Güneşin sıcak yüzünü gösterdiği yaz aylarında, sıcak havalardan ve yoğun iş temposundan bunalanlar deniz tatili planları yapmaya başlıyor. Denizin soğuk sularında serinlemek bütün yılın stresini atmak için oldukça iyi bir seçenek. Aydın’ın göz bebeği Kuşadası her sene olduğu gibi bu sene de deniz tatili yapmak isteyenler için popüler bir seçenek. 

Deniz tatili yaparken özgür ruhundan ödün vermek istemeyenler de var. Çadır ve karavan tatili bunun için çok güzel bir seçenek. İşte tam bu sebeple sizin için Kuşadası kamp alanlarını derledik! 

Aydın’daki milli park için 7 bin 401 kişi imzaladı Aydın’daki milli park için 7 bin 401 kişi imzaladı

Kuşadası Kamp Alanları 

Tatilde huzur, eğlence ve konforu aynı anda arayanların tercih ettiği illerimizden biri de Aydın. Özellikle Aydın’ın saklı cenneti Kuşadası hem kafa dinleyeceğiniz huzurlu bir atmosfer hem de eğlenceli birçok anı biriktirebileceğiniz bir ortam sunuyor. 

Kuşadası kuzeyinde İzmir'in Selçuk ilçesi, doğusunda ve güneyinde Söke ilçesi, batısında Ege Denizi bulunan bir ilçedir. Turizmin oldukça gelişmiş olduğu ilçede 2022 yılı nüfus sayımı sonuçlarına göre ilçede 130.835 kişi yaşamaktadır. Kuşadası aynı zamanda Türkiye’nin en büyük 3. Limanıdır. Bu sebeple uluslararası gemi turizminde de önemli bir yeri vardır. Kuşadası hem yerli hem yabancı turistin en gözde tatil beldelerinden biridir.

Kuşadası sahip olduğu sayısız otelle ziyaretçilerine konforlu bir tatili sunar. Fakat farklılık isteyenler ve doğayla iç içe olmayı sevenler için Kuşadası’nda kamp tatili de eşsiz olacaktır. Kuşadası tatil seçeneklerinden biri olan kamp tatilini sizin için araştırdık. 

Kuşadası kamp alanları listesi şu şekildedir:

 • Sevgi Plajı 
 • Cennet Koyu Kamp Alanı 
 • Ada Camping 
 • Yat Camping
 • Duman Camping
 • Önder Camping
 • Antique Lodge Karavan Kamp Alanı
 • Dilek Yarımadası Millî Parkı Kamp Alanı
 • Lazoğlu Camping
 • Davutlar Karavan 
 • Mürsel Kamping 

Listelediğimiz Kuşadası kamp alanlarını daha detaylı bir şekilde inceleyelim:

1. Sevgi Plajı

Kusadasi Kamp Alanlari 1

Sevgi Plajı, Kuşadası ücretsiz kamp alanlarının içinde en çok tercih edilen yerlerden biridir. Kuşadası’nın simge plajlarından biri olan Sevgi Plajı; çadır kampı, karavan kampı, piknik, bisiklet turu gibi aktiviteler için oldukça uygun olarak organize edilmiştir. Tatil için düşünüldüğünde burada kamp yapabilir, karavanınızı park edebilirsiniz.

Plajın içerisinde yüzmekten yorulup acıktığınızda yiyecek ve içecek temin edebileceğiniz büfe, restoran ve kafeler bulunmaktadır. Ayrıca tuvalet ve duş ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız alanlar da mevcuttur.

2. Cennet Koyu Kamp Alanı

Kusadasi Kamp Alanlari 2

Kuşadası kamp alanları dendiğinde akla ilk gelen yerlerden biri Cennet Koyu kamp alanıdır. Adı gibi gittiğinizde sizi cennette hissettirecek olan Cennet Koyu, özellikle eşsiz güzellikteki denizi nedeniyle tercih ediliyor. Denize sıfır konumu, yürüyüş parkurları ve seyir alanlarıyla burada keyifli bir kamp yapabilir ve tatilinizi geçirebilirsiniz. 

