Kaymakam Soley, Karacasululardan dert yandı

Kaymakam Soley, Karacasululardan dert yandı

Karacasu Kaymakamı Ahmet Soley, 14-20 Ekim tarihleri arasında yapılacak 1. Uluslararası Afrodisias Kültür Sanat ve Tanıtım Festivali komite toplantısında Karacasululardan dert yandı. 

A+A-

( GÜLAY ÖZTEKİN) Kaymakamlık Toplantı Salonunda, Kaymakam Ahmet Soley başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya festival komitesinde görev alan Belediye Başkanı Zeki İnal, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sefa Töz, Ziraat Odası başkanı İsa Sevinç, Karacasu Geliştirme ve Eğitim Vakfı Mustafa Demir, Müze Müdürü Baran Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aşkın Güneş, Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürü Erol Genç katıldı. Bazı oda ve dernek başkanlarının katılmaması Kaymakam Soley’i çileden çıkardı. 

FESTİVALE SPONSOR ARANIYOR
Önceki toplantılarda alınan kararlar üzerinde durularak festival hakkında fikir, öneri ve taleplerin tekrar ele alınıp gözden geçirildiği toplantıda konuşan Kaymakam Soley, yaklaşık 300 bin liraya mal olacak festival için Kültür ve Turizm Bakanlığından 50-60 Bin TL gibi bir ödenek çıkacağını, geri kalan paranın da sponsor desteğiyle sağlanabileceğini kaydetti. İlk kez yapılacak festival için tüm odaları, dernek ve iş adamlarını katkı koymaya davet eden Kaymakam Soley, Karacasululardan dert yandı. 

KARACASULULARDAN DESTEK GÖREMİYORUZ
SYDV eliyle işletilen sosyal market için dışarıda yaşayan Karacasulu iş adamlarına birer mektup yazıp projeyi de ekte göndermiş olmasına rağmen hiç birinden tek bir cevap alamadığından yakınan Kaymakam Soley, “Karacasululardan destek göremiyoruz. Belki 20 iş adamına mektup gönderdim. Bir tane dönüş yapan olmadı. Oysaki Karacasulu olmayan LC Waikiki, Ramsey ve Danone yardım yaptı. O yüzden ikinci kez Karacasululara festival için destek olun diyemem.  Remzi Gür beni geri çevirmedi. Ama Karacasululardan aynı tepkiyi alamadım. Ekonomik olarak çok desteğe ihtiyacımız var. Belediye, odalar, dernekler, esnaf ve iş adamları herkes elini taşın altına koyacak. Elini dokundurmakla olmuyor” diyerek Karacasululara sitem etti. 

DOPDOLU BİR PROGRAM OLACAK
Kaymakam Soley, 7 gün boyunca barış ve sevgi temalarının işleneceği festival programında yer alacak etkinlikleri anlattı. Afrodisias Antik Kenti'ndeki tarihi stadyumda yapılacak festivalde Afrodit güzellik yarışması, yağlı güreş, okçuluk, boks, wushu gibi çeşitli spor müsabakaları, ünlü tarihçilerin katılacağı sempozyumlar, paneller, ünlü fotoğraf sanatçılarının fotoğraf sergisi ve çalıştaylar, Azerbeycan ve Makedonya Halk dansları, resim çalıştayı, piyano ve keman resitali, şiir dinletisi, yerli ve ulusal sanatçıların yanı sıra uluslararası alanda tanınmış sanatçıların da yer alacak. 
HERKES SORUMLULUĞUNU BİLSİN
Ünlü fotoğraf sanatçısı Ara Güler ve Prof. Dr. Kenan Erim için anma programlarının da yer alacağı dopdolu bir festival programı hazırlama gayreti içerisinde olduklarını belirten Kaymakam Soley, tüm çalışmaların eksiksiz yerine getirilmesi için komite de görev alan herkesin sorumluluk bilinciyle üzerine düşen görevi yerine getirmesini istedi. 
İLÇE TURİZMİNE KATKI SAĞLAYACAK
Geçmişte ağzı yanmış biri olarak aynı şeyleri tekrar yaşamak istemediğini dile getiren Soley, “Mutabakata vardığımız şeylerin sonuna kadar herkes arkasında olmalı. Festival kültür sanat ve tarihi bütünleştirerek ilçemizi dünyaya tanıtmayı amaçlamaktadır. İçinde yaşadığımız toplumda bu coğrafyada yaşayan yerli ve yabancı insanların bir araya gelerek bu festivalle turizm sezonun uzamasına katkıda bulunması hedeflenmektedir. İlçemizin tarihi, medeniyet ve kültür değerlerinin öne çıkarılacağı festival ulusal ve uluslararası sanatçıların katkıları ile gerçekleştirilecek. Bu festivalde yer alacak sanatsal ve kültürel etkinlikler ilçemizin dünyaya duyurulması, bu değerlerinin korunması, geleceğe aktarılması ve turizmin gelişmesine katkıda bulunacaktır ” diye konuştu. 

kaymakam-soley-karacasululardan-dert-yandi-117403-515f8cff9053bbd3640df4a870e4af3e.jpgkaymakam-soley-karacasululardan-dert-yandi-117403-248231f1dc18896257b32570d6d64d7d.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.