Koçarlı halkının haklarını koruyacağız

Koçarlı halkının haklarını koruyacağız

Koçarlı Belediyesi ilçe merkezinde bulunan eski binasını yıkıp yerine yeni bina yapmaya başladı.

A+A-

ABDURRAHMAN FIRAT- Şu anki belediye binasının bulunduğu alanın usulsüz bir şekilde verildiğini belirten Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, Koçarlı halkının haklarını, çıkarlarını ve onurunu koruyacaklarını söyledi. 
AK Partili Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, Aydın Büyükşehir Belediyesi ile aralarında yaşanan sorunlar nedeniyle eski binayı yıkmadıklarını belirtti.
İlçe girişinde bulunan mevcut Koçarlı Belediyesi’nin bulunduğu binayı boşaltmayacaklarını ifade eden Kaplan, “Burası Koçarlı halkına hizmet verecek. Şu anda Koçarlı Belediyesi’nin bulunduğu binanın yeri, zamanında bedelsiz olarak büyükşehre tahsis edilmiş.  Bir arsanız olsa ya yap işlet devret modeliyle  verirsiniz ya da birkaç kat karşılığı verirsiniz. Ama burada öyle bir metot uygulanmamış tamamen peşkeş çekilmiş. Bir CHP’li belediye başka bir CHP’li belediyeye peşkeş çekmesi var. Teslimiyetçilik var” dedi.
Koçarlı Belediyesi’nin yetkisi belli olduğunu vurgulayan Kaplan, “Belediyenin birinci sorumluluğu Koçarlı halkının hakkını, çıkarlarını ve onurunu korumaktır. Yani görevi Büyükşehir Belediyesinin haklarını ve çıkarlarını korumak değildir. Burada görevini suiistimal etme söz konusu. Sadece burası değil birçok yerde böyle sıkıntılar var” diyerek olayın ciddiyetine dikkat çekti.

BU BİNA KOÇARLI HALKININ
“Bu bina bizim olmadığı için yeni bir bina yapmıyoruz.” diyen Başkan Kaplan; “Mevcut belediye binası Koçarlı ile bir bağı yok. Koçarlı ile bağı ve hikayesi olan eski binayı yıkıp yerine yeni ve modern bir bina yapacağız. Oraya belediye başkanlığını taşıyacağız. 2022 yılı sonuna kadar o bina biter ve oraya taşınırız. Ama bu binayı boşaltmayacağız. Bu bina Koçarlı halkının. Net bir şekilde söylüyorum bu bina büyükşehrin falan değil” ifadelerini kullandı. 

872b4235-ebcd-48dc-a765-e661f7f01379.jpg


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.