KOSGEB’den polis eşlerine girişimcilik semineri 

KOSGEB’den polis eşlerine girişimcilik semineri 

KOSGEB, emniyet ailesine yönelik girişimcilik semineri düzenledi.

A+A-

TUĞBA AYDIN -Aydın Ticaret Borsası Seminer Salonu’nda gerçekleşen seminere Aydın İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici, AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, KOSGEB Müdürü Sadullah Dülger ve polis eşleri kursiyer katıldı.

EMNİYET MÜDÜRÜNDEN KOSGEB’E TEŞEKKÜR

Toplantıda konuşan Aydın İl Emniyet Müdürü Suat Ekici, KOSGEB’in emniyet ailesine yönelik bu çalışmasından çok memnun olduklarını ifade etti. Ekici, “Emekli olmasak bile evde çalışmayan eşlerimiz oluyor veya çocuklarımız oluyor. Onlara en azından bir sosyalleşme adına veyahut bir iş kolu kurmak adına böyle bir fırsatın bir kamu kurumu olan KOSGEB tarafından hibe bir takım parayla sermaye anlamında hem de düşük faizli kredilerle desteklemesinin çok yerinde olduğunu düşünüyorum” dedi.

YAVUZ: FİKRİNİZİ KÜÇÜK GÖRMEYİN

Toplantıda konuşan Aydın Ak Parti Milletvekili Metin Yavuz, Türk insanının girişimci olduğunu belirterek, “Türk insanı çok girişimci, pratik düşünen bir yapıya sahiptir. Biz de istedik ki sizlerin ve aileleriniz KOSGEB’in sağladığı bu fırsattan haberdar olun. Mutlaka bir fikriniz vardır. Küçük olarak görmeyin o fikrinizi. O fikir sonradan alevlenir büyük sonuçlar verir” ifadelerini kullandı.

GİRİŞİMCİLERİ BEKLİYORUZ

Toplantıda konuşan KOSGEB Aydın İl Müdürü Sadullah Dülger de özellikle farklı fikirlerle kadın girişimcileri KOSGEB’e başvurmalarını beklediklerini ifade etti. Kadınların çalışma yaşamına katılması yönünde devletin başlatmış olduğu yardımdan söz eden Dülger, bu konuda kadınlara devletin pozitif ayrımcılık yaptığını ifade ederek kadınların desteklerden mutlaka faydalanması gerektiğinin altını çizdi.

FARKLI FİKİRLERE İHTİYACIMIZ VAR

Aydın’ın bereketli yapısına gönderme yapan Dülger, üreticiyi farklı fikirler bularak katma değeri arttırmaya teşvik etti. Dülger, “Bir fikriniz olması gerekiyor ve bu fikrinizi geliştirmek için hevesiniz olması gerekiyor. Bu heves var ise devlet yanınızda. KOSGEB olarak bu girişimciliklere gerçekten destek veriyoruz ve bu noktada hevesliyiz. Çünkü her büyük işletmenin bir girişimden doğduğuna inanıyoruz. Programımızın amacı da bu girişimciliğin yaygınlaştırılması bu istihdam ortamının yaratılmasıdır” dedi. Dülger, “Eski köye yeni adet getiren girişimcilere, farklı bakış açıları lazım bize” diyerek farklı fikirlere olan ihtiyacın altını çizdi. Kalıpların dışına çıkılarak olayların dışından bakılması gerektiğini belirtti.

Toplantının sonunda soruları yanıtlayan Dülger, katılan herkese teşekkür etti.

kosgebten-polis-eslerine-girisimcilik-destegi-138518-a9f9b2faf5da25d809da040a8e851450.jpgkosgebten-polis-eslerine-girisimcilik-destegi-138518-b818b9b6c43adc34e1160b3f5be8ab70.jpgkosgebten-polis-eslerine-girisimcilik-destegi-138518-f2b6a7b97651a597e6a7a42fbac3ea76.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.