(EKREM KESER) İlk icraat olarak makam araçlarını kademeye çektiren, makam odasındaki asansörü kaldırtan, söz verdiği ilk ev ziyaretini gerçekleştiren Başkan Ömer Günel, kadro rotasyonu kapsamında ilk atamalarını yaptı.

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel göreve gelişiyle birlikte ilk çalışmalarını da yapmaya başladı. Söz verdiği çalışmaları tek tek yerine getireceğini belirten Günel yapılan atamalarla ilgili konuştu. Günel, “Ben seçim kampanyam boyunca özellikle tek bir hedefimin olduğunu söyledim. Kuşadası’nda yaşayan her bir bireyin yüzü gülecek yaşadığı kentte mutlu olacak. Belediye hizmetleri herkese eşit ve sosyal adalet ilet dağıtılacak. Benim başkanlığım döneminde, Kuşadası son 30 yılına sünger çekerek yeni bir başlangıç yapacak. Bu amaçla çıktığımız yolda siz değerli hemşehrilerimin de desteği ile bu görevi devraldık. Bugün itibari ile yeni atamalarımızı da yaptık. Hiçbir personelimizi mağdur etme, cezalandırma gibi bir düşüncemiz eylemimiz olmadı, olmayacaktır' diye konuştu

ÖNEMLİ OLAN LİYAKAT VE PERFORMANS

"Bizim için öncelikli hedefimiz hizmetlerin etkinleşmesine yönelik çözüm odaklı kadroların oluşumunu sağlamaktır." diyen Günel yapılacak görevlendirmelerde hiçbir personelin özlük haklarında değişiklik olmayacağını ifade ederek, "Görevden alınma ya da işten çıkarma gibi bir konu söz konusu değildir. Atamalarımız liyakat ve performans dayalıdır. Bu kapsamda önümüzdeki süreçte de kadro rotasyonlarımız devam edecektir. Kuşadası Belediyesi hizmetlerindeki değişimleri de göreceksiniz. Asli görevimiz vatandaşımıza hizmettir'' dedi.

Kuşadası Belediyesi'nde yapılan ilk atama sonrası da görevlendirmeler şöyle oldu:

Remziye Aheste - Özel Kalem Müdür V.
Serdar Kılınç - Muhtarlık İşleri Müdür V.
Serkan Gültaşlı - Etüd Proje Müdürlüğü Emrinde Tekniker
Kadir Karabeyoğlu - Fen İşleri Müdür V.
Mehmet Erten - Fen İşleri Müdürlüğü Emrinde
Ahmet Taşkan - İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ve Yapı Kontrol Müdür V.
Burak Aran - Etüd Proje Müdür V.
Sibel Filiz Sirer - Park ve Bahçeler Müdür V.
Heves Ok - Park ve Bahçeler Müdürlüğü Amir Yardımcısı

Kaynak: EKREM KESER