(TÜRKER KOCAKAHYA) TFF 3. Lig 1. Grup’ta şampiyonluk hedefiyle yoluna devam eden Nazilli Belediyespor’da yönetim, teknik heyet ve oyuncular yerel seçimlerde Nazilli Belediye Başkanı seçilen Kürşat Engin Özcan’ı makamında ziyaret etti. Hayırlı olsun ziyaretine Kulüp Başkanı Özgen Türker, yönetim kurulu üyeleri, Teknik Direktör Ahmet Yavuz ve ekibi ile oyuncular katıldı. Futbolcular, Hekimoğlu Trabzon mücadelesini protokol tribününden takip eden Özcan’a teşekkür ederken, Pazar günü oynanacak olan Yomraspor maçına davet etti. Ziyarette konuşan Başkan Türker, “Sporcularımız performanslarıyla beklentiyi en üste çıkardı. Nazilli Belediyespor'un yeri asla 3. lig değil. Deplasmanlara gittiğimizde diğer takımları görüyoruz. Biz bu lige yakışmıyoruz. Bizim bir üst ligde, PTT 1. Lig'de olmamız gerekiyor. Seneye de inşallah bu ligi kovalayacak bir kadromuz olur” dedi. Özcan ise, “Ben işin teknik boyutunu anlamam. Maçı kazandık mı kaybettik mi ona bakarım. Sizler daha iyi bilirsiniz” ifadelerini kullandı.

“GURUR DUYUYORUZ”
Özcan’ı yanlarında görmenin kendilerine gurur verdiğini ifade eden Nazilli Belediyespor Teknik Direktörü Ahmet Yavuz, “İnanılmaz bir oyuncu grubumuz var. Hepsi fedakarlık yapıyor ve büyük bir özveriyle ellerinden geleni yaptılar. İnşallah son tünele girdik. Bu noktada sizi de yanımızda görmeye ihtiyacımız var. Antrenörlük hayatımda 13'üncü yılımın içindeyim. Böyle bir takım görmedim. İnanılmaz bir oyuncu grubuyla çalışıyorum. Benim işimi kolaylaştırdılar. Bu saatten sonra da kenetlenme zamanı. Tabi ki hatalarımız da oldu. Hem bizim hem oyuncularımızın. Şu dört maçta hataları bırakıp bir aile gibi kenetlenebilirsek ne mutlu bize. Biz içeride bir aile olduk zaten siz de bu ailenin bir büyüğü olarak bize katılır, destek olursanız seviniriz. Bunun sözünü de vermiştiniz zaten” diye konuştu.

“FUTBOL TEKNİK BİR İŞ”
Futbolun teknik bir iş olduğunu vurgulayan Başkan Özcan ise, “Her açıdan tekniği bilmek gerek. Kendi mesleğimden örnek verecek olursam avukatlık da teknik bir iştir. Biri gelip bir şey anlattığı zaman 'çok biliyorsan gel sen yap' derim. Her işi bilen kişinin yapması lazım. Uzmanlarına teslim etmek lazım. Bizim için en doğrusu da bu. Kaldı ki futbol üst düzey profesyonellik gerektiren bir iş. Ben de meclis üyelerim de Nazilli halkı da size inanıyor ve güveniyor. Bu kadro bunu başaracaktır diye düşünüyorum” dedi.

"4'TE 4 YAPARAK ŞAMPİYON OLACAĞIZ"
Ligde 23 maçtır yenilmediklerini hatırlatan Başkan Türker ise, “Türkiye Liglerindeki rekoru her hafta geliştirerek kırıyoruz. Bu sezon bizim kırdığımız rekoru kırabilecek takım yok. Bu gurur da oyuncularımız ve hocalarımız sayesinde oldu. Mağlubiyet nedir onu unuttuk. Kafamız hiç öne eğilmedi. Sadece Hekimoğlu maçında sorun yaşadık. Bizim oyuncularımız çok istedi. Hiç oyunu çirkinleştirmedik. Yerlerde yatmadı oyuncularımız. Fair-play ölçüsünde mücadele ettiler. Rakip bir beraberlik sağladı. Sonrasında da tiyatro izledik. Ben bu yaşıma geldim ilk defa böyle bir şey gördüm. Belki erken olacak ama averajla değil 4'te 4 yaparak puan farkıyla şampiyon olacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

naz-nazdan-ozcana-ziyaret-101236-15935b8648d180a203030ae2aba508c4.jpegnaz-nazdan-ozcana-ziyaret-101236-cf41125f7fdcd264d22b2a2c804a8d40.jpegnaz-nazdan-ozcana-ziyaret-101236-e7b05cf47b711294a70301451b87dac5.jpegnaz-nazdan-ozcana-ziyaret-101236-e841448bb6fa04a4c9cef44f6f20efc7.jpeg


Kaynak: TÜRKER KOCAKAHYA