(ABDURRAHMAN FIRAT) Saadet Partisi Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Karahan, “Oylarınızı almak için değil kazanmak için seçime giriyoruz” dedi.
Saadet Partisi (SP) Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Karahan, SP İl Başkanı Şerafettin Akyüz ve SP Efeler Belediye Başkan Adayı Nimet Güryeli’yle birlikte gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu.

Yerel seçim sürecine ilişkin açıklamalarda bulunan Karahan, Saadet Partisi’nin Türkiye’deki bin 389 seçim çevresinde yerel seçimlere girdiğini Aydın’da ise 17 ilçede ve büyükşehirde aday çıkardıklarını söyledi. Hiçbir partiyle ittifak yapmadıklarını belirten Karahan, Türkiye’nin en büyük idealist partisi Saadet Partisi olduğunu söyledi.
Seçimlerde kutuplaştırıcı değil, birleştirici bir üslup kullanarak çalışma yürüttüklerini belirten büyükşehir adayı Karahan, “Adaylar, meydanlarda insanları birbirine düşman gibi göstermek yerine, yerel seçimlerde hepimizin kardeşçe yaşayacağını anlatmaları gerekir. Ülkemiz ciddi manada kutuplaşmaya doğru götürülüyor. Beka sorunu olarak sürekli gündeme getiriliyor. Yerel seçimler bir beka seçimi değildir. Ülkemizde herhangi bir savaş durumu da yoktur. Biz sadece bir seçim yarışına girdik. Seçimler düşmanlık değildir, sadece bir rekabet süreci içinde herkesin fikirlerini, projelerini anlatması gerekiyor. Seçim sürecinde daha önceden hazırladığımız 60 projeyi seçmeni anlatacağız.” dedi.

SP’NİN 60 PROJESİ VAR
Aydın’da öncelikli sorunun işsizlik olduğuna dikkati çeken Karahan, bu sorunu, trafik yoğunluğu ve otopark sorununun izlediğini kaydetti. Karahan, “Aydın’da yeterince yeşil alan yok. Ailelerin nefes alacağı parklara kentimizin ihtiyacı var. 60’a yakın proje hazırladık. Önümüzdeki haftalarda bu projelerin tanıtımını yapacağız. Tek merkezli şehirler mevcut. Trafik akışları buna göre ayarlanmamış. Araç sayısı arttıkça mevcut yollar yetmiyor. Yol kenarlarına park edilen araçlar trafiği aksatıyor. Katlı otoparklar yapılarak bu sorunlar rahat bir şekilde çözülebilir. Doğayla iç içe olmasına rağmen kent içinde yeteri kadar park ve yeşil alan mevcut değil. İkizdere Barajı civarında ve Tabakhane’yi ıslah edip görsel ve yaşamsal alanlar oluşturmak istiyoruz. Pınarbaşı bölgesini canlandıracağız.” diye konuştu.

kazanmak-icin-secime-giriyoruz-93537-7a967e837a8822f3de2df40b7e27e55c.jpgkazanmak-icin-secime-giriyoruz-93537-93fa8c207b75f83b854e3d4dd723cd8f.jpgkazanmak-icin-secime-giriyoruz-93537-b355d750ce7c599462f9990fb1c25758.jpg

Kaynak: ABDURRAHMAN FIRAT