(TÜRKER KOCAKAHYA) Bölgesel Lig A Grubu takımlarından Aydın Genç Efeler Spor Kulübü, geçtiğimiz hafta Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’i makamında ziyaret etmişti. Genç Efeler, Aldemir ziyareti sonrasında geçtiğimiz günlerde ADÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) Müdürü Doç. Dr. Reşat Kartal’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Kartal, “Aydın genç Efeler spor kulübü başkanı ve sporcuları spor bilimleri fakültemizde ziyarette bulundular. Sayın rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’in direktifleri doğrultusunda Engelliler de spor kapsamında Aydın ilinde engelli yetenek taraması yapılarak antrenör, tesis ve proje kapsamında yardımcı olacak, ilimizde ulaşmadığımız engelli genç bırakmayacağız. Kulüp başkanımız Mehmet Güler ve sporcularına teşekkür ederim” dedi.

“REKTÖRÜMÜZE VE MÜDÜRÜMÜZE TEŞEKKÜR EDERİZ”
Ziyaretle ilgili Başkan Güler ise, “ADÜ Rektörümüz sayın Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir hocamın talimatı doğrultusunda BESYO müdürümüz Doç. Dr. Reşat Kartal hocam ile gerçekleştirdiğimiz görüşmede, ilimizi 17 ilçesini kapsayacak şekilde engelli yetenek taramasından geçirmek adına proje başlangıcımızı yaptık. Aynı zamanda BESYO hocalarımız ve öğrencilerimizle beraber farklı engelli branşlarında teorik ve pratik anlamda birçok çalışma yapma kararı aldık. Sayın müdürüm Reşat Kartal hocamın talimatıyla üniversitemiz bünyesindeki spor tesislerinin gerek resmî müsabakalarımız gerekse antrenmanlarımızda kullanılması konusunda da karar aldık. Üniversitemizin bizim gibi dezavantajlı gruplar kategorisinde bulunan bir engelli spor kulübü ile birçok alanda ortak proje çalışması yapması, ilgisi ve alakası bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Sayın rektörüm ve sayın müdürüme çok teşekkür eder, inşallah güzel sonuçlara gebe projelerimizi beraberce gerçekleştirmeyi dilerim” ifadelerini kullandı.

kartali-ziyaret-ettiler-89606-9dc90b4b16450cc8a562671dbcca5686.jpgkartali-ziyaret-ettiler-89606-93b0d52f037b193285011473ab3e704b.jpgkartali-ziyaret-ettiler-89606-ab04d608fcd3bca48faf5b1a9369674b.jpgKaynak: TÜRKER KOCAKAHYA