Köroğlu, CHP’li Belediye Başkanlarını topa tuttu

Köroğlu, CHP’li Belediye Başkanlarını topa tuttu

DSP İl Başkanı Cemil Köroğlu, partisinin il kongresinde yaptığı açıklamalarda Aydın’daki CHP’li bazı belediye başkanlarına ağır eleştiriler yöneltti.

A+A-

MURAT TAN- DSP Aydın İl Örgütü’nün 11. Olağan Kongresinde konuşma yapan DSP İl Başkanı Köroğlu, başta CHP’li Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay ile CHP’li Kuşadası Belediye Başkanı  Ömer Günel  olmak üzere CHP’nin hali hazırda ilçelerdeki bazı belediye başkanlarını sert sözlerle eleştirdi. Konuşmasında, Bozdoğan önceki dönem Belediye Başkanı Tümer Apaydın’ın Kuşadası Belediye Başkanı Günel’in danışmanlığına getirilmesinin Kuşadası’na hakaret  olduğunu söyleyen Köroğlu, Efeler Belediye Başkanı Atay’ı da seçimden sonra işten çıkarılan belediye personelleri üzerinden hedef aldı. 

“İNSANLARIN EKMEĞİYLE NİYE OYNUYORSUN?”

Kuşadası Belediyesi’ne Bozdoğan önceki dönem Belediye Başkanı Tümer Apaydın’ın danışman yapılmasına ve Efeler Belediyesi’ndeki işten çıkarmaları eleştiren Köroğlu, “Bozdoğan’ı batırmış birisini getiriyorsun, Kuşadası’nda danışman yapıyorsun. Kuşadası’nda bu danışmanlık görevini yapacak, belediyenin hizmetinde bulunacak başka insanlar yok mu? Bu kandırmacadır. Kuşadası’na yapılan en büyük hakarettir. Efeler Belediyesi’nin de yanlışları var. Göreve başladıktan sonra 80 kişiyi işten çıkardılar. Haydi bunun 30-40 tanesini şişirme aldı. Önceden çalışan 29 kişi var. Bu insanların ekmeğiyle niye oynuyorsun. Sen sosyal demokrat geçinen bir arkadaşımızsın. Niye insanların ekmeğiyle oynuyorsun?” dedi.
 
“KUŞADASI PAMUK PALAS OTELİNDE NELER YAPTINIZ?

Fatih Atay’ın milletvekilliği döneminde bazı hataları olduğunu ileri süren Köroğlu, “Kendisinin hataları yok mu? Çalışanların hatası var diye madem işten atıyorsun, senin de hataların var. Sen milletvekilliğin döneminde, dönemin CHP Genel Sekreteri Adnan Keskin, dönemin il başkanı Bülent Tezcan ile Kuşadası Pamuk Palas Otelinde neler yaptınız? Ben mi açıklayayım, siz mi açıklayacaksınız? Demek ki insanların hatası oluyor. Bu konuları daha fazla açmıyorum. Parti binamızda geniş kapsamlı bir basın açıklamasında da bunları tek tek basınla paylaşacağım. Bunlar CHP’yi eleştirme anlamında anlaşılmasın. İlimize, ülkemize zarar veren her kim olursa olsun. İster DSP’li, AKP’li, MHP’li ya da CHP’li hangi partiden olursa olsun biz eleştiririz. Biz çünkü Bülent Ecevit’ten bu terbiyeyi aldık” diye konuştu. 

“TEZCAN İLE İLGİLİ BİR SÜRÜ SÖYLENTİ VAR”

CHP’nin belediye başkanlarını belirleme sürecinde değişik işlerin görüldüğünü öne süren Köroğlu, “Eskişehir Belediye Başkanımız bizim partiden belediye başkanımızdı. Eskişehir hiçbir devlet yardımı almadan pırıl pırıl bir şehir haline gelmiştir. DSP’li belediyeler bereketlidir, bulundukları il ve ilçelere daima hizmet etmişlerdir ama bu gün CHP’ye bakıldığında, otellerde alavere dalavereler, belediye başkanı belirlemelerde değişik işler görülüyor. Halkın istediği bir belediye başkanını ne yazık ki CHP seçmiyor. Bazı kişilerin iki dudağında başkanlar seçiliyor. Bülent Tezcan ile ilgili bir sürü söylentiler var. Yazık, günahtır. Atatürk’ün kurduğu partide bu tür insanların yanlış bizleri çok üzmektedir” dedi. 

“BÖYLE GİDERSE TÜM İLÇELER AK PARTİ’YE GEÇECEK”

“Fatih Atay, işten çıkardığı ve mahkemelik olan 29 kişiyi tekrar göreve almalıdır” diyen Köroğlu, “Bunların bir suçu günahı yok. Senin suçun günahın da geçmişte var. Herkes bunları atlıyor. Sen insanların ekmeğiyle oynarsan biz de gereken tutumumuzu ortaya koyacağız. Belediye başkanlığın döneminde de takip edeceğiz.  Koçarlı’ya baktığımızda bu dönem AK Parti’ye geçti. Dönemin belediye başkanı hiçbir iş yapmadı. Bozdoğan’da aynı durum yaşandı. O da hiçbir iş yapmadı ve AK Parti’ye geçti. Böyle giderse bir dahaki dönem belki tüm ilçeler AK Parti’ye geçecek. Bu bizleri çok üzüyor” diye konuştu.

koroglu-chpli-belediye-baskanlarini-topa-tuttu-138761-91b397c539e7dbfda28f7fc7b5b6d67e.jpgkoroglu-chpli-belediye-baskanlarini-topa-tuttu-138761-2111f4f48305e2cd67285428d239b5bf.jpgkoroglu-chpli-belediye-baskanlarini-topa-tuttu-138761-8dc848d20d4e29ee9225fe70597954db.jpgkoroglu-chpli-belediye-baskanlarini-topa-tuttu-138761-0df77bf8e9467b202c2654df3e2bf9b4.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.