(GÜLAY ÖZTEKİN) Kuyucak Belediyesi Kapalı Pazar yerindeki Çok Amaçlı Kültür Salonunda yapılacak genel kurulda 36 mahalle delegesi sandık başına giderek oda başkanı ve 18 meclis üyesini seçecek. Ziraat Odasında bir dönemdir başkanlık yapan Ahmet Akıncıoğlu’nun yeniden aday olup olmayacağı ise merak konusu oldu.

Kuyucak’ta 5 bin kayıtlı 3 bin 600 aktif üyesi bulunan Ziraat Odası’nda iki ay önce yapılan ve şaibeli olduğu iddiaları ile gündemi meşgul eden delege seçimlerinin ardından 36 mahalle delegesi oda başkanı ve meclis üyelerini seçmek için sandık başına gidecek. Ziraat Odası’na bir dönemdir başkanlık yapan Ahmet Akıncıoğlu, iki ay önce yapılan delege seçimlerinde oy kullandığı Aydınoğlu Mahallesinde rakibi Mehmet Uçar ile aynı oyu aldı. Yapılan itiraz üzerine yenilenen seçimde, Mehmet Uçar delege adaylığından çekilirken, Başkan Akıncıoğlu delege seçildi. Cuma günü yapılacak genel kurulda Başkan Akıncıoğlu’nun ise oda başkanlığına tekrar aday olmayacağı, Belediye Başkanı Metin Ertürk’ün işaret edeceği bir ismin aday gösterileceği konuşulurken bu ismin Abdullah Sevgi mi olacağı yoksa başka bir isim mi olacağı ise henüz netlik kazanmadı.
Oda başkanlığına adı geçen isimlerden biri olan eski Ziraat Odası Başkanı Kemal Emir’in ise İYİ Parti’den Belediye Başkan adayı gösterilmesi ile adaylığı gündemden düşmüş oldu.

kuyucak-ziraat-odasi-secime-gidiyor-89167-5bdad9236477b06aaa49097b9e319f1d.jpg


Kaynak: GÜLAY ÖZTEKİN