(GÜLAY ÖZTEKİN) Millet İttifakı Karacasu Belediye Başkan adayı ve Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı’nın meclis üyesi listesine 5. sıradan aday gösterilen MHP kökenli 54 yaşındaki emekli öğretmen Nail Kurt, “40 yıl düşünsem bir gün CHP’ye oy vereceğim hiç aklıma gelmezdi” dedi.

Millet İttifakının İYİ Parti'den Karacasu Belediye Meclis Üyesi listesine 5. sıradan aday gösterilen Nail Kurt, aday tanıtım toplantısına bozkurt işareti yaparak girmesi dikkat çekti. Ülkü ocaklarında uzun yıllar eğitim vermiş MHP'de adı sözü geçen ağır toplarından Nail Kurt, meclis üyesi adaylığı nedeniyle CHP’ne üye oldu. Kurt, 31 Mart yerel seçimlerinde Millet İttifakı adayı CHP'li Mustafa Büyükyapıcı’ya oy verip seçimden sonra yine kendi partisine döneceklerini, CHP ile olan birlikteliklerinin ise devam edeceğini söyledi.
CHP ÇİZGİSİNDE YÜRÜMEM
Kurt, “Ben İYİ Partiliyim. CHP çizgisinde yürümem. İYİ Parti var olduğu sürece ben İYİ Partiyle birlikteyim. Seçimden sonra biz tekrar kendi partimize döneceğiz. Hep CHP’de kalmayacağız tabi. Bu bir seçim ittifakı. Kendimi bildim bileli MHP’de ve ülkücü hareketin içindeyim. Kırk yıl düşünsem bir gün CHP’ne oy vereceğim aklımdan bile geçmezdi" dedi.

“KİMSEYE KIRGINLIĞIM DARGINLIĞIM YOK”
Kırk yıllık gönül verdiği MHP’den ayrılıp İYİ Parti saflarına katılan Nail Kurt, partiye üye kaydının bulunmayıp Genel Başkan Meral Akşener’i ilk destekleyenlerden olduğunu söyledi. MHP’den koptuğu için kimseye kırgın dargınlığı da olmadığını kaydeden Kurt, “Ben MHP’de kalmış olsam daha üst makamlarda kalma şansım çoktu. Mazlum ve haklıdan yana olduğum için İYİ Parti’ye destek verdim. MHP Genel Başkanlığı istemediklerini, uzaklaştırıp ötekileştiriyor. Bunlardan nefret ediyorum. Kendisine tabi olmayanları ihraç ediyor. Hakaret olmadığı sürece demokrasilerde her türlü eleştiriye açık olmak lazım. Geçmişte AK Parti ile HDP’nin Güneydoğu yapılanmasından dolayı, bunları sosyal medyada ifşa ettiğim için sıkıntı çektim. Şimdi aynı şeyleri bizim için söylüyorlar. 2105 yılında terörü lanet mitingi yaptım. MHP’liler, CHP’liler vardı o mitingde ve AK Partililer yoktu. Şimdi AK Partililer, İYİ Partilileri de onlarla birlikte gösterme çabası içine giriyor. Bu aşağılık bir şey” dedi.

CHP ÇATISI ALTINDA HİZMET EDECEĞİZ
Bu birlikteliğin seçimden sonrada devam edeceğini sözlerine ekleyen Kurt, “Bu partiyle, bu insanlarla Karacasu'yu 5 yıl birlikte yöneteceğiz. Kendi bilgi birikimlerimizi kendi geçmiş yöneticilikteki ve tarımsal alandaki bilgi birikimlerimizi ilçe yönetimiyle birlikte ilçe belediyesine aktaracağız. Onlar bize ne kadar sahip çıkacaklar. Bu ortaklığı bu birlikteliğe ne kadar kıymet verirlerse biz de o kadar bunlarla birlikte 5 yıl yol yürüyeceğiz. Kendi düşüncelerimizi projelerimizi, ortak projelerle birlikte halkın hizmetine sunacağız. Bizimde kendimize örnek uygulanabilir, katkı sağlayacak projelerimiz var. Bunlarda elbette seçimden sonra aramızdaki diyaloğun ne kadar güçleneceğine bağlı. CHP çatısı altında hizmet edeceğiz. Muhalefet etmeyeceğiz. Haa yanlış gördüğümüz bir şey olursa söylemekten de çekinmeyeceğiz” diye konuştu.

kurt-chpne-oy-verecegim-hic-aklima-gelmezdi-94350-582674fb6468fadcde8d03f9998acf5a.jpgkurt-chpne-oy-verecegim-hic-aklima-gelmezdi-94350-bcd9de8e30d3e44bf2dea9d2428d7299.jpg

Kaynak: GÜLAY ÖZTEKİN