Kredi çekmek için gayrimenkulleri ipotek edecekler

Kredi çekmek için gayrimenkulleri ipotek edecekler
ABONE OL
Sultanhisar Belediye meclis üyeleri ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi.

(SİMGE ATA) CHP'li Osman Yıldırımkaya başkanlığındaki; 9'u Millet İttifakı 6'sı Cumhur İttifakı üyesi olan meclis, ilk toplantıda belediye gayrimenkullerinin ipotek edilmesini öneren madde etrafında ikiye bölündü.

Sultanhisar Belediye Meclisi, yerel seçimlerin ardından ilk toplantısını gerçekleştirdi. İlk olarak üye seçimlerinin gerçekleştirildiği toplantıda gizli oylama ile CHP'li Mustafa Kırcalı 1'inci Başkanvekilliğine, CHP’li İlhan Özdemir 2'inci Başkanvekilliğine seçildi. Meclis Asil Katip Üyeliğine de İYİ Partili Cihan Demirel ve Muammer Baydur seçildi. Encümen üyeleri de İYİ Partili Cihan Demirel ve CHP'li Necdet Arıkan oldu.

İMAR İLE PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONLARI SEÇİLDİ
Komisyon üyelerinin belirlenmesinde üye sayısına göre 2'ye 1 seçim yapıldı. Bu bakımdan Plan ve Bütçe komisyonunda görev alacak CHP'li isimler Gönül Karaşıray ve Mustafa Kırcalı'dan oluşurken AK Parti grubundan bu komisyona Okan Uruk seçildi. İmar ve Bayındırlık  Komisyonunda da CHP'den Yakup Türkler ve Adem Öztürk, AK Parti'den Bülent Malgaç yer aldı.

İPOTEK KARARI OY ÇOK ÇOKLUĞUYLA KABUL EDİLDİ
Yapılan seçimlerin ardından ana maddelerin oylamasına geçen meclis üyeleri 5'inci maddede yer alan kamu ve özel bankalardan kredi çekilebilmesi için belediyeye ait 7 gayrimenkulün ipotek edilmesinin görüşüldüğü maddede ikiye bölündü. Cumhur İttifakı üyelerinin karşı çıktığı madde 10'a 6 oyla kabul edildi. 

Sultanhisar Belediye Başkanlığının, 1 Ocak 2018 tarihiyle 31 Aralık 2018 tarihlerini kapsayan faaliyet raporunun okunmasıyla devam eden ilk meclis toplantısında, toplam 11 madde görüşülerek karara bağlandı. 

 

Kaynak:

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.