Koçarlı Aydın’ın toplanma merkezi olacak

Koçarlı Aydın’ın toplanma merkezi olacak

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, il protokolünü Çakırbeyli Mahallesi’ndeki kahvaltıda ağırladı.

A+A-

MURAT TAN - Koçarlı’da hayata geçireceği projeler hakkında il protokolüne bilgi veren Kaplan, ilçeyi kısa zamanda toplanma merkezi yapmak için çalışmalara hız kazandırdıklarını belirtti. 

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, Çakırbeyli Mahallesinde Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici, Aydın İl Jandarma Komutanı Albay Mesut İnal, Koçarlı Kaymakamı Fırat Çelik'e kahvaltı verdi. Çakırbeyli Çay Bahçesinde gerçekleşen kahvaltının ardından basın mensuplarına açıklama yapan Koçarlı Belediye Başkanı Kaplan, Koçarlı’yı marka bir kent yapmak için çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.  Kaplan, Aydın Kent Ormanı, Cihanoğlu Kulesi, Çakırbeyli ve ilçe merkezinde hayata geçirmeyi planladıkları toplanma merkezleriyle Koçarlı’nın Aydın’da kendisinden söz ettirecek bir konuma yükseleceğini vurguladı. 

“ÇAKIRBEYLİ’YE BİSİKLET VE YÜRÜYÜŞ YOLU YAPACAĞIZ”

“Koçarlı’da hedefimiz iyi bir toplanma merkezi yapmaktır” diyen Kaplan, “Bundan kastımız Aydın’ın muhtelif ilçelerindeki insanlarımızın bu güzergah üzerinde yolculuk ve seyahat yaparken başta Çakırbeyli ve inşaatı devam eden Adnan Menderes Müzesi’ne de uğramalarını sağlamaktır. Bu sayede belediyemizin ya da özel sektörün işletmeciliğini yaptığı park, lokanta ve işyerlerinden alışveriş yapılması ve köylülerimizin kendi yetiştirdikleri doğal ürünlerini doğrudan aracısız pazara sunduğu bir alışveriş noktası olarak Çakırbeyli’yi önemli bir toplanma merkezi haline getirmeyi planlıyoruz. Bu bizim idealimiz. Koçarlı ve Çakırbeyli’yi hem bisiklet hem de yürüyüş yoluyla buluşturmak istiyoruz.  İnsanların burada artık spor yapmalarına da imkan sağlayacağız. Bu sayede farklı gruplardaki insanlarımıza da hitap edecek bir yolu da dizayn etmek istiyoruz” dedi. 

“CİHANOĞLU KULESİ’NDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR”

Çakırbeyli’nin parkur çalışmalarıyla birlikte daha da önemli bir toplanma merkezi olacağını belirten Kaplan, “Zaten her yer dolu. Aydın, Çine, İncirliova ve değişik ilçelerimizden insanlar geliyor. Ekonomik bir ortamda kahvaltısını yapıyor. Bugün modern bir kahvaltı salonuna gitseniz, kahvaltı ücreti en az 30 lira, yani kişilik bir aile için tutarı 120 liradır.  Vatandaşlarımız bizim burada belediyemizin parkı ve vatandaşın işlettiği parklarda, çay ocağı ya da diğer işletmelerde 1-1,5 lira çay ücreti ile 20 liraya kahvaltısını yapabilir. Bu kahvaltıda taze olarak sunulan gözleme, kızartma, dalgan köftesi ve yöresel ürünlerimizi de tadar. Ancak şu da var ki tek başına Çakırbeyli Koçarlı’yı kalkındırmaya yetmez. Bunun yanında Koçarlı’da Cihanoğlu Kulesi noktasında bir çalışma yapıyoruz. O bölgede de Çakırbeyli’deki segmente benzer ancak haftanın 7 günü faal bir ortamı Aydın halkı ve ilçelerinde yaşayan insanlarımıza sunacağız. Yine Muğla, Bodrum, Milas ya da Söke’ye gidecek olan insanlarımızı da oraya çekmek istiyoruz. Orada öğle-akşam yemeği, çocuk oyun parkı ve dini ihtiyaçlarını da giderebileceği Cihanoğlu Camisinde de namazını kılabileceği bir ortam oluşturma çabası içerisindeyiz” dedi.

“KAMULAŞTIRMA BEDELİNİ VALİLİKLE BAKANLIK ÖDEYECEK”

 Belediyenin imkanları sınırlı ve kıt olduğunu belirterek Cihanoğlu Kulesi’ndeki düzenlemelerde devlet imkanlarından faydalanacaklarını söyleyen Kaplan, “Valiliğimizin ve Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı’nın imkanlarıyla biz bunu başarmak istiyoruz. Bunu da başaracağımızdan hiç şüphemiz yok. O bölgede halihazırda Cihanoğlu Kulesi ve etrafında rölöve çalışmasını Denizli Büyükşehir Belediyesi yapmaktadır. İnşallah birkaç ay içerisinde proje biter. Kamulaştırma çalışmaları devam ediyor. Kamulaştırma bedelleri Valiliğimiz ve ilgili bakanlıkça ödenecek. Bunu da tamamladığımızda orada ikinci bir toplanma merkezi oluşturacağız. Oraya başka segmentteki insanlar da gelecek. Koçarlı’da ticari anlamda işi olanlar ya da sadece günlük olarak vakit geçirmek için değil farklı gruptaki yani ticari anlamda bankayla ve kamu kurum ya da kuruluşlarıyla da işi olan insanlar, Koçarlı’ya akrabalık bağı olan insanlar da oraya uğrayacak” diye konuştu. 

“KENT ORMANINDA BUTİK OTEL AÇACAĞIZ”

Adnan Menderes Kent Ormanı’nda 25 gün sonra kahvaltı salonu ve akşam yemeği yenilebilecek restoranı da faaliyete açacaklarını belirten Kaplan, “Orası Aydın’ı tepeden gören hakim bir noktada bulunuyor. Orada Aydın adeta ışıl ışıl ayağınızın altında. Hem sabahları da çok güzel bir ortamda güneşin doğuşu da izlenerek bir kahvaltı yapılması imkanını sunacağız.  Orasının da çok önemli bir toplanma merkezi olmasını düşünüyoruz. 9-10 Kasım’da orada tırmanış etkinliği olacak. 25-27 Kasım’da motorlu paraşüt ekibi de orada uçuş gösterisi yapacak. Değişik gruplardaki spor meraklıları, izci kamplarıyla ve yürüyüş parkurlarının da tamamlanmasıyla o bölgede de önemli bir toplanma merkezi oluşturmaya çalışıyoruz. Orada idealimiz ve hedefimiz butik bir otel açmaktır. Bunun yanında çok önemsediğimiz, benim de idealim olan içinde banyosu ve tuvaleti mevcut vaziyette, kıl çadırdan konaklamalı bungalov ev ya da üç kişilik ailenin kalabilmesine uygun 8-10 adet yapı da oluşturmak istiyoruz” dedi. 

“MARKA KENT OLMAYI HEDEFLİYORUZ”

Türkiye’nin değişik gruplarındaki insanları Adnan Menderes Kent Ormanı’na toplamak istediklerini kaydeden Kaplan, “Adnan Menderes Kent Ormanı, Türkiye’nin en iyi oryantirik alanıymış. Yön bulmayla ilgili bu konuyu da araştırdık.  Bu da ayrı bir heves ve tutku. Orası da bu sayede zaman zaman 100 kişilik organizasyonların yapılacağı bir toplanma ortamı olacak.  Çakırbeyli’de göze hoş gelecek sistemli bir pazar sistemini de hayata geçirmek istiyoruz. Birkaç proje üzerinde çalışıyoruz. Adnan Menderes Kent Ormanı, Cihanoğlu Kulesi, Çakırbeyli ve Adnan Menderes Müzesi ile marka kent olmayı hedefliyoruz” diye konuştu. 


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.