YKS sonuçları açıklandı! YKS sonuçları açıklandı!

  Konuyla ilgili bir mesaj yayımlayan Bakan Tekin, karnenin çocukların gayret ve çabalarının sadece bir özeti olduğunu, başarılarının ve yeteneklerinin nihai göstergesi olamayacağını vurguladı. 

"GETİRİLEN KARNE, EN AZ 4 KİŞİNİN KARNESİDİR"

"Karneleri, çocuklarımızı suçlamak veya yargılamak için değil, onları daha iyi yönlendirmek ve desteklemek için kullanmalıyız" diyen Tekin, şunları kaydetti: "Unutmayın, çocuğunuzun getirdiği karne, en az dört kişinin karnesidir: Anne, baba, öğretmen ve öğrenci. Çocuklarımızın gelecek planlamasında okullar ve öğretmenler kadar ailelerin ve ebeveynlerin de önemli bir katkısı olduğunu lütfen göz ardı etmeyelim. Bu bilinçle hareket ederek, hep birlikte onların potansiyelini en iyi şekilde ortaya çıkarabilir ve onları güçlü bir geleceğe hazırlayabiliriz."

"VELİLERİN ROLÜ VE DESTEĞİ ÇOK ÖNEMLİ"

Bakan Tekin, velilerin rolü ve desteğinin, çocukların eğitim yolculuğunda büyük önem taşıdığını da aktardı. Çocukların potansiyellerinin tam anlamıyla ortaya çıkarılmasında velilerin doğru rehberliklerinin önemli rol oynadığını ifade eden Tekin,  
"Onların eğitimine duyduğunuz ilgi ve gösterdiğiniz çaba, gelecek nesillerin şekillenmesinde büyük bir etkiye sahiptir. Eğitimde asıl olan gözlemdir. Çocuklar, çevrelerinde gördüklerini özümseyerek öğrenirler. Bu yüzden, çocuklarımıza sürekli zorluklarla dolu yollar sunmak yerine, onlara keşfetmeleri için güvenli ve teşvik edici bir ortam sağlamak zorundayız. Bir ebeveyn kendini geliştirmezse, çocuklarını doğru yönlendirme kabiliyeti sınırlı kalır" sözlerini kaydetti.

Muhabir: Sevgi Demir