Çoğunlukla gençler tarafından tercih edilen kamp alanı ailenizle kamp yapmak için de müsait bir ortama sahip. Kuşadası Cennet Koyu’nda plaj, elektrik bağlantıları, market, sıcak su, soyunma dolapları, ortak oturma alanı, restoran, masalar ve banklar, su bağlantısı, wifi, ağaçlık alan, tuvalet, duş gibi olanaklara sahiptir. İhtiyaçlarınızı bu şekilde karşılayabilirsiniz. Aynı zamanda Kuşadası

Cennet Koyu’nda kamp yaptığınız süre boyunca  bisiklet, dalış, balık tutma, rahatlama, gezi, yüzme (deniz), doğa yürüyüşü, yoga, voleybol gibi aktivitelere de katılabilirsiniz. 

Cennet Koyu’na ulaşım için hem özel aracınızı hem toplu taşımayı tercih edebilirsiniz. Koya gitmek için belirli aralıklarla merkezden kalkan otobüsleri kullanabilirsiniz. 

3. Ada Camping

Kusadasi Kamp Alanlari 3

Kuşadası kamp alanlarından bir diğeri ise Ada Camping. Kuşadası’nın gözde kamp yerlerinden biri olan Ada Camping, 25 dönüm arazi üzerine kurulmuş şekilde. Davutlar mevkinde bulunan Ada Camping, Sevgi Plajı içinde yer alan ücretli bir kamp alanı. 

Kamp alanında 25 karavan ve 15 çadır alanı bulunuyor. Kamp alanının sahip olduğu imkanlar ziyaretçilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceği şekilde düzenlenmiş durumda. Kamp alanının giriş ücreti kamp şeklinize göre değişiklik gösteriyor. Tesis çadır konaklama, karavan konaklama ve dilenirse karavan kiralama hizmetleri de sunuyor. 

Ada Camping boş çadır alanı için 2 kişilik fiyatlar şu şekilde:

 • Haziran: 1260 TL
 • Temmuz: 1858 TL
 • Ağustos: 1850 TL
 • Eylül: 1286 TL

Ada Camping karavan için fiyatlar şu şekilde:

 • Haziran: 572 TL
 • Temmuz: 715 TL
 • Ağustos: 715 TL
 • Eylül: 572 TL

4. Yat Camping

Yat Camping Kuşadası merkezde bulunan ücretli bir kamp alanıdır. Yat Camping kamp alanında çadır ve karavan kampı yapmak mümkün. Aynı zamanda işletmenin. bungalovlarında kalarak da tatil yapabilirsiniz. 

Kamp için gerekli her türlü olanağa sahip olan Yat Camping, plajdan karavan park alanına, merkezi kamp ateşinden çamaşır makinesine kadar olanaklar sunuyor.

Kuşadası merkezinde Atatürk Bulvarı üzerinde güzel bir konumda yer alan tesise hem yürüyerek hem de taksiler ve toplu taşıma araçlarıyla kolayca gidebilirsiniz. Tesisin güncel fiyat bilgisine online olarak erişmek mümkün olmadığı için işletmeyi arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz. 

5. Duman Camping

Kuşadası'nın sevilen tatil cenneti Güzelçamlı'da hizmet veren Duman Camping, geniş olanaklarıyla tercih edilebilecek diğer bir kamp alanı. Yıl boyu sakin kalan Güzelçamlı’nın doğal güzellikleri arasında çadırınızı kurabileceğini kamp alanı plaja da kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunuyor. Aile ile kamp yapmak isteyenler için de uygun bir seçenek 

Geniş bir yeşil alana kurulu olan kamp yerinde konaklamak için kendi çadırınızı getirmeniz gerekliliği taşıyor. Sahip olduğu ince kumlu plajında güzel bir kamp olanağı sunan Duman Camping ziyaretçilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceği hizmetler sunuyor. 

Kuşadası merkezine yaklaşık 25 kilometre uzaklıktaki Duman Camping’e otogarda her saat bulabileceğiniz Güzelçamlı minibüsleri ile veya özel aracınızla gidebilirsiniz. Kamp alanına aynı zamanda taksiyle gitmek de mümkün.

 • Duman Camping giriş ücreti ise 350 TL.

