Köşk Belediye Başkanı Güler mazbatasını aldı

Köşk Belediye Başkanı Güler mazbatasını aldı

31 Mart Mahalli İdareler Seçimi'nde Köşk Belediye Başkanı seçilen Nuri Güler ve meclis üyeleri mazbatasını aldı.

A+A-

(ABDURRAHMAN FIRAT) AK Partili Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler ve 10 Cumhur İttifakı Köşk Belediye Meclis Üyesi Aydın İl Seçim Kurulu'ndan mazbatalarını aldı. Mazbatasını alan Güler, uzun bir çalışmanın sonunda vermiş oldukları emeğin karşılığında mazbatalarını aldıklarını vurguladı.
Köşk ilçesinde Cumhur İttifakı’nın zaferle ayrıldığını belirten Güler, “Adaylığımızın belli olduğu günden itibaren sandığa gittiğimiz son ana kadar bütün ekibimle canla başla gece gündüz demeden çalıştık. Temas etmediğimiz seçmen kalmadı. Şahsımıza yönelik ciddi bir olumsuz propaganda oluşturmaya çalıştılar. Ama biz bunların üstesinden geldik. Vatandaşlarımız bunlara inanmadı. Bizleri destekledikleri için herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

HERKESİN BELEDİYE BAŞKANI OLACAĞIZ
Köşk’te ilk kez bu kadar çekişmeli bir seçim sürecinin yaşandığını kaydeden Güler, “Bu kadar çetrefilli seçim sürecinin ardından başarıya ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Köşk ilçesinde yaşayan 27 bin 500 vatandaşın belediye başkanıyız. Herkese eşit mesafedeyiz. Biz hizmetlerimize odaklanacağız. Köşk’ün yaşanabilir bir kent haline gelmesi için var gücümüzle çalışacağız. Bütün mahallelere ayrım yapmaksızın hizmet götüreceğiz. Köşk’te yaşayan vatandaşın güler yüzlü olması için çalışacağız” dedi. 

BÜYÜKŞEHİRLE İLİŞKİLERİMİZİ SICAK TUTACAĞIZ
Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler, açıklamaların ardından basın mensuplarının sorusunu yanıtladı. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na karşı belediye başkanlığı döneminde nasıl bir tavır sergileyeceği sorusuna Güler, “Biz milletin verdiği karara saygılıyız. Millet ne demişse biz onu yaparız. Dolayısıyla Köşk’te görev bize tevdi edildi. Büyükşehirde ise Sayın Özlem Çerçioğlu’na görev verildi. Prosedür gereği kanunlar neyi gerektiriyorsa o şekilde ilişkilerimizi sürdüreceğiz. Herhangi bir ön yargılı düşüncemiz yok. Bütün ilişkilerimizi devletin kanunları çerçevesinden kuracağız. Kesinlikle ve kesinlikle onun bir tavır ve davranışından dolayı alınma gibi ya da siyasi görüşüne takılı kalmadan ilişkilerimizi en sıcak şekilde tutup Köşk’ümüz için ne gerekliyse o şeklide iletişimimizi devam ettireceğiz” şeklinde yanıt verdi.

KÖŞK BELEDİYESİ'NİN KAYNAK SORUNU OLMAYACAK
Köşk Belediyesi’nin borçlarının çok olduğunu ve nasıl bir politika izleyeceği sorusuna ise Güler, “Henüz belediyenin ne kadar borcu olduğunu bilmiyorum. Bugün mazbatamızı aldık. Devir teslim töreninin ardından ilk işimiz bütün hesapları önümüze koymak. Borçlarımızı çıkaracağız. Tabi Köşk’ün kendine göre yatırımları var. Ondan kaynaklanan mutlaka borçları olacak. Gelir kaynaklarımızı bir kez daha gözden geçireceğiz. İller Bankası'ndan gelen kaynakları değerlendireceğiz. Belediyenin gelirleri, mülkiyetleri masaya yatırılacak. Biz bu sorunu kısa sürede çözeceğiz. Kaynak sorunu olacağını düşünmüyorum. Bunu halledeceğiz” diye konuştu. 
Mazbata almaya AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, AK Parti Aydın Kadın Kolları İl Başkanı Duygu Göğde ve partililer katıldı. 
Köşk Belediye Meclisi 10 Cumhur İttifakı ve 5 Millet İttifakı üyesinden oluştu. Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler ve 3 meclis üyesi, ilçeyi Büyükşehir Belediye Meclisi'nde temsil edecek. 
Köşk Belediye Meclisi şu isimlerden oluşacak: Alim Öztürk (AK Parti-Kontenjan), Mehmet Ünver(AK Parti kontenjan), Halil Koçyiğit(AK Parti), Haydar Tunç(İYİ Parti), Mustafa Latif Orhan(AK Parti), Fikret Gacar(İYİ Parti), Mustafa Gökcük (AK Parti), Mehmet Kesin(AK Parti), Mehmet Uç (İYİ Parti), Halil İbrahim Akay (AK Parti), İsmet Yıldırım (İYİ Parti), Mehmet Tan (AK Parti), Bilal Dede (AK Parti), Cemil Kahraman (İYİ Parti) ve Yasemin Yazgan(AK Parti).

kosk-belediye-baskani-guler-mazbatasini-aldi-99970-4f76acc1c8b2474086cad4b534307d7e.jpegkosk-belediye-baskani-guler-mazbatasini-aldi-99970-87076e520cfd9fde3b70d86b55cadd09.jpgkosk-belediye-baskani-guler-mazbatasini-aldi-99970-b2e74ff76aab79f14c672d5f11b029c7.jpgkosk-belediye-baskani-guler-mazbatasini-aldi-99970-feca2e2f765b7cfe22991a1e628b83d1.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.