(GÜLAY ÖZTEKİN) Halk Eğitim Merkezi ve öğrenme şenlikleri yıl sonu sergisi Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle açıldı. Karacasu Kaymakamı Ahmet Soley, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Erikmen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aşkın Güneş, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Alim Akar ve kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

KURSİYERLER TAKDİR TOPLADI
Kültür Merkezi konferans salonunda düzenlenen yıl sonu sergisi açılış töreni kursiyerlerin gösterileri ile başladı. Halk Eğitim Merkezi bağlama kursuna katılan kursiyerler de eğitmen Mehmet Avşar Girgin eşliğinde bağlama çalarak birbirinden güzel türkülerle müzik ziyafeti yaşattı. Ardından İşitme engelliler kurs eğitmeni Yağmur Demirci eşliğinde kursiyerler, Barış Manço’nun şarkılarını beden diliyle seslendirdi. Halk oyunları kursuna katılan kursiyerlerin eğitmenleri Murat Kırlıoğlu eşliğinde oynadıkları zeybek oyunları nefes kesti.

KURSİYERLER HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ
Ardından Kaymakam Soley ve beraberindeki protokol üyeleri, kursiyerlerin yapmış oldukları tel kırma, nakış, ahşap boyama, resim, dikiş gibi çeşitli el sanatlarından oluşan sergiyi gezdi. Engelliler Derneği üyelerinin yapmış oldukları el işleri görmeye değerdi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği sergide görücüye çıkan birbirinden güzel eserler beğeni ve takdir topladı. Dikiş Nakış kursu hocası Huriye Tuluy tarafından Kaymakam Soley ve Belediye başkan yardımcısı Mehmet Erikmen'e pul ve boncuk işlemeli bayrak hediye edildi.

KADINLAR AĞIRLIKTA
Halk Eğitim Merkezi Müdürü Alim Akar, yaptığı konuşmada, 1 Eylül 2018 tarihinden bugüne Halk Eğitim Merkezi bünyesinde 125 kurs açıldığını, bu kurslara bin 465’i kadın, bin 326’ı erkek olmak üzere toplam 2 bin 791 kursiyer katıldığını söyledi. Akar, “Mesleki kurslarımızın sayısı 43 olup bu kurslara katılan 548 kadın, 497 erkek olmak üzere toplam kursiyer sayımız bin 45’dir. Genel ve mesleki kurslarımıza kadınlarımızın ağırlıkta olması bizleri sevindiriyor” dedi. Akar, kursların açılmasında maddi ve manevi desteklerinden dolayı kaymakam Ahmet Soley’e ve kurslara emeği geçen tüm idareci ve eğitmenlere teşekkür etti.

kursiyerlerin-hunerleri-goz-kamastirdi-103405-dadaa1df6fae0926cf340e0c095bed25.jpgkursiyerlerin-hunerleri-goz-kamastirdi-103405-e4290983e30bab18e42257e29b8337f1.jpg

Kaynak: GÜLAY ÖZTEKİN