Kuşadası’ndaki eski tatil köyü canlandırılıyor

Kuşadası’ndaki eski tatil köyü canlandırılıyor

Diana Travel Kuşadası’nda dev yatırım için düğmeye bastı.

A+A-

(MURAT TAN)1977 yılında kurulan Diana Travel, Aydın’ın Kuşadası ilçesine bağlı Hacıfeyzullah Mahallesi Boyalık Mevkii’nde yer alan arazisindeki konaklama tesisinin kapasitesini artıracak.

Diana Travel, Aydın’ın gözde turizm merkezi Kuşadası’nda, Hacıfeyzullah Mahallesi Boyalık Mevkiinde bulunan konaklama tesisinin oda kapasitesini artırmak için düğmeye bastı. 81 milyon 896 bin lira proje bedeliyle 51 oda kapasiteli tesisin 498 oda kapasitesine yükseltilmesi ve tatil köyü olarak modernize edilmesi planlanıyor. 

BİN 728 YATAK KAPASİTESİNE ÇIKARILACAK
Her yıl Türkiye’ye gelen 1 milyon 200 binin üzerinde ziyaretçiye, 130 araçlık otobüs filosu ve üç binin üzerinde çalışanı ile hizmet veren Diana Travel, Kuşadası’nda dev otel yatırımı için düğmeye bastı. Diana Travel’in son olarak Kuşadası Boyalık Mevkii’nde satın aldığı 304 bin 642 metrekarelik arazi üstündeki 51 oda kapasiteli turizm konaklama tesisinin kapasitesi, 498 odaya ve bin 728 yatak kapasitesine yükseltilecek. 81 milyon 896 bin 496 liralık yatırımla hayata geçecek olan tesis, Kuşadası’nda turizme doğrudan katkılar sağlayacak. Proje kapsamında, geçtiğimiz Şubat ayında tapusu alınan tesis alanındaki kapasitenin artırılması için mevcut blokların yanı sıra ilave bloklar yapılacak. Ancak inşaat çalışmaları sırasında herhangi bir yıkım söz konusu olmayacak. Mevcut bloklar için bina içi renovasyon yapılarak odalara yeni ve modern bir görünüm kazandırılacak ve yeni yapılan bloklar ile bütünlük sağlanacak.

TATİL KÖYÜ OLACAK
Planlanan proje kapsamında; 1728 yatak kapasiteli 498 odaya ilaveten 5.931 metrekarelik alanda bin 148 kişilik ana restoran, bin 40 metrekarelik alanda 470 kişilik alacarte restoran, 782 metrekarelik alanda 316 kişilik snack bar düşünüldü. Mevcut duruma ek olarak yeni bloklar eklenmekle birlikte alanda halihazırda bulunun yapılar da revize edilerek kapasiteleri arttırılabilecek. Yeni inşaat alanı 62 bin 612 metrekare olacak. Projede inşaat alanı olarak ise Hillside Villaları, Swimup Villaları, Teras Evler bloğu, köy meydanı ile sosyal binalar ve sığınak olacak. Projede ayrıca, köy meydanı havuzu, Swimup Villaları havuzu, SPA havuzu olmak üzere toplam 62 bin 612 metrekarelik havuzlarda bulunacak. İnşaat esnasında çalışacak personel sayısı 40, işletmeye geçtiğinde konaklama için gelen misafirlere hizmet vermek amacıyla 70 kişinin istihdam edilmesi planlanırken inşaatın 1 yıl içinde tamamlanacağı ön görülüyor. Halihazırda Aydın Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nce Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) süreci başlatılan proje hayata geçtiğinde, Kuşadası’nda gözde tatil yerlerinden biri olarak yerli ve yabancı turistlere hizmet verecek.  
1977 yılında Kuşadası’nda kurularak hızla büyüyen Diana Travel, 1979’da Paloma Hotels markasıyla otelcilik sektörüne adım attı. 1998 yılına gelindiğinde turizmin diğer sahil kentlerinde, özellikle de Antalya bölgesinde hızlı gelişmesi sonucu şirket merkezini Antalya’ya taşıdı. Firma merkez ofisi Antalya’da olmak üzere İstanbul, Side, Beldibi, Alanya, Kuşadası, Marmaris, Bodrum ve Fethiye ile toplam 9 şubede Türkiye’ye gelen turistlere profesyonel hizmet veriyor.

whatsapp-image-2019-03-23-at-15-56-47.jpegwhatsapp-image-2019-03-23-at-15-57-02.jpeg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.