6. Önder Camping

Kusadasi Kamp Alanlari 6

Önder Camping, ailesiyle kamp yapmak isteyenlerin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bir seçenek Yat limanına yakınlığıyla dikkat çeken kamp alanı keyifli bir tatil imkanı sunuyor. Kendi çadırınızla kamp yapabileceğiniz gibi, işletmenin sahip olduğu bungalovlarda da konaklamanız mümkün. 

Kamp alanında tuvalet, duş, soyunma kabini, elektrik, havuz, çamaşır makinesi gibi olanaklar bulunuyor. Ayrıca restoran alanıyla ziyaretçilerin yeme- içme ihtiyaçlarını karşılamaları da mümkün.

 • Önder Camping giriş ücreti ise 400 TL.

7. Antique Lodge Karavan Kamp Alanı

Kusadasi Kamp Alanlari 7

Kuşadası kamp alanları arasında en geniş alana sahip olanlardan biri Antique Lodge karavan kamp alanı. Aynı zamanda 12 ay açık hizmet veriyor. 

İzmir-Aydın yolu arasında yer alan kamp alanı, 19 dönümlük bir arazi üzerine kurulmuş. Kuşadası merkeze 10 dakikalık mesafede bulunan işletme, karavan kamp yapmak isteyenler için her türlü imkâna sahip. Aynı zamanda tiny house seçeneği ile konaklama imkanı da sunuyor.  

Kuştur plajında gün boyu kendisini mavi sulara bırakabileceğiniz kamp alanı; kahvaltı ve akşam yemekleri ve daha birçok olanak barındırıyor.

Kuşadası merkezine yaklaşık olarak 7 kilometre gibi yakın bir konumda bulunan kamp alanına toplu taşıma araçları veya Bayraklıdere ve Kuştur minibüsleriyle ulaşabilirsiniz.

Antique Lodge karavan kamp alanı fiyatları şu şekilde:

 • 0-3 yaş: ücretsiz
 • 4-12 yaş: %50 indirimli.
 • Karavan 2 kişi: 1400 ₺ (ilave kişi+200 ₺)
 • Taş Oda 2 kişilik: 800 ₺  
 • Taş Oda 3 kişilik 1000 ₺
 • Tinyhouse 2 kişi: 1600 ₺ (ilave kişi +200 ₺)

8. Dilek Yarımadası Millî Parkı Kamp Alanı

Kusadasi Kamp Alanlari 8

Kuşadası’nın en sevilen parklarından biri olan Dilek Yarımadası Millî Parkı aynı zamanda kamp alanı olarak da kullanılıyor. Park, kamp alanı olmasının yanı sıra doğa sporları için de oldukça elverişli. Konaklamanız sırasında siz de bu tecrübeyi yaşayabilirsiniz. 

Millî Park içinde otopark, lokanta, çeşme, tuvalet, manzara seyir noktası, plaj alanı, dalış eğitim merkezi gibi alanlar bulunuyor. Eşsiz bir manzara sunan kamp alanı aynı zamanda ünlü Zeus Mağarası’na da ev sahipliği yapıyor. Dilek Yarımadası milli parkı yabancı turistler tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor.

Dilek Yarımadası kamp ve giriş ücretleri şu şekilde:

 • Kişi başı giriş ücreti: 35 TL
 • Motorsiklet ile giriş ücreti: 70 TL
 • Otomobil giriş ücreti: 105 TL
 • Minibüs: 315 TL
 • Midibüs: 525 TL
 • Otobüs: 1050 TL

9. Lazoğlu Camping

Kuşadası kamp alanları arasında Lazoğlu Camping denize sıfır konumuyla öne çıkan kamp alanlarından. Dilek Dağı’nın eteklerinde yer alan kamp yeri, yeşil ve mavinin bütünleştiği alanlardan biri.

Sahil kenarında sıralanan özel tasarımlı, klimalı ve donanımlı bungalovlarda güzel bir Ege tatili yapabileceğiniz tesis, arkasında uzanan Dilek Yarımadası-Büyük Menderes Deltası Milli Parkı’nın çam ormanları ve önündeki masmavi denizle büyüleyici bir güzellik sunuyor. 

Lazoğlu Camping; tuvalet, banyo, elektrik, internet, şezlong, şemsiye, çamaşırhane gibi birçok olanağı da bulunduruyor. Fakat tesiste sadece Bungalov konaklaması yapılmaktadır. Kamp ve karavan konaklama imkanı bulunmamaktadır. 

