İzmir’in Bayındır ilçesi Pınar mevkisinde çalılık alanda çıkan yangına, içerisinde Serkan Topkaya’nın da olduğu İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri müdahale etti. Müdahale sonrasında arazöz ile görev yerine dönmek isteyen Topkaya kaza yaparak, hayatını kaybetti.

Olay yerinde hayatını kaybeden İzmir Orman Bölge Müdürlüğünde görevli 43 yaşındaki personel Serkan Topkaya için İzmir Orman Bölge Müdürlüğü Karşıyaka merkezinde cenaze töreni düzenlendi.

Evli ve 2 çocuk babası Topkaya'nın naaşı, gözyaşları arasında Kemalpaşa Rabia Hatun Camii'ne gönderildi. Genç orman personeli, orada kılınacak ikindi namazının ardından Kemalpaşa Cennet Bahçesi mezarlığında toprağa verileceği öğrenildi.

Törene; İzmir Valisi Süleyman Elban, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, Orman Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Yüzer, İzmir Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz, İzmir İl Emniyet Müdürü Celal Sel, İzmir İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Osman Kılıç, Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanı Tuğamiral Serkan Teze, şehidin ailesi ile mesai arkadaşları katıldı.

"140’ıncı orman şehidi olarak Serkan’ı ebediyete uğurladık"
Cenaze töreninde konuşan Orman Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Yüzer, "Orman Genel Müdürlüğümüzün 140’ıncı orman şehidi olarak bugün ebediyete uğurlayacağımız Serkan Topkaya kardeşimizin tören merasimi dolayısıyla bir araya gelmiş bulunuyoruz. Yeşil vatanın korunması için 7 gün 24 saat mücadele ediyoruz. Bu uğurda yüzlerce şehit verdik. Gönül ister ki hiçbir şekilde bu şehitleri vermeyelim.

Tatilcileri taşıyan tur otobüsü dehşet saçtı! Ortalık savaş alanına döndü! Tatilcileri taşıyan tur otobüsü dehşet saçtı! Ortalık savaş alanına döndü!

Kurban Bayramı'na gireceğimiz saatlerde Bayındır'da çıkan orman yangınına müdahale eden ve daha sonra görev yerine dönmeye çalışan Serkan Topkaya kardeşimi şehit oldu. Kendisine Allah'tan rahmet diliyorum. Ailesi artık bize emanet" diye konuştu.

"Fedakarca görev yaptı"
İzmir Valisi Süleyman Elban da Topkaya'nın ailesine başsağlığı dileyerek, şehidin ihtiyaç olduğu her yere koştuğunu ve yangın bölgesinde fedakarca görev yaptığını belirtti. Elban, son olarak şehide rahmet diledi.

Kaynak: İHA