(SİMGE ATA) Seçime sayılı günler kala Türkiye'nin bazı noktalarında yaşanan "Bu bir halk ayaklanmasıdır" yazılı spekülatif girişimi Nazilli'de de meydana geldi. Seçime bir gün kala gece saatlerde kimliği belirlenmeyen kişiler tarafından üzerinde Saadet Partisi, İYİ Parti, CHP ve HDP'nin işbirliği yaptığını belirten görsellerin bulunduğu binlerce broşür kentin bazı sokaklarına serpiştirildi. Broşürleri fark eden CHP ve İYİ Partililer, Millet İttifakı Nazilli Belediye Başkan Adayı Kürşat Engin Özcan'la birlikte sokak sokak gezerek topladıkları broşürleri imha etti.
"KUMPASLARA ALIŞTIK"
Nazilli Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı MHP'li Haluk Alıcık ise broşürde yer alan 'beka meselesi' üzerinden yaratılmaya çalışılan algıya Uzun Çarşı'da seçim çalışması yürüttüğü esnada yanıt verdi. Alıcık, yapılanın kirli bir oyun olduğunu belirterek, "Seçime saatler kalmış. Ben bu tür şeyleri tasvip eden bir belediye başkan adayı değilim. Biz bu tür kaset ve kumpas oyunlarına da alıştık zaten" diyerek 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde medyaya yansıyan personeline şiddet uyguladığı görüntülerini hatırlattı. "Biz seçimi almışız" diyen Alıcık, yapılan hareketi kitleleri bir araya getirmek isteyen kişilerin tezgahladığı düşüncesinde. Broşürleri dağıtan kişilerin tespiti için emniyet güçlerinin seferber olduğuna işaret eden Alıcık, "Seçimi aldığımız bu saatlerde bu tür şeyler görmek hoş değil. Bunu yapanlara bakmak lazım. Kendileri yapıp kendileri oynuyorlar. Ben dün 20 bin kişiyle yürümüşüm. Bu seçimi aldığımızı düşünüyor hiçbir kaygıya yer vermiyoruz. Güvenlik güçlerimiz araştırmalarını yapıyor" dedi.

ÖZCAN ŞİKAYETÇİ OLDU
Millet İttifakı ortakları durumu emniyet güçlerine bildirirken, Aday Kürşat Engin Özcan halkın kışkırtılmaya çalışıldığı ve yalan beyan gerekçesiyle karakola giderek şikayetçi oldu.

SON GECE SOKAKLARDA NÖBET TUTACAKLAR
CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim, yapılanın kirli bir oyun olduğunu belirterek, "Kimin yaptığından çok kime fayda sağladığına bakmamız gerekiyor. Sıkıntılı bir durum yaşadık. Son gün aynı hadisenin yaşanmaması için önlem alacağız. Bu gece sabaha kadar sokaklarda nöbet tutacağız. Halkımız da bu kirli oyunu sandıkta bozacaktır. Güvenlik güçleri de suçluları yakalamak için ellerinden geleni yapıyor. Halkımızın bu tür provokasyona itibar etmemesini istiyoruz" dedi.

SP DE ŞİKAYETÇİ OLDU
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Vahap Kırca da dağıtılan broşürlerin kendileriyle bağlantısı olmadığını, bu tür siyaset yapanların kaybetmeye mahkum olduklarını söyledi. Kırca, "Bizimle alakası olmayan bir şeyi, biz yapmışız gibi göstermeye çalışma gayretindeler. Kaybedeceklerini anladılar ve böyle çirkef siyaseti yapmaya başladılar. Onlara da ancak böyle çirkef siyaset yakışır. Bende olayla ilgili şikayetçi oldum. Biz açık ve netiz, tek başımıza seçime giriyoruz. Bazıları plan yapıyor ama emin olun o plan başlarına yıkılacak" dedi.

whatsapp-image-2019-03-30-at-13-49-48-1.jpegwhatsapp-image-2019-03-30-at-13-49-48.jpegwhatsapp-image-2019-03-30-at-13-49-49.jpegwhatsapp-image-2019-03-30-at-13-49-50.jpeg

Kaynak: SİMGE ATA