Kaymakam Soley, "YİKOB'un yatırımlarını kimse sahiplenmesin"

Kaymakam Soley, "YİKOB'un yatırımlarını kimse sahiplenmesin"

Karacasu Kaymakamı Ahmet Soley, kanser tarama ile ilgili muhtarlarla yapılan toplantıda isim vermeden Belediye Başkanı Zeki İnal’a gönderme yaptı.

A+A-

GÜLAY ÖZTEKİN- İnal’ın sahiplendiği YİKOB tarafından yapılan Çamköy Mahallesindeki köprü hizmeti ile ilgili konuşan Kaymakam Soley, “YİKOB’un yatırımlarına kimse sahiplenmesin” diyerek tavrını koydu. 

Afrodisias Müzesi ve Ören yeri önünde Kaymakamlık tarafından düzenlenen otopark nedeniyle Belediye Başkanı Zeki İnal ile arası açılan Kaymakam Soley, muhtarlara seslendi. Belediye Başkanı Zeki İnal’ın, Aydın Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) tarafından yapılan Çamköy ve Yenice Mahallesinde yapımına başlanan köprü yatırımını sahiplenmesine sert bir dille eleştiren Kaymakam Soley, "YİKOB'un yatırımlarına kimse sahiplenmesin" diyerek isim vermeden İnal’a göndermede bulundu.  

“HİZMETİN NEREDEN GELDİĞİNİ BİLİN İSTEDİM”
Yapılan yatırımın Kaymakamlık aracılığıyla YİKOB tarafından yapıldığını hatırlatan Kaymakam Soley, “Biliyorsunuz bugün YİKOB merkezi idarenin bir örgütü valiliğe bağlı bir kuruluştur. YİKOB’tan geçen tüm yatırımlar Kaymakamlığımızın kontrolü ve denetimi altındadır. YİKOB’un yatırımlarını kimse sahiplenmeye kalkmasın. Bunu unutmayın eğer hizmet yapılıyorsa kim tarafından nerede yapılıyorsa yapılsın biz hizmetin yanındayız. Ben sizlerden gelen tüm talepleri anında YİKOB’a iletiyor bunun sonucunu da bu güne kadar Allah’a şükür aldık. Bunun nereden geldiğini bilmenizi istiyorum” diyerek sert bir konuşma yaptı. 
OTOPARK YÜZÜNDEN ARALARI AÇILDI
Geyre-Dörtyol Mahallesindeki daha önce Karacasu Belediyesinin işlettiği otopark kapanmış ve Afrodisias müze girişinin önündeki alan otopark olarak düzenlenmişti. Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından işletilecek olan otopark geliri yüzünden Başkan İnal ile araları açılan Kaymakam Soley, otopark yanında kalan ve kadınların işleteceği kafeteryanın da Anıtlar Kurulu tarafından engellendiğini söyledi. 
Otopark işletmesini SYDV olarak yapmaya devam ettiklerini kaydeden Soley, “Birileri tarafından yapacağımız hizmetlere engel konuyor” diyerek imalı bir şekilde gönderme yaptı.

kaymakam-soley-yikobun-yatirimlarini-kimse-sahiplenmesin-119869-61e563ff9254c9d4061674259ed223cc.jpgkaymakam-soley-yikobun-yatirimlarini-kimse-sahiplenmesin-119869-499e38a5934d6084ceddebc0ff938004.jpgkaymakam-soley-yikobun-yatirimlarini-kimse-sahiplenmesin-119869-ef16ab03b523d8e2d8062299fab88cd6.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.