Kuşadası'na ihanet etmekten çekinmiyorlar

Kuşadası'na ihanet etmekten çekinmiyorlar

Bir televizyon kanalında yer alan 'Kuşadası’nda kanalizasyonlar denize dökülüyor' haberine ilişkin Belediye Başkanı Ömer Günel açıklamada bulundu.

A+A-

HABER MERKEZİ- Günel, “Geçici bir sorunu, sanki her gün yaşanıyormuş gibi televizyon kanallarında anlatma ve canlı yayınlarda boy gösterme merakı, kendilerini de var eden Kuşadası’na ihanettir” dedi.

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel bir televizyon kanalında kanalizasyonların denize döküldüğüne ilişkin haberle ilgili açıklamada bulunarak, “Siyasi ikballeri ve hırsları için Kuşadası’na ihanet etmekten ve Kuşadası turizmine darbe vurmaktan zerre çekinmeyen bu malum zihniyeti, en küçük yağmurda göle dönen ve turizm sezonunda bile zifiri karanlığa mahkum bırakılan çevre yoluna davet ediyorum” diye konuştu. Çıkan haberle turizmin en yoğun olduğu dönemde yerli ve yabancı turistleri Kuşadası’ndan kaçırabilmek için resmen teşebbüste bulunduklarını ifade eden Başkan Günel, bunun Kuşadası’na ihanet olduğunu söyledi. 

ÇÖZÜME KAVUŞTURACAĞIZ
Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik şartlar, Türk turizmini ve paralelinde de Kuşadası turizmini içinden çıkılmaz bir noktaya sürüklediğini belirten Günel, “Tüm bu gerçekler ışığında kılını kıpırdatmayanlar, çöken ekonomik sistemin, yanlış turizm politikalarının, gelmeyen gemilerin, kapanan işyerlerinin, icralık olan esnafın hesabını veremeyenler, tam da turizm sezonunun en yoğun olduğu dönemde temcit pilavı gibi Kuşadası’nın 50 yıllık sorununu ısıtıp ısıtıp gündeme getirme sorumsuzluğu içine giriyorlar. Görevde oldukları dönemlerde Kuşadası’nın altyapı sorunlarının çözümü için tek adım atmayanların, Kuşadası’nın geleceği için bir çivi bile çakmayanların bugün 4 aylık bir yönetime karşı konuşacağı tek kelime dahi yoktur. Bizler Büyükşehir Belediyesi ile uyum içerisinde ve kapsamlı bir planlama ile Kuşadası’nın kangren haline gelmiş sorunlarını çözmek için yola koyulduk ve bu sorunları köklü ve kalıcı bir şekilde çözüme kavuşturacağız” ifadelerini kullandı. 

Çevre yolu sorununa da değinen Günel sözlerine şöyle devam etti: “Siyasi ikballeri ve hırsları için Kuşadası’na ihanet etmekten ve Kuşadası turizmine darbe vurmaktan zerre çekinmeyen bu malum zihniyeti, en küçük yağmurda göle dönen ve turizm sezonunda bile zifiri karanlığa mahkum bırakılan çevre yoluna davet ediyorum. Kuşadası’na hizmet etmek ve sorunların çözümüne katkı koymak istiyorlarsa bu yiğitliklerini 6 yıldır bitirilemeyen, otları bile temizlenmeyen çevre yolunda göstermelerini bekliyorum. Yalan haber yapabilmek için her fırsatta Kuşadası’na davet etmek için çırpındıkları malum haber kanallarını alıp oralarda gerçek röportaj versinler.” Günel Kuşadası plajlarında temiz çevrenin sembolü 22 adet Mavi Bayrak olduğunu da hatırlattı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum