AYDIN SARI

AYDIN SARI

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

KOÇARLI BELEDİYE BAŞKANININ DERDİ NE?

A+A-

Yerel yönetimler halka, yaşadığı şehrin insanlarına hizmet etmek ve şehrin eksiklerini giderip daha yaşanabilir yerler haline getirmek için birer araçtır. Aydın’da Koçarlı gibi bazı ilçelerin belediye başkanlarının yaptığı gibi siyaset yapma yeri değil, hizmet yeridir.
Başkan öncelikli bunu anlamalı ve ne yapmak istediğini de buna göre şekillendirmelidir. Yani 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde halka dönüp diyeceksiniz ki; “Ben size daha iyi hizmet ederim, bunlar beş yılda bir şey yapamadılar, ben yaparım” ve halkın oylarını alarak Belediye Başkanı seçileceksiniz, ama şehrin arıtma tesisi yapımı için taşınmaz tahsisi için gerekli onayı Belediye Meclisi’nde MHP’nin de oyları ile birlikte vermeyeceksiniz.
Sahi başkan siz ne yapmak istiyorsunuz?
Siz Koçarlı halkına hizmet etmek ve Koçarlı’nın daha iyi hizmet almasını sağlamak için mi belediye başkanı oldunuz, yoksa Büyükşehir Belediye Başkanı ile kavga etmek, kendi kişisel hırslarınız için savaşmak için mi? 
Kasım ayı Koçarlı Belediye Meclisi toplantısında muhalefet partilerinin meclis üyeleri, yani CHP ve İYİ Parti’nin Belediye Meclis üyeleri bir önerge veriyor ve siz bu önergeyi Belediye Meclisinde AKP ve MHP’nin oyları ile gündeme alıp konuşma gereği bile duymadan ret ediyorsunuz. Bu tavrınızın nedeni nedir, kamuoyuna da açıklar mısınız? Şayet salt Büyük Şehir Belediye Başkanı’nın hizmet getirmesini engellemek değilse tabi...
Koçarlı Belediyesi Millet İttifakı Meclis Üyeleri
Mevlüt Şahinci, Ramazan Bayram, Vehbi Bayındır, Ahmet Keleş, Songül Çoban ve Mehmet Sevim’in imzalarını taşıyan önerge aynen şu şekilde.
“Koçarlı İlçe Belediyesi Meclis üyesi olarak bizler Koçarlı ilçemizin Kanalizasyon sıkıntısına esas olan Arıtma Tesisi Yapılması için arazi temini gerektiğinden bu yaşanılan sıkıntıları aşmak için 5393 sayılı Kanu’nun 15/h, 18/a maddeleri gereğince mülkiyeti Maliye Hazinesi’ne ait ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’ne tahsis edilmiş bulunan Tapu’nun Aydın ili İncirliova ilçesi Osmanbükü Mahallesi 201 ada 38 parselde kayıtlı 490.525.50 metrekare tarla vasıflı taşınmazın 99 dönümünün İncirliova Kaymakanlığı nezdinde yapılacak yazımalar ve yine Adnan Menderes Üniversitesi’nin muvafakatini almak koşulu ile ilçemize tahsisinin sağlanması hususunda gerekli iş ve işlemlerin Koçarlı Belediye tarafından yapılması için iş bu önergemizin gündeme alınması hususunu arz ederiz. 04/11/2019” 
Evet, bu önerge gündeme bile alınmadan ret edilmiş ve konuşulmasına bile gerek duyulmamıştır. 
Buradan iki çıkarımda bulunabiliriz. Birincisi Koçarlı Belediye Başkanı’nın bu konuda kendi yaptığı çalışma ve hazırlıklar vardır ve bu nedenle konunun tartışılmasına gerek duymamış ve hazırlıklarını tamamladığında Belediye Meclisine sunmayı planlamıştır.
İkinci seçenek ise önergenin Millet İttifakı Meclis Üyeleri tarafından gelmiş olması nedeniyle mecliste Koçarlı halkının çıkarları doğrultusunda değil, kendi siyasi çıkarları ve siyasi hesapları doğrultusunda hareket etmiştir. 
Koçarlı Belediye Başkanı’nın seçimin hemen ertesinde daha koltuğuna oturur oturmaz yapmaya başladıkları ve yaptıkları ile Koçarlı’da neler yapmak istediğini anlayabilmek olası değildir.
Sahi başkan siz Koçarlı’da ne yapmak istiyorsunuz? 
Sizin derdiniz ne?

 

Önceki ve Sonraki Yazılar