(GÜLAY ÖZTEKİN) Aydın'ın parlayan yıldızı Kuyucak'ta yaklaşık bir asırdır süregelen en köklü geleneklerden olan Deve Güreşi Festivali, 10 Şubat Pazar günü Kuyucak Arenası’nda yapılacak. Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Kuyucak Meslek Yüksek Okulu (MYO) yararına yapılacak olan deve güreşi festivalinde, her yıl olduğu gibi bu yılda Marmara, Akdeniz ve Ege Bölgesi’nden gelen yaklaşık 160 ünlü başpehlivan deve güreşecek.
Aralarında Cumhur İttifakının Efeler Belediye Başkan adayı ve Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın’ın da develerinin bulunduğu ünlü pehlivan develer, şampiyonluk için birbirleri ile kıyasıya mücadele edecek. Tüm vatandaşların davet edildiği deve güreşleri renkli görüntülere de sahne olacak.
Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, festivalin her yıl olduğu gibi bu yıl da birlik ve beraberlik içinde şenlik havasında geçmesi temennisinde bulundu. Tüm vatandaşları deve güreşine davet eden Başkan Ertürk, “Kuyucak deve güreşleri Aydın’ın en eski en köklü güreşlerinin yapıldığı ilçelerden birisi. Yıllardır süre gelen bu geleneklerimizi yaşatmaya devam ediyoruz. Kuyucak MYO yararına yapılacak olan deve güreşlerine tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz. Kuyucak’ta bir kez daha deve güreşlerine ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.


Kaynak: GÜLAY ÖZTEKİN