Kurt-tilki tartışması büyüyor

Kurt-tilki tartışması büyüyor

Millet İttifakı'nın Karacasu Belediye Meclisi listesinde İYİ Parti’den 5. sıra adayı 40 yıllık MHP’li emekli öğretmen Nail Kurt, MHP Karacasu ilçe Başkanı Murat Uysal ve İl Başkanı Burak Pehlivan’ın “kurt- tilki” polemiğinde sessizliğini bozdu.

A+A-

(GÜLAY ÖZTEKİN) Kurt, “Benim yeni yetmelerden alacağım ders de akıl da yoktur. Onlar kabuk ben menem” dedi. 
Karacasu Belediye Meclisi üye adayı Nail Kurt’un, mecliste ülkücüleri de temsil edecekleri şeklindeki sözlerine MHP Karacasu İlçe Başkanı Murat Uysal, “Ülkücülerin yeri MHP’dir. Kurt soy ismini almakla kurt olunmaz. Kurt kurttur, tilki tilkidir” şeklinde yanıt verdi. Uysal’ın başlatmış olduğu kurt-tilki polemiğine MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan da katıldı. 

“KURT KURTTUR, TİLKİ TİLKİDİR”
Pehlivan, partisinin ilçe belediye başkanının seçim bürosu açılışı için geldiği Karacasu’da, MHP ile yollarını ayırıp İYİ Parti saflarına katılan ve Millet İttifakı belediye meclis üyesi Nail Kurt için, “Ülkücülük MHP’de olur başka siyasi partide olmaz. Tilkiye kurt soy ismi vermekle kurt olmaz. Kurda tilki soy ismi vermekle tilki olmaz. Kurt kurttur. Tilki tilkidir. Kurt cesaretlidir. Tilkinin özelliği kurnazlığıdır. MHP ülkücü hareket seni toplum içinde yer verecek seni adam edecek bir yere getirecek sen de menfaatin bittiği noktada MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’ye, MHP ülküsüne ihanet edip kalkıp başka yere gideceksin. Bunlara Karacasulu kardeşlerim hiçbir zaman müsaade etmeyecektir. Gerekli cevabı 31 Mart günü bu ve bunun gibi kurnazların enselerine Osmanlı tokadı atacaktır” dedi. 

“ONLAR KABUK BEN MENEM”
Soyadı üzerinden göndermede bulunan il ve ilçe başkanının sert sözlerine yanıt veren Nail Kurt, ortaokul 3’ten beri Türk milliyetçisi olduğunu hatırlatarak “Onlar kabuk ben menem” şeklinde yanıt verdi.  
Kurt, “Çalıştığım dönemler içinde şahsi duruşumu belli ettim. Dik durdum ama kimseye diklenmedim. En son partimin kurulduğu günden bu yana İYİ Partiliyim. Liderler arasında geçmişte söylenen sözlere girersek polemik olur. Benim burada olmamı bir takım ülkücü kardeşlerin yadırgayabilir. Arkamızdan bir takım sözlerin geldiğini de biliyorum. Cevap vermekte istemiyorum. Her atılan taşın arkasından gidersek olmaz. Biz kardeşiz” dedi. 

“İŞİM OLMAZ”
Ardından Türk milliyetçiliğini ayaklar altına alanlarla, bunlar Fatiha okumasını bile bilmez diyenlerle de işinin olmadığını belirten Kurt, ''liderine zürriyetsiz diyenlerle, Dolmabahçe HDP ile anlaşma imzalayanlarla, Diyarbakır Meydanı’nda APO’nun mektubunu okutup Şivan Perver ile bölücü örgüt bayrağı sallayanlarla, PYD lideri Salih Müslim’i kırmızı pasaport verip adam yerine koyarak ağırlayanlarla, Valilere vur emrini vermeyerek bölgeyi hendeklerle doldurulmasına göz yumarak yüzlerce Mehmedimizin şehit olmasına sebep olanlarla bir arada olamam” diye konuştu.

“AYNA TUTUYORUM”
Dün ak dediğine bugün kara diyenlerden de olmadığını vurgulayan Kurt, “Bugüne kadar çalı arkasına saklanıp ta şimdi iktidarın gölgesine girince kabadayı kesilenleri de yolunuz açık olsun demekten başka yapacak bir şeyim yok. Ben olduğum ve göründüğüm gibiyim. Bir ay öncesine kadar yerlere göklere sığdıramayanların şimdi ardımdan en hafif tabir ile vızıldamaları beni bağlamaz. Kem söz sahibine aittir. Sadece ayna tutuyorum” şeklinde konuştu.

“YENİ YETMELERDEN DERS ALMAYACAĞIM”
“Öyle git oğlum gel oğlumlarla bu iş olmaz” diyerek tepkisini sürdüren Kurt, “Benim yeni yetmelerden alacağım ders de, akıl da yoktur. Onlar kabuk öz menem” dedi.  Kurt, “İnandığı davayı yaşamayan insanlar, yaşadığı hayata inanmaya başlarlar” diyerek noktayı koydu.

kurt-sessizligini-bozdu-96806-34e1bad94c0ed64ee66c12222295539c.jpgkurt-sessizligini-bozdu-96806-0a1558b2c15c7ac75c758bb24e617d0a.jpgkurt-sessizligini-bozdu-96806-757d1efa84835de7837ce71563a633e9.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum