Olay, İzmir'in Karabağlar ilçesi Ulu Önder Caddesi'ndeki İlkay Apartmanı'nda meydana geldi. 6. kattaki dairede yalnız yaşayan ve psikolojik sorunları olduğu öne sürülen Tolga E. (50), eline aldığı cisimleri küfrederek evinin balkonundan aşağı fırlatmaya başladı. Evde bulunan inşaat malzemesi, cam kavanoz gibi çok sayıda eşyayı balkondan aşağıya atan şahıs, ortalığı birbirine kattı.

aw207316-01.jpg

Çevredeki araçlarda hasar oluşurken, mahalleli canını zor kurtardı. Mahallelilerin ihbarı üzerine polis ekipleri bölgeye gelerek şahsı gözaltına aldı. Komşular ise duruma isyan etti.

aw207316-02.jpg

Daha önce defalarca aynı şeyin yaşandığını ifade eden komşular, Tolga E.'den şikayetçi oldu. Tolga E.'nin küfrederek çevreye eşya fırlattığı anları cep telefonu kamerasına kaydeden mahalle sakinleri, şahıs hakkında artık önlem alınmasını istedi.

aw207316-03.jpg

"CAN GÜVENLİĞİM YOK"
Tolga E.