Köpeği kurtarmak için seferber oldular

Köpeği kurtarmak için seferber oldular

Karacasu’da hayvan dostu duyarlı vatandaş sayesinde açlıktan ölmek üzere olan bir köpek hayata döndürüldü.

A+A-

GÜLAY ÖZTEKİN- Köpeği kurtarmak için seferber olan duyarlı vatandaşların bu davranışı takdir topladı. Köpeği taksi tutup Nazilli’de bir veterinere götüren hayvan dostlarına yurt içi ve yurt dışından destek ve teşekkür mesajları yağdı. 

Karacasu ilçe merkezinde günlerdir çarşıda gezen ve açlıktan ölmek üzere olan karnı içine çekilmiş, kaburgaları dışarı fırlamış sokak köpeği kimsenin dikkatini çekmedi. Boynunda tasması olan ancak sahibi olup olmadığı bilinmeyen ve açlıktan ölmek üzere olan köpeğin bu hali yürek parçaladı. Hayvana bir kap yemek veren olmadı. Ta ki, duyarlı vatandaş köpeği görüp el uzatıncaya kadar. 

HAYVANI BULMAK İÇİN SEFERBER OLDULAR
Karacasulu İngilizce öğretmeni Bülent Akın Dönertaş’ın, sokakta yürürken gördüğü, açlıktan bir deri bir kemik kalmış sahipsiz köpek içini acıttı. Hayvanı o halde görür görmez marketten sosis alıp yediren Dönertaş’ın gece uykularını kaçıran bu köpeği bulunup tedavisini yaptırmak için sosyal medyadan yaptığı paylaşım dikkat çekti. Fotoğrafını paylaştığı köpeği gören ya da bilenlerin kendisine ulaşmasını isteyen Dönertaş’ın imdadına öğrencisi olan Karacasu esnaflarından Mustafa Koruk yetişti. Hayvanı saklandığı yerde bulup karnını doyuran Koruk, köpeğe yardım elini uzatan öğretmeni Dönertaş’ın isteği üzerine taksi tutup Nazilli’deki bir veteriner kliniğine götürüp teslim etti. Hayvan dostu veteriner cüzi bir para karşılığında ölümle pençeleşen sokak köpeğini tedavi altına aldı. En az iki hafta sürecek olan tedavinin ardından talihsiz köpeğin sonunda bir yuvası olacak.

YURT İÇİNDEN VE DIŞINDAN MESAJ YAĞDI
Hayvan dostu Akın Dönertaş, ailesi arasında topladığı para ile köpeğe sahip çıkıp tedavi masraflarını üstlendi. Sosyal medyadan yaptığı paylaşımın ardından yurt içinden yurt dışından pek çok destek ve teşekkür mesajları yağdı. Slovenya’dan bir hayvan hakları aktivisti köpeğe sahip çıkabileceğini belirtirken yurt içinden ve yurt dışından para teklif edenler dahi oldu. Teklifleri geri çeviren Dönertaş, köpeğin tedavi sürecini de yakın takibe aldığını belirterek, “Veterinerimiz, kendi çiftlik evinde özel bir bölümde köpeğimizin tedavisine devam edecek. Zorlu bir tedavi süreci olacak ama 15 gün sonra gözle görülür bir derecede iyileşme bekliyoruz. Gün be gün köpeğimizin tedavi sürecini takip edeceğiz. Tedavi sonunda köpeğimiz benimle kalacak. Tedavi masraflarını şu anda kendimiz karşıladık. Ancak ameliyat gerektiğinde daha çok paraya ihtiyacımız olabilir. O zaman maddi yardım teklif eden arkadaşlarımızla bu ücreti kolaylıkla ödeyebileceğimizi düşünüyorum” dedi.

HİÇ BİR İYİLİK KARŞILIKSIZ KALMAZ
Hiçbir iyiliğin karşılıksız kalmayacağı inancıyla duruma seyirci kalmayıp her türlü maddi manevi yardım teklif eden hayvan dostlarına teşekkür eden Akın Dönertaş, “Sonuç olarak, mutluyum. Karacasu’muzla gurur duyuyorum. Köpeğin bulunması için seferber olan tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. İnşallah Allah onların da çok yardıma ihtiyacı olduğu bir zamanda karşılarına bu yardımı verecek bir doktor, bir vicdanlı kişi çıkarır. Hiçbir iyilik boşa gitmez. Hiçbir iyilik Allah'ın gözünden kaçmaz, her iyilik bir çığ gibi sana geri döner. Bundan emin olun” diyerek duygularını ifade etti.

BU CANLARA SAHİP ÇIKALIM
Sokakların bu türden sahipsiz köpeklerle dolu olduğunu dile getiren Dönertaş, "Bu zavallı hayvanlara hiç değilse evlerimizdeki çöpe atacağımız artık yemeklerden vererek ölüme terk etmemiş ve büyük bir sevaba girmiş oluruz. Ağzı dili olmayan muhtaç bu canlara sahip çıkalım “ diyerek herkesi hayvanlara karşı daha duyarlı olmaya davet etti. 

duyarli-vatandas-olmek-uzere-olan-kopegi-kurtardi-145909-63ae37d6b3444675d0c7e4814d5bba47.jpgduyarli-vatandas-olmek-uzere-olan-kopegi-kurtardi-145909-f68d6b7753bef47422ae8724153dbb94.jpgduyarli-vatandas-olmek-uzere-olan-kopegi-kurtardi-145909-1a401e154c61affd9df49c92e3335b63.jpgduyarli-vatandas-olmek-uzere-olan-kopegi-kurtardi-145909-7a9142943b859c569c3e0cece4b30d91.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.