Kılıçdaroğlu'ndan Çerçioğlu'na övgü dolu sözler

Kılıçdaroğlu'ndan Çerçioğlu'na övgü dolu sözler

Aydın programı kapsamında Nazilli’ye gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, belediye meydanında halka kitap etti. 

A+A-

(MURAT TAN) CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Aydın programı kapsamında Çine’nin ardından bir sonraki durağı Nazilli oldu. Nazilli’de partililerinin ve vatandaşların sevgi gösterileriyle karşılanan Kılıçdaroğlu, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’a makamında ziyarette bulunmasının ardından, belediye meydanından halka seslendi. Kılıçdaroğlu konuşmasında, Nazilli Belediye Başkanı Özcan’dan bahsederek, “Kürşat gibi genç, atılgan, yüreğinde hizmet aşkı yatan bir genci belediye başkanı seçtiniz” dedi. Nazillilere yerel seçimlerde Millet İttifakı’na verdikleri destek ötürü de teşekkür eden Kılıçdaroğlu, 2002’de kapanan Sümerbank Fabrikası üzerinden de iktidara yüklendi. 
Konuşmasında, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’ndan övgü dolu sözlerle bahsederek, Türkiye’deki tüm yeni belediye başkanlarına örnek gösterdiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Sizin bir Topuklu Efeniz var. O da burada. Siz sanmayın ki O Aydın’ın Büyükşehir Belediye Başkanı. O Aydın’ın sınırlarını aştı, O’nu artık bütün Türkiye ve Dünya biliyor. Yaptığı hizmetleriyle birlikte çalışkanlığı ve O’nun ürettiği hizmetler yeni belediye başkanlarına da örnek oluyor” dedi. 

“SİYASETTE GERİLİM VE KAVGA OLMASIN İSTİYORUZ”
“Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu biliyorsunuz” diyen Kılıçdaroğlu, “Çarşıda, pazarda, köyde ve fabrikada biliyorsunuz. Gazete ve televizyonlardan biliyorsunuz. Bir hayli zorluğumuz var. Yoksulumuz, yatağa aç giren çocuklarımız var. Bunları aşmamız lazım. Aklımızı kullanarak beraber bir araya gelerek bu sorunları aşacağız. Bunları aşmamız lazım. Aklımızı kullanarak bir araya gelerek aşacağız. Biz bir araya gelirsek, demokrasiyi birlikte savunursak, demokrasinin erdem ve irfanını anlatırsak Türkiye bütün bu zorlukları aşabilir. Biz bir ve beraber olacağız, toplumu gerilimden uzağa taşıyacağız. Biz siyasette gerilim ve kavga olmasın istiyoruz. Niye kavga ediyoruz? Niçin işsizlik var? Çiftçi, emekli ve işçi neden memnun değil, bütün bunarlı masaya yatırmamız lazım” dedi.

“SÜMERBANK NEDEN KAPATILDI?”
Türkiye’nin Dünya’nın en güzel ülkesi olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “Aydın Ovası’na bakın. Hangi ülkede böyle bir ova, böyle güzel incir, üzüm ve insanlar var. Hepsi burada var. Biz ne yapıyoruz, nohutu, mercimeği, eti, canlı hayvanı dışarıdan getiriyoruz. Niçin biz üretmiyoruz? Neden elin oğlunu zengin ediyoruz.  Fabrikalarımızı hangi gerekçeyle sattık. Nazilli’yi iyi biliyorum. Sümerbank’tan beri Nazilli’yi biliyorum. Nazilli’ye o Sümerbank emeğini biliyorum. Binlerce aile oradan geçindi ve çocuklarını okuttu. Şimdi kapattık, hangi gerekçeyle? Her şeyi sattık, sıra tank palet fabrikasını satmaya geldi. Obüs toplarının üretildiği tank palet fabrikasını niçin satıyoruz. Kendi silah fabrikasını yabancı orduya satmak var mıdır? Kavga etmeden oturup düşünmemiz lazım” diye konuştu.  

“YENİ BİR SİYASET ANLAYIŞI GETİRİYORUZ”
Millet İttifakı’nın belediye başkanlarının hizmet aşkıyla dolu olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “Onlar hizmet etmek istiyor. Belediye başkanlarımızdan iki şey istedim; Oy versin vermesin ayrım yapmayacaksın, kucaklayacaksın. Şu mahalle bana oy vermedi, hizmet götürmeyim demeyeceksin Seçimden sonra göğsünde ya Türk bayrağı ya da belediye rozetini taşıyacaksın. Parti ayrımı yapmayacaksın. Belediye başkanı para harcarken sizin paranızı harcıyor. O zaman yaptığı her harcamanın hesabını verecek. Namuslu adamların kul hakkını savunmak gibi görevi vardır. Kulun hakkını, işçinin, emeklinin, asgari ücretli geçinenin, çiftçinin hakkını savunmayacak mıyız? Yatağa aç giren çocukların, annenin yüreğinde açtığı yarayı kaç kişi biliyor. Sarayda oturanlar bunu düşünüyor mü acaba. Yeni belediye başkanlarımıza söyledim. Bir çocuk yatağa aç giriyorsa o gece uyumayacaksınız. O çocuğun karnı doyacak, yoksul ve aç çocuk kalmayacak. Bunda da bizim partili diğer partiden diye ayrımımız yok. Yeni bir siyaset anlayışı getiriyoruz. Millete hesap veren  bir siyaset anlayışının onurlu bir görev olduğunu anlatacağız”  dedi.  

“SÖZÜM SÖZ HİÇ ENDİŞE ETMEYİN” 
İsrafın haram olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Yenikapı’da sergilediği araçlar üzerinden de iktidara sert eleştiriler yöneltti. “İmamoğlu bini aşkın aracı israfı görün diye gösterdi” diyen Kılıçdaroğlu, “Kul hakkı yemeyeceksin, israf yapmayacaksın, insana saygı duyacaksın, derdiyle ilgileneceksin, engelli vatandaşların sorunuyla ilgileneceksin. Bütün bunları yapacağız. Sözüm söz hiç endişe etmeyin” diye konuştu. “Önümüze engeller çıkaracaklar, bunu gayet iyi biliyorum” diyen Kılıçdaroğlu, “Hangi engeli çıkarırlarsa çıkarsınlar.  Allah’a inancınız varsa, kula saygınız varsa bütün bun engellerin hepsini aşacağız. Noldu İstanbul’daki seçimleri Ekrem İmamoğlu 13 bin oy farkla kazandı. Vay bir şeyler oldu, ama Ne olduğunu biz de bilmiyoruz deyip gittiler YSK’ya. Kapılar kapılar ardında,  seçimi iptal ettiler. Sonra da CHP sokağa dökülecek dendi. Ben bu milletin adalet anlayışına güveniyorum, gideceğiz sandığa oyu kullanan vatandaşın vicdanına İmamoğlu’nun seçimleri kazandığını söyleyeceğiz dedim” diye konuştu.

“TOPUKLU EFE’Yİ DÜNYA BİLİYOR”
“Ülkemize demokrasiyi ve güzelliği getireceğiz” diyen Kılıçdaroğlu, “Kürşat Başkan genç birisi, laf aramızda kalsın yakışıklı da birisi. Hizmet aşkıyla çalışacak, her kuruşun hesabını verecek. Sizin bir Topuklu Efeniz var. O da burada. Siz sanmayın ki O Aydın’ın Büyükşehir Belediye Başkanı. O, Aydın’ın sınırlarını aştı, O’nu artık bütün Türkiye ve Dünya biliyor. Yaptığı hizmetleriyle birlikte çalışkanlığı ve O’nun ürettiği hizmetler, yeni belediye başkanlarına da örnek oluyor. Bir şey olduğunda, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanını ziyaret edin, O’nun yaptıklarının aynısı kendi ilinizde uygulayın diyoruz. İkisini de seçtiğiniz için teşekkür ediyorum” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.