Kaybedilen ilçeler masaya yatırılıyor

Kaybedilen ilçeler masaya yatırılıyor

Çerçioğlu, seçim kaybettiği ilçe başkanlarını topluyor.

A+A-

(GÜLAY ÖZTEKİN) Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, 31 Mart yerel seçimlerinde kaybettiği ilçeleri masaya yatırıyor. Seçim kaybedilen ilçeler arasında olan Karacasu’nun Millet İttifakı’nı oluşturan CHP ve İYİ Parti İlçe Başkanları da Büyükşehirden beklentilerini içeren bir dosya ile Çerçioğlu’nun karşısına çıkmaya hazırlanıyor. 

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydın'da seçim kaybettiği Kuyucak, Buharkent, Koçarlı, Bozdoğan, Köşk, Karpuzlu, Karacasu ilçe başkanları ve meclis üyeleri ile bir araya gelecek. Toplantıda neden seçim kaybedildiği masaya yatırılıp irdelenerek vatandaşların talepleri doğrultusunda çalışmalar yürütülecek.  

MUHTARLARLA GÖRÜŞÜLDÜ
İYİ Parti Karacasu İlçe Başkanı Aydın Güvendi ve meclis üyesi Nail Kurt, toplantı öncesi mahalle muhtarlarıyla birebir görüşüp sorun ve taleplerini dinleyerek Büyükşehir Belediyesi’nden beklentilerini Çerçioğlu’na sunmak üzere rapor hazırladı. 

BÜYÜKŞEHİR KOORDİNASYON BÜROSU KURULMALI
Hazırlanan rapor doğrultusunda, CHP’nin ittifak ortağı İYİ Parti İlçe Başkanlığının Çerçioğlu’ndan beklentileri arasında ilçe merkezinde bütün iş ve işlemlerinin koordine edildiği Büyükşehir’e ait bir hizmet bürosu açılması ve burada sekreter ve bir siyasi koordinatörün görevlendirmesi talep edilecek.

48 MADDELİK RAPOR HAZIRLANDI
Büyükşehir hizmetlerinde İYİ Parti kontenjanından çalışan hiçbir eleman bulunmadığının göz önüne alınıp personel alımlarında bunun dikkate alınmasının yer aldığı 48 maddelik raporda Karacasu Belediyesine devredilen mezarlık, kültür merkezi, sosyal tesisler, ilaçlama gibi hizmetlerinin yine Büyükşehir eliyle işletilmesi Çerçioğlu’ndan istenecek başı çeken talepler arasından yer aldı. 

İlçe Merkezi ve merkeze bağlı tüm mahallelerin yol, su, alt yapı gibi öncelikli sorunlarının yer aldığı rapor Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na iletilerek acil çözüm bekleyen hizmet ve yatırımların ele alınıp öncelik sırasına göre bir an evvel yapılması istenecek. 

İYİ Parti İlçe Başkanı Aydın Güvendi, son derece verimli geçmesini bekledikleri toplantıdan çıkacak kararların ileriye dönük çok fayda sağlayacağını söyledi.

kaybedilen-ilceler-masaya-yatiriliyor-117924-a966e2c4c270625f70e8d147d46f91d5.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum