Kırca "Vatandaş ekmek istiyor"

Kırca "Vatandaş ekmek istiyor"
ABONE OL
Saadet Partisi Nazilli Belediye Başkan Adayı Vahap Kırca, gündemin seçim değil açlık ve işsizlik olması gerektiğini vurgulayarak, "Nereye gitsek vatandaş 'oğluma kızıma iş bulacak mısın?' diye soruyor

(SİMGE ATA) Adaylar olarak önceliğimiz istihdam sahalarını genişletmek olmalı" dedi. Saadet Partisi Nazilli Belediye Başkan Adayı Vahap Kırca, seçim çalışmaları kapsamında her gün vatandaşla bir araya geldiğini, onların sorun ve isteklerini dinlediğini ifade etti. 

"AÇ İNSAN HER ŞEYİ YAPAR"
Gündemin seçim olmasına karşın, insanların geçim derdinde olduğunu kaydeden Kırca, Nazilli'de işsizliğin hat safhada olduğunu vurguladı. Bu bakımdan belediyelerin önceliğinin istihdam alanları yaratması gerektiğini dile getiren Kırca, "Esnaf da vatandaş da ekmek derdinde. 'Kardeşim bana ne vereceksin onu anlat' diyor. Evet gündem seçim ama aslolan bir konu var. O da işsizlik. Belediyelerin en temel vazifesi bu sorunu gidermek olmalı. Nazilli'nin üretimini arttırmak, iş sahaları oluşturmak gerekiyor. Bakın cebinde parası olmayan insanı nereye götürürseniz götürün huzurlu olmaz ve cebinde parası olmayan insan her şeyi yapabilir. Gezip dolaşıp hediye dağıtmak bir fayda sağlamıyor. Vatandaşın yüreğine dokunmak gerekiyor" şeklinde konuştu.
Kırca, seçim vaatleri arasında iş gücünü artırmaya yönelik hazırladığı projelerini sıraladı. Yeni fabrikaların kurulması için Organize Sanayi Bölgesinde kendilerince yer gösterileceğini söyleyen Kırca bunun yanı sıra belediye eliyle  AR-GE laboratuarlarının kurulacağını, ziraat mühendisleri eşliğinde incir, zeytin, kestane yetiştirme çalışmaları yapılacağını söyledi. Yine, hazineye ait arazilerin tarım için halkın kullanımına sunacakları bir projeyi de hayata geçirmek istediklerini söyleyen Kırca tüm bunları gerçekleştirmeleri halinde iş sahalarının artacağını belirtti. 

"BÜYÜKŞEHİR, İLÇELERİN ANNE BABASIDIR"
Projelerin gerçekleşmesi noktasında Büyükşehirden de destek alacaklarını dile getiren Kırca Büyükşehir Belediyesi'nin Saadet Partisi'ne geçmemesi ihtimalini değerlendirdi. Mevcut Nazilli Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi arasındaki uyumsuzluğun sorulması üzerineyse şöyle konuştu:
"Büyükşehir Belediyeleri bir anne bir baba gibi ilçelere bakmakla sorumludur. 'Ben bakmam' diyemez. Biz burada işi zorlaştırmazsak niye 'bakmam' desin. Ben partizanlık düşünmüyorum. Şimdiye dek de Saadet Partisi'nin büyükşehirden isteği olduğunda gerçekleşmiştir. Özlem hanım buraya geldiğinde Haluk Beyin onu karşılaması lazım. Bu Haluk beyi küçültmez. Özlem hanımın da aynı şeyi Ankara için yapması lazım. Ben Özlem Çerçioğlu'nun Nazilli'ye düşmanlığı olduğunu düşünmüyorum ki olmaması da lazım. Hükümetin de Aydın'a düşmanlığı olmaması lazım. Genel başkanımız Temel Karamollaoğlu, Sivas'ta başkanlık yaparken önce Alevi ilçelerine hizmet etmiştir. Merkez her zaman yatırım görür. Şuradan pay biçebilirsiniz. Evinize bir misafir geldiğinde çayı kahveyi önce kendiniz mi içersiniz misafire mi verirsiniz."
"HİZMET AŞKI OLAN İNSAN MİLYARLAR HARCAMAZ"
Sözü Belediye Meclis Üyesi listesine getiren Kırca, meclise seçilecek kişilerin çıkarlar doğrultusunda belirlenmemesi gerektiğine işaret etti. Başkanların meclisteki her üyesinden kendinin sorumlu olması gerektiğini kaydeden Kırca, "Belediye meclisi yarın benim listemden seçilse birinin yaptığı yanlışın sorumlusu benim demektir. Bir insanın ticareti neyse karakteri odur. Artısını eksisini hesaplaması lazım. Bir insan da belediyeye girmek için bir şeyler harcıyorsa beklentisi var demektir. Hizmet aşkı olan insan belediye girmek için milyarlar harcamaz. Belediye Başkanının aldığı maaş belli" dedi.

kirca-vatandas-ekmek-istiyor-92564-8655a06594b7f71dcb53814a7c1a9935.jpgkirca-vatandas-ekmek-istiyor-92564-a8f12f710868430bb75a49ed02a38cb5.jpgkirca-vatandas-ekmek-istiyor-92564-b777e619d60ab5c828936f197b622999.jpgkirca-vatandas-ekmek-istiyor-92564-b4945905e711a0f06975c64aafdcb678.jpg


 

Kaynak:

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.