Kişi kendinden bilir işi

Kişi kendinden bilir işi

Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk ile Aydınlı Gazeteci Naci Eriş arasında yaşanan talihsiz olaya ABGC Başkanı Cem Ulucan'dan sert tepki.

A+A-

(TÜRKER KOCAKAHYA) Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk ile Aydınlı Gazeteci Naci Eriş arasında yaşanan talihsiz olaya tepki gösteren ABGC Başkanı Cem Ulucan, “Metin Ertürk, tüm meslektaşlarımızı kendi düşüncesince yandaş olarak nitelendirerek, aynı kefeye koyarak, ‘Kişi kendinden bilir işi’ misali çevresindeki zevatla karıştırmıştır” dedi. 

Aydın Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin Temmuz ayı ilk oturumunu takip etmek ve haberleştirmek amacıyla belediye binasına giden gazeteci Naci Eriş’in asansörde karşılaştığı Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk’ün, gazetesi için yaptığı hakaret boyutuna varan ağır eleştirilere Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı (ABGC) sessiz kalmadı. Yaşanan olaya sert tepki gösteren Cemiyet Başkanı Cem Ulucan yaptığı açıklamada, “İki dönem Kuyucak/Pamukören, İki dönemdir de Kuyucak Belediye Başkanlığı görevini sürdüren ve Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’ndeki oturumlara katılan Metin Ertürk’ün Belediye Meclisi’nde dile getirmediği bir konuyu Aydınlı gazetecileri suçlayarak gündeme getirme şeklini kınıyoruz” dedi. 

“SUÇLAYICI DİL KULLANMIŞTIR”
Başkan Ulucan, “Aydın Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin Temmuz ayı ilk oturumu için, Salı günü öğleden sonra belediye binasına giden meslektaşımız Naci Eriş, asansörde karşılaştığı Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk ve Karpuzlu Belediye Başkanı Hilmi Dönmez ile selamlaşmasının ardından Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk’ün önce gazetesi hakkındaki haksız eleştirilerine maruz kalmış, sonrasında da Büyükşehir Belediyesi hizmet binası içerisinde bulunan servis asansörlerinin kötü olmasından dert yanmıştır. Konuyu anlatırken, “Asansörleri yazsanıza. En az 10 gazeteciye söyledim şu asansörleri yazın diye ama yazamazsınız. Yürek ister yürek. Arpanız kesilir” diyerek suçlayıcı bir dil kullanmıştır” ifadeleriyle yaşanan olayı anlattı. 

“İYİ NİYETLİ OLMADIĞINI GÖRMEKTEYİZ”
Ertürk’ün konuyu Belediye Meclisi’ne getirmediğini anımsatarak sözlerine devam eden Ulucan, “Şikayetçi olduğu konuyu bizzat üyesi olduğu, Belediye Meclisinde hiç bir zaman gündeme getirmemiş, düzeltilmesi yönünde önerisi olmamış olan Sayın Metin Ertürk’ün gazetecilere karşı ‘Arpanız kesilir’ söyleminin iyi niyetli olmadığını görmekteyiz. Kuyucak Belediyesi olarak Aydın yerel basınına bugüne dek katkısı ve bakış açısı denizdeki bir damla su kadar olan Sayın Metin Ertürk, tüm meslektaşlarımızı kendi düşüncesince yandaş olarak nitelendirerek, aynı kefeye koyarak, ‘Kişi kendinden bilir işi’ misali çevresindeki zevatla karıştırmıştır” ifadelerini kullandı. 

“CEFA ÇEKENLE SEFA SÜRENİ AYIRABİLMENİZİ TEMENNİ EDERİM”
Tepkisini sürdüren Ulucan sözlerini, “Aydınlı gazetecilerin, sizlerin tabir ettiği söylemle yanlı haberler için bir bedel almadığını belirtir, verdiği reklam ve editoryal haber hizmetlerinin karşılığında bedel aldığını ifade etmek isterim. Sayın Metin Ertürk’ün bu söylemini düzeltmesini arzu eder, cefa çeken gazetecilerle sefa süren sözde gazetecileri birbirinden ayırabilmesini temenni ederim” diyerek noktaladı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.