDU
Ardından söz alan Kaymakam Soley, 11 ay önce göreve başladığında son görev yeri olan Karacasu için kalıcı eserler bırakmak istediğini söylediğini hatırlattı. Yaptığı ve yapacak olduğu projeleri anlatan Kaymakam Soley, Karacasululardan yeteri kadar destek göremediğinden dert yandı. Kaymakam Soley, “Karacasululardan serzenişte bulunuyorum. Karacasulu olmayanlardan daha çok destek gördüm. Karasulu olmayanlar biz yapacağımız yaptık Karacasu bizim için ne verdi dedi. Karacasululara sosyal market için mektup yazdım. Bir tanesi geri dönmedi. LC Wakiki 2 milyonluk, Danone’nin sahibi Remzi Gür, 300-400 bin liralık katkı verdi. Karacasulu biri geri dönüş yaptı ben yardım için gittim o benden bizden niye almıyorsunuz dedi. Karacasu’yu geliştireceksek hep beraber geliştireceğiz” dedi.

“KARACASU İÇİN ÇALIŞACAĞIM”
Kaymakam Soley’in serzenişine Belediye Başkanı Zeki İnal da katıldı. Karacasu sevdalıları 3-5 kişi olmamalı diyerek sözlerine devam eden Başkan İnal, “Her biriniz kitaplar, şiirler yazdınız. İlçenin tarihçesini yazdınız. Allah bana nasip etti ki ben Karacasulu olmamama, burada doğmamama rağmen Karacasu’yu çok seviyorum. Karacasu’yu sevdiğim için burada kaldım. Karacasu’da beslendim, yeşerdim, meyve vermeye başlayacağım. Bütün çalışmaların Karacasu için olacak. Karacasu’da bir fabrika kurmak, istihdam sağlamak için şunu yapacağım demekten ziyade Karacasu’yu nasıl büyütebilirizi düşünmemiz lazım. Biz bunu ancak turizmle yaparız. Karacasu’nun tek eksiği turizm” diye konuştu. 

" HAKKINI TESLİM EDEYİM"
Eski Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı ise bir hakkı teslim etmek istediğini belirterek Karacasululara haksızlık yapılmaması gerektiğini vurguladı. Karacasu Vakfı ve Karacasu’ya gönül verenler sayesinde Karacasu’ya çok yatırım geldiğini kaydeden Büyükyapıcı, kendi döneminden örnek verdiği konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bugünlerde çok yatırım gelmemiş olabilir. Benim dönemimden örnek vereyim. İnci Holding üniversitemizi, Kırçiçeği Anadolu Lisesi’ni, Kavurmacılar merkez okulumuz yaptı. Mustafa Günday hastanemizi restore etti. Bu Karacasu sevdalılarının ne olur hakkını yemeyin. Bu insanların Karacasuluların gönlünü aldığımızda çok güzel hizmetler yapacağımıza inanıyorum. Buçukçu, kuruş kuruş parasını biriktiren bu insanların cebinden parasını almak kolay değildir. Ama bu sevda bu paraları verdirir. Eğer idarecilerimiz zor duruma düştüyse ne olur biz devreye girelim. Ne olur onların hakkını yemeyelim. Karacasu için gereken yardımı yapacaklardır” ifadelerini kullandı.

"YARDIMLAŞMA KARACASULULARIN MAYASINDA VAR"
Kaymakam Soley’in serzenişi üzerine söz alan “Gül Vahdi” adlı kitabın yazarı Hatice Olgun, “Karacasulular tarihte yollarını, okullarını, hastanelerini hep birlikte yapmışlar. Hiç devletten bir destek beklememişlerdir. Hep çalışmış, maddi manevi karşılık beklemeden Karacasu’ya hizmet etmişler. Bunun en güzel örneğini de Dedebağı keşkek hayrında verir. Karacasu halkının mayasında bu yardımlaşma birlik hep var. İkinci kitabımı basıp gelirini Karacasu’ya harcamak istiyorum” ifadelerini kullandı. 

Kaymakam Soley de konuşmasında Karacasuluları daha yakından tanıması anlamında toplantının kendisi açısından da çok olumlu geçtiğini belirterek kapısının her zaman açık olduğunu ve her konuda yardım etmeye de hazır olduğunu ifade etti. 

KARACASU PİDESİ İKRAM EDİLDİ
Toplantıya, Karacasu Vakfının kurucu eski başkanı Prof. Dr. Ali Küpelioğlu,  İYİ Parti İlçe Başkanı Aydın Güvendi, Karacasu Kültür Turizm ve Tanıtım Derneği Başkanı Bülent Eriklioğlu, emekli edebiyat öğretmeni araştırmacı yazar Hüseyin Kuruüzüm ve çok sayıda Karacasulu katıldı. Katılımcılar, Karacasu’nun gelişmesine ve kalkınmasına katkı sağlayacak görüşlerini, önerilerini ve projelerini sunup toplantıdan olumlu sonuçlarla ayrıldı. Konuklara kıyması vakıf tarafından özel hazırlanıp pide ustasının yaptığı Karacasu’ya has iki bıçak arası kıymalı pide ikram edildi. 

karacasu-sevdalilari-karacasuya-haksizlik-yapmayalim-123627-8fe97fbadd76d8e681fc20db38570048.jpgkaracasu-sevdalilari-karacasuya-haksizlik-yapmayalim-123627-24efbcfe9bdac4a8644bc6ce95293bfa.jpgkaracasu-sevdalilari-karacasuya-haksizlik-yapmayalim-123627-e9d36adea3bfca4698ebe91f23807193.jpgkaracasu-sevdalilari-karacasuya-haksizlik-yapmayalim-123627-61a2c748a2ed528bf74c14b0eec04928.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.