İlçe merkezine yaklaşık olarak 25 kilometre uzaklıkta bulunan Lazoğlu Camping’e Güzelçamlı minibüsleri, taksiler veya teknelerle kolaylıkla ulaşım sağlamak mümkün. 

 • Laloğlu Camping bungalov fiyatları ortalama 5.000 TL- 6.000 TL aralığında değişmektedir. 

10. Davutlar Karavan

Davutlar Karavan sessiz, sakin bir kamp tatili yapmayı düşünenler için ideal bir tercih. Sevgi Plajı’nın hemen yanında bulunan Davutlar Karavan aile ile gidilebilecek kamp alanları arasında yer alıyor. 

Kamp alanı, denize yakınlığı sebebiyle kamp ve deniz tatili bir arada yaşama imkanı sunuyor. Özellikle çocuklu ailelerin uğrak yerlerinden olan kamp alanında karavan ve çadır kampı yapmak mümkün.

Ziyaretçileri için gerekli olan tüm imkanlara sahip olan Davutlar Karavan fiyatlarını 3 kişi olarak planlamış. 

 • Davutlar Karavan 3 kişi kamp alanı giriş ücreti 300 TL.

11. Mürsel Kamping 

Kusadasi Kamp Alanlari 10

Kuşadası kamp alanları listesinde yer alan son kamp alanı ise Mürsel Kamping. Ev konforunda keyifli bir Kuşadası tatili yapabileceğiniz Mürsel Pansiyon Çadır Camping, plaja 250 metre, çarşıya ise 15 dakika yürüyüş mesafesinde güzel bir konumda yer alıyor. 

Çadır kampı yapmanızın yanı sıra konforlu pansiyon odalarında da konaklayabileceğiniz tesis, sessiz atmosferini her zaman korumayı başarıyor. 18 çadırlık alana sahip kamp alanı, hem masmavi denizin hem de Kuşadası merkezinin tadını çıkarmak için ideal bir yer olarak karşımıza çıkıyor. 

Mürsel Kamping ziyaretçilerine  plaj, pişirme olanakları, elektrik bağlantıları, market, sıcak su, soyunma dolapları, ortak oturma alanı, açık havuz, buzdolabı, restoran, masalar ve banklar, çamaşır makineleri, su bağlantısı, wifi, ağaçlık alan, bulaşık yıkama alanı, otopark, tuvalet, duş gibi hizmetler sunuyor. 

Aynı zamanda konaklarken kültür, bisiklet, dalış, balık tutma, rahatlama, gezi, yüzme (deniz), yüzme (havuz), doğa yürüyüşü, yoga, voleybol gibi aktiviteler de yapabilirsiniz. 

Mürsel Kamping fiyatları şu şekildedir:

 • 1 kişi pansion konaklama: 2.500-3.000 TL.
 • Giriş ücreti: 400 TL.

Sık Sorulan Sorular

Gözde tatil beldelerinden Kuşadası’nda kamp tatili yapmak isteyenler Kuşadası kamp alanları nerelerdir sorusunun haricinde de araştırmalar yapıyor. Merak edilenleri sizin için yanıtladık.

Kuşadası Milli Park'a çadır kuruluyor mu?

Kuşadası Milli Park alanında çadır kurulabilmesi için izin alınması gerekmektedir.

Sevgi Plajı'nda kamp yapılır mı?

Yazımızda da belirttiğimiz üzere Sevgi Plajı’nda kamp yapmak mümkün. Özellikle yaz aylarında oldukça kalabalık olan Sevgi Plajı'nın kamp alanı, geniş olanakları ve denize yakın konumuyla çok ilgi görüyor. Çadır alanlarının yanı sıra karavan parklarının da bulunduğu plajda masmavi Ege Denizi'nin tadını çıkarabilirsiniz. 

Kuşadası’nda kamp tatili yapmak isteyenler için Kuşadası kamp alanlarını beraber inceledik. Siz de bu alanlardan birini tercih ederek farklı bir tecrübe yaşayabilirsiniz. Keyifli Tatiller!

Kaynak: HABER MERKEZİ