Koçarlı’da üreten kadınlar için kooperatif kurulacak 

Koçarlı’da üreten kadınlar için kooperatif kurulacak 

Koçarlı’da Belediyenin öncülüğünde ve farklı kurumların da ortaklığında üreten kadınları bir çatı altında toplayacak bir kooperatif kurulacak.

A+A-

TÜRKER KOCAKAHYA - Kadınlara gelir sağlaması planlanan kooperatifin aynı zamanda ilçenin tanıtımına da katkı sunması amaçlanıyor. 

Aydın’ın Koçarlı ilçesinde üreten kadınlar için önemli bir çalışma yapılıyor. Bu kapsamda ilçede üretici kadınları bir çatı altında toplayacak olan bir kooperatif kurulması için çalışma başlatıldı. Koçarlı Belediyesi’nin öncülüğünde Koçarlı Tarım İlçe Müdürlüğü ile Koçarlı Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde hayata geçirilecek olan kooperatifte, ilçede el işinden yöresel ürünlere kadar kadın eli değen her şey hanelere gelir olarak kazandırılacak. İlçedeki kadınlara önemli bir katkı sunması amaçlanan kooperatif için ilk toplantı gerçekleştirildi. Başkan Nedim Kaplan’ın başkanlığında düzenlenen toplantıya İlçe Tarım Müdürü Mehmet Örnek, Koçarlı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yusuf Nas, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Yakup Ezber ve kadın girişimciler katıldı. 

E-TİCARETLE SATIŞ YAPILACAK
Kooperatife, ilçede üretim yapan tüm kadınların katılım sağlayabileceği açıklandı. Öte yandan el emeği ürünlerin E-Ticaret yoluyla satışının sağlanacağı belirtilirken bu sayede ilçenin ulusal anlamda tanıtımına da katkı sunulacağının altı çizildi. Kadının her platformda toplumun gelişmesine ve üretimin artmasına katkı sağladığını belirten Kaplan, kadınların elinin değdiği her şeyin bereketlendiğini ve güzelleştiğini kaydetti. 

“KAPIMIZ AÇIK”
Baş tacı olarak nitelendirdiği kadınları kooperatifte bir çatı altında toplayacaklarını söyleyen Kaplan, “Üreten girişimci kadınlarımız, el işinden yöresel lezzetlerimize kadar ürettikleri her şeyi kooperatifimiz çatısı altında satışını gerçekleştirecek ve bu şekilde hem hanelerine gelir sağlayacaklar hem de ilimiz ve ilçemizin eşsiz görsel ürünlerini ve lezzetlerinin ulusal platformlarda tanıtımını sağlayacaklar. İlçemizde kooperatifimize katılım sağlamak isteyen tüm kadınlarımıza kapımız açıktır” ifadelerini kullandı. 

kocarlida-ureten-kadinlar-icin-kooperatif-kurulacak-199207-24abfb4738d02f7f80bb36999df3b9d0.jpg
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.