Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü tarafından 1 Nisan'dan itibaren yüksek hızlı, anahat ve bölgesel trenlerde emekliler için uygulanmaya başlanan yüzde 10'luk indirimden faydalanma oranı hakkında değerlendirmeler yaptı. Bakan Uraloğlu, "Trenlerde uygulanan yüzde 10 indirim kampanyasından 1 Nisan'dan bu yana 62 bin emekli vatandaş faydalandı" ifadelerini kullandı. 

TÜVTÜRK'te yeni dönem: Artık muayene zorunluluğu olmayacak TÜVTÜRK'te yeni dönem: Artık muayene zorunluluğu olmayacak

YÜKSEK HIZLI TREN TERCİH EDİLİYOR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2024 yılının emekli yılı ilan edildiğine işaret eden Uraloğlu, "Akıl ve alın terleriyle ülkemize hizmet eden emeklilerimiz, seyahatlerinde ağırlıklı olarak yüksek hızlı trenleri tercih ediyor. İndirimi başlattığımız Nisan ayının başından bu yana yüksek hızlı trenlerle 37 bin 500, anahat trenleri ile 10 bin 321, bölgesel trenlerle ise 14 bin 240 emeklimiz yolculuk yaptı" sözlerini kaydetti. 

"EMEKLİLERİMİZ BAŞIMIZIN TACIDIR"
Bakan Uraloğlu, açıklamasını şöyle tamamladı: "Türkiye Yüzyılı'nın mimarı olan emeklilerimiz başımızın tacıdır. Onları trenlerimizde misafir etmekten mutluluk duyarken, trenlerimizde konforlu ve güvenli seyahat edebilmeleri içinde her türlü tedbiri alıyoruz. Hayata geçirdiğimiz turuncu masa uygulamasıyla yaşlı veya hareket kısıtlı vatandaşlarımıza destek oluyoruz."

Muhabir: Seval Selvi