AYDIN SARI

AYDIN SARI

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

KONGRE YAKLAŞTIKÇA

A+A-

Yerel seçimlerden bu yana sakinliğini koruyan Aydın Siyaseti’nde son günlerde bir hareketlilik gözlemleniyor. Özellikle Cumhuriyet Halk Partisi kanadında milletvekilleri adeta Aydın’dan ayrılmıyorlar desek yanlış olmaz.
Bir süreden beri Milletvekili Süleyman Bülbül ilçe ziyaretlerinde bulunuyor, partililerle konuşuyor, gündeme dair değerlendirmelerde bulunuyordu. Buna bir de geçtiğimiz Cuma günü diğer iki milletvekili Bülent Tezcan ve Hüseyin Yıldız da eklendi ve bunların yanı sıra Manisa Milletvekili Özel de Aydın’a gelen vekiller oldu. Hem de bütün ilçeleri gezerek ve ilçe ziyaretlerinde bulunarak.
Peki niye şimdi durup dururken dört vekil birden Aydın’a çıkartma yaptılar?
Akla iki yanıt geliyor. Bunlardan biri hiç kuşku yok ki, 9 Şubat tarihinde gerçekleştirilecek olan Aydın CHP İl Kongresi. Kongre öncesi mevcut ve yeni dönemin adayı Ali Çankır’a destek vermek için gerçekleştirilen geziler. Muhtemel ve en güçlü olasılık da bu olsa gerek. Bir hafta sonra kongre gerçekleştirilecek. Kongre öncesi Aydın milletvekilleri ve Manisa Milletvekili Özgür Özel örgüte ‘Biz Ali Çankır’ın yanındayız’ mesajını güçlü bir şekilde verme çabası.
Diğer bir olasılık ise kimi çevreler tarafından ortaya atılan Temmuz 2020’de gerçekleştirilmesi olası bir erken seçim öncesi vekiller şimdiden örgüt düzeyinde kendilerine yatırım yapıyorlar, bunu yaparken de ‘Bakın Grup Başkan Vekilimiz de bizi destekliyor’ mesajını vermeye çalışıyor olmaları.
Aydın ziyaretleri her ne olursa olsun milletvekillerinin örgüt ile buluşması açısından olumlu bir girişim olmuştur. Keşke Aydın’ın üç milletvekili de her ay örgüt buluşmalarını gerçekleştirseler ve sonra da basın ile bir araya gelerek gündeme dair konular üzerinde fikir alışverişinde bulunabilseler. 
TARİH GERÇEKLERİ YAZACAK
Manisa Milletvekili Özgür Özel’in Aydın ziyaretinde yaptığı konuşmalar üzerine bir açıklamada bulunan AKP Aydın Milletvekili Metin Yavuz; “PKK’nın arka bahçesi olan HDP ile birlikte saf tutan, ellerini onlarla birlikte kaldırıp, onlarla birlikte indiren, ülkemizin menfaatine yönelik hayata geçirmeye kalkıştığımız her projeye istemezuk diyerek yersiz yaygara koparan bu zihniyet, Cumhuriyetimizin değil 100.cü yılında, 1.000’nci yılında bile iktidar olamaz. Bu aziz millet, CHP’ye asla o şansı vermeyecektir.”
AKP’li Yavuz’a hatırlatmak gerek, Türkiye’de çözüm süreci adı altında PKK’lılar sınır kapılarında davullu zurnalı karşılanırken, hiçbir yargılama olmaksızın sınırdan içeri alınırken nerede idiniz? O zaman PKK ve HDP bugünkünden daha mı masumdu, yoksa FETO olayında olduğu gibi “Aldatıldık” mı diyecekler?
Bugün kim ne derse desin, bu yaşadığımız süreci, PKK ve FETO sürecinin en doğru bir biçimde bir gün tarih yazacaktır. Tarih gerçekleri yazacaktır. O zaman hepimiz gerçekleri göreceğiz. 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar