Korkmaz milliyetçilere seslendi

Korkmaz milliyetçilere seslendi

"Siyaset yapacakların bu ocaklarda yetişmesi gerek"

A+A-

(SİMGE ATA) MHP Nazilli İlçe Başkanı Cüneyt Korkmaz, geçtiğimiz hafta atanarak Nazilli Ülkü Ocakları Başkanlığı'na getirilen Ferhat Yetik'e güveninin tam olduğunu söyleyerek, "Ülkü Ocaklarımızın bizim için önemi çok büyük. Siyaset yapacak kişilerin bu ocaklardan gelmesi gerekiyor" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Nazilli İlçe Başkanı Cüneyt Korkmaz, uzun süredir kapalı olan ve geçtiğimiz haftalarda başlayan yapılanma ile birer birer faaliyete geçen Ülkü Ocakları'nın kendileri için çok önemli olduğunu söyledi. Aydın Ülkü Ocakları İl Başkanı Tayfun Şan'ın teklifi, Genel Başkan Dr. Sinan Ateş'in oluruyla Nazilli Ülkü Ocakları Başkanlığına getirilen Ferhat Yetik'e de başarı dileklerinde bulunan Korkmaz, "Ülkü Ocakları MHP'nin önemli bir yeri" diyerek ilerleyen süreçte ocak ile ortak faaliyetler yapacaklarını söyledi.

"SİYASET YAPACAK KİŞİLER BURALARDA YETİŞİYOR"
Ülkü Ocakları'nın milliyetçilerin 2 ana kuruluşundan biri olduğunu söyleyen Korkmaz,"Milliyetçilerin siyasi kanadı olan Milliyetçi Hareket Partisi birinci kuruluştur. Bir de bu siyasi kanada insan yetiştiren Ülkü Ocaklarımız var. Ülkü Ocaklarımızın bizim için önemi çok büyük. MHP için önemli bir yer. Siyaset yapacak kişilerin bu ocaklardan gelmesi gerekiyor. Bu bakımdan Ülkü Ocakları'nın iyi ve verimli çalışması gerekiyor. Gençlerin de ülke meselelerini anlaması açısından bu ocaklarda yetişmesi gerekiyor" dedi.

"KALKINMA BAŞLATACAĞIZ"
Nazilli Ülkü Ocakları'nda çeşitli eğitim seminerleri verildiğini, Başkan Ferhat Yetik'in öğrencilerin dertleri ve sıkıntılarıyla birebir ilgilendiğini söyleyen Korkmaz, "Nazilli'de de uzun süredir faaliyetlerini gerçekleştiremeyen Ülkü Ocakları Ferhat Başkanımızın gelmesiyle hareket kazandı. Başkanımıza güveniyor ve inanıyoruz. Bundan sonra da beraber çeşitli projeler yapacağız. Nazilli'de ülkücü hareketin tekrar güçlenmesi, bayrağını surlara dikmesi için birliktelik içerisinde kalkınma başlatacağız. Bunlarla ilgili projelerimize başlayacağız. Sosyal projelerde yer alacağız" şeklinde konuştu. İlk ortaklaşa etkinliklerinin de 24 Haziran Cuma günü Ahmet Şensan Kültür Merkezi'nde düzenlenecek olan iftar programı olduğunu kaydetti.

"OCAK, NAZİLLİ HALKININ OCAĞIDIR"
Ülkü Ocakları'nın kapısının; kendini ülkücü  hisseden, milliyetçi ve vatansever olan, İslami bir çerçevede yaşamayı benimsemiş herkese açık olduğunu ifade eden Korkmaz, "Herhangi bir siyasi parti ayrımımız yok. MHP'lilerin yanı sıra bu manevi düşüncede olan kişiler de gelebilir. Önemli olan bu hassasiyetlere sahip olmaları" dedi. Gençlerin ocağa sahip çıkmasını isteyen Korkmaz, "Ocak Nazilli halkının ocağıdır. Gençlerimize sahip çıkmamız, gençlerimizin de ülkü ocaklarına sahip çıkması gerekir. Gençlerimiz buralarda alacakları eğitimle kendilerini bulur, Türk-İslam Ülküsünü öğrenir, eğitimlerini böyle alırlarsa yarın sokakta uyuşturucu, alkol kullanan, buna bağlı suç işleyen kişilerin azalacağına inanıyoruz. Bu da Nazilli'nin daha rahat ve huzurlu bir ilçe olmasını sağlayacaktır" ifadelerini kullandı.

siyaset-yapacaklarin-bu-ocaklarda-yetismesi-gerek-107017-b955c91dd602cf9758d6a3f4995b90a4.jpeg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.