Listede AYSO'dan 6 firma yer aldı

Listede AYSO'dan 6 firma yer aldı

TİM  ilk 1000 ihracatçı listesinde AYSO'dan 6 firmanın yer almasını değerlendiren Aydın Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yunus Şahin, tüm zorluklara rağmen 790 milyon dolar ihracat yapıldığını belirtti. 

A+A-

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) İlk 1000 İhracatçı Listesini ve 2020 yılını değerlendiren Aydın Sanayi Odası (AYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şahin, yaşanan zorlu sürece rağmen çalışmaların devam ettiğini aktardı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Şahin; “2020 yılında pandeminin başlamasıyla tüm dünyada salgın kaynaklı sebeplerle karantina ve kapanmalar yaşanmış ve küresel ticaret durma noktasına gelmişti. Bu süreçte en büyük ihracat pazarımız Avrupa Birliği başta olmak üzere, pek çok ihracat pazarımızda dış talep daralmaları yaşandı. Pandemi etkileri ile geçen 2020 yılını, tüm zorluklara rağmen 790 milyon dolar ihracat gerçekleştirerek geride bıraktık” dedi.

Pandeminin etkilerinin başladığı andan bu yana ihracatçıların önünü açmak için firmalardan gelen tüm sorunları, TOBB öncülüğünde ilgili kurum ve bakanlıklarla paylaştıklarını belirten Şahin, ayrıca AYSO olarak bu dönemde girişimcilere ve ihracata yeni başlayanlara verdikleri desteği arttırdıklarını ifade etti. Başkan Şahin; “Bu kapsamda başlattığımız Nokta Atışı İhracat Projesi sonucunda 59 firmadan 82 ihracat personeline eğitimler gerçekleştirdik. İlimiz ihracat performansının her geçen yıl yükseldi ve İlimizde faaliyet gösteren firmalarımız sektörlerinin öncü firmaları oldu. Odamızın 6 üyesinin Türkiye’nin en çok ihracat yapan İlk 1000 listesinde yer alması AYSO adına gurur verici. İlimizin ihracatını daha üst noktalara ulaştırma konusunda gerekli potansiyele sahip. Firmalarımızda ihracatın devamlılık kazanarak artması için Ar-Ge çalışmalarını, pazar araştırmalarını ve katma değeri arttırmalıyız.
Bu büyük başarıda emeği bulunan yöneticilerinden çalışanlarına kadar tüm firmalarımızı Odamız adına tebrik ediyor, Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçı Araştırmasının hazırlanmasında emeği geçen Türkiye İhracatçılar Meclisi’ne teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

listede-aysodan-6-firma-yer-aldi-236214-97d0435e0753cf697630a9e6868eaf36.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.