Kaya’dan Bahçeli’ye teşekkür

Kaya’dan Bahçeli’ye teşekkür

İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, hakkında söylenen bazı iddialar belgelerle cevap verdi.

A+A-

 MURAT TAN- Kaya, MHP eski İl Başkanı Burak Pehlivan’ın görevden alınması nedeniyle MHP Lideri Devlet Bahçeli ile Genel Merkez yöneticilerine teşekkür etti.

İYİ Partili İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, İncirliova Kültür Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi. Toplantıda Başkan Kaya, eski dönemdeki yer satışlarının 22 milyon lira olduğunu belirtilerek İncirliova önceki dönem Belediye Başkanı Gürşat Kale’yi ve MHP İlçe Başkanı Tanrıkulu’nu sert sözlerle eleştirdi.

“GERGİNLİKLERDEN HEP UZAK DURDUK”

Toplantıda ilk olarak konuşma yapan İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı, “MHP İl Başkanı Burak Pehlivan 6 Aralık 2019 tarihinde İncirliova Belediye Başkanımız Aytekin Kaya ile ilgili birtakım açıklamalar yapmış, hızını alamayınca hakaretler içeren ifadelerle birlikte asker eşlerine yönelik çirkin sözler sarf etmiştir. Öncelikle ifade ederim ki İYİ Parti olarak siyasette hep seviyeli bir duruş sergiledik. Kutuplaşmadan ve gerginliklerden hep uzak durduk. Çünkü gerginlik ve tehdit dili siyaseten anlatacakları olmayanların üslubudur. Oysa bizim millete anlatacak hikâyelerimiz, başarılarımız, hedeflerimiz ve projelerimiz vardır. Bunun için kem söze gerek duymayız. Milletimizin tüm fertlerinin tüm siyasi farklılıklarla birlikte kucaklarız. Kullandığımız üslup de milletimize duyduğumuz saygı ve sevginin bir gereğidir” dedi.

“BAZI ŞEYLERİN ÖZRÜ OLMAZ”

MHP Aydın İl Başkanı Pehlivan’ın görevden alınmadan önce İncirliova’daki basın toplantısında Aytekin Kaya’ya sözde ayar verdiğini dile getiren Sarı, “Diyorsun ki asker karısı gibi ağlama inan ki temsil ettiğin makama bu ifadeyi hiç mi hiç yakıştıramadım. Burak Pehlivan sen ne yaptın? Sahiden ağzından çıkanı kulağın duyuyor mu sosyal medyadan asker eşlerinden özür dilemişsin. Ancak sende bilirsin ki bazı şeylerin özrü olmaz” diye konuştu.

ALKIŞLAYANLAR DA İSTİFA ETMELİ

İncirliova Belediye Başkanı Kaya, “Asker eşleri bizim başımızın tacıdır, onurumuzdur, gururumuzdur. Bu konuda gereğini yaparak Burak Pehlivan'ı görevden alan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'ye ve Genel Merkez yöneticilerine gösterdikleri hassasiyet ve duyarlılık için teşekkür ediyorum. Ancak bu konuda sadece Burak Pehlivan'ın istifası yetmez. O günkü toplantıda Burak Pehlivan'ın yanında oturan ve o çirkin sözleri alkışlayan MHP İncirliova İlçe Başkanı Polat Tanrıkulu ve diğer kişiler de gereğini yapmalı, istifa etmelidir. Çünkü bu kişiler Burak Pehlivan'ın sözlerini alkışladıklarına göre onunla aynı düşünceye sahiptirler” dedi.

“KENDİ DÖNEMİNİZDE NEDEN SUSTUNUZ”

MHP İlçe Başkanı Tanrıkulu’nun, en son meclis toplantısında, ‘Sana yer sattırmayacağız’ diye açıklama yaptıklarını hatırlatan Kaya, “Yer satışı konusuna açıklık getirelim. Son mecliste satışı istenilen yer Karabağ mevkiinde bir dönüm 900 metre karelik yani 2 dönümün altında bir yer. Vatandaşın kendi talebi üzerine satışı için karar alındı, biz özellikle yer satalım diye çalışma yapmadık. Öyle iddia ettikleri gibi dönüm dönüm yer satışı söz konusu değil, bizi kendi dönemleri ile karıştırmasınlar. Şimdi ben bu arkadaşlara soruyorum İncirliova'nın malları konusunda madem ki bu kadar hassastınız kendi döneminizde neden sustunuz? Belediyenin neyi var neyi yok satılmasına neden izin verdiniz? İncirliova'nın 2 tane benzinliği değerinin altında satılırken neden bağırıp çağırmadınız? Şimdi 2 dönüm bile olmayan ve vatandaşın talebi üzerine satışı istenen yer için sattırmayacağız diye bağırırken kendi döneminizde Sınırteke Mahallesinde tek kalemde 80 dönüm tarla satılırken neden sustunuz?” dedi.

“BU ARAZİLER SATILIRKEN NEDEN KONUŞMADINIZ?”

Önceki dönemdeki yer satışlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi paylaşımında bulunan Kaya, “Osmanbükü'nde 56 dönümün üzerinde, Hacialiobası'nda 30 dönümün üzerinde, Yazıdere'de 28 dönümün üzerinde araziler satılırken neden konuşmadınız? Toplamda 22 milyonluk eski parayla 22 trilyonluk yer satılırken neden diliniz tutuldu, susup kaldınız? Erbeyli'de futbol sahası satılırken neden konuşmadınız? Seçim öncesi yine tek kalemde 35 bin liralık lokanta-yemek faturası, 6 bin liralık içkili restoran faturası belediyeye getirilirken neredeydiniz? Bu sorulara cevabınız var mı? İncirliova halkının çıkarını korumak için varız diyorsunuz. Siz kendi döneminizde İncirliova halkının çıkarını korumadınız. Çıkıp hala konuşuyorsunuz. Benim size tavsiyem oturup düşünün, iktidar partisi ile ittifak halindeyken biz seçimi nasıl kaybettik diye düşünün. DSP'nin adayının 5 bin oy aldığı yerde biz nerede yanlış yaptık ki Aytekin Kaya 28 günde seçim kazandı diye düşünün” diye konuştu.

“AYTEKİN KAYA’NIN OLDUĞU YERDE SIKINTI OLMAZ”

“Yüce Allah ve İncirliova halkı bizim yanımızda, siz bizim hakkımızda kötü düşünüp, kötü konuştuğunuzda yüce Allah'ım onu size geri çeviriyor” diyen Kaya, “Siz kendi partinize dahi çok büyük zarar veren kişilersiniz. Biz görevimizin başındayız, hep söyledim yine söylüyorum Aytekin Kaya'nın olduğu yerde sıkıntı olmaz. Biz borcumuz var diyerek kenara çekilmedik, göreve geldiğimiz günden bu güne sekiz buçuk milyon liranın üzerinde borç ödedik aynı zamanda vatandaşlarımıza hizmet ettik. Biliyorum bizim hem borç ödeyen hem de hizmet yapan kararlı duruşumuz sizi rahatsız etti. Biz bu kararlı duruşumuzdan asla geri adım atmayacağız. İncirliova halkına hizmete devam edeceğiz. Son olarak belirtmek istiyorum ki yaptığım eleştiriler asla Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkücü camiaya gönül verenlere ya da hiçbir siyasi partinin mensuplarına değildir. Benim tepkim hep söylediğim gibi siyasi şov peşinde koşanlaradır. Kısır siyaset yaparak İncirliova halkının hizmet almasını engellemeye çalışanlaradır” dedi.

Toplantıya, İYİ Partili Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, İYİ Parti İl Kadın Kolları Başkanı Semra Yücel, İYİ Parti İncirliova ve Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Fatma Tabak, İYİ Parti İncirliova İlçe Başkanı Ahmet Alak, CHP İncirliova İlçe Başkanı Hasbi Akman, İncirliova önceki dönem Belediye Başkanı Şerif Temel ile bazı meclis üyeleri, ilçe başkanları ve çok sayıda partili de katıldı.

bize-kimseye-ayar-veremez-140017-48fe10798fa8812e3641d7c39e893f29.jpgbize-kimseye-ayar-veremez-140017-2633b494b5921da30bcbe26d37c56f0b.jpgbize-kimseye-ayar-veremez-140017-f5ec15662a76f6798127550387682cb6.jpgbize-kimseye-ayar-veremez-140017-a7f0817c6c93604a4ccfb42d80a8ac19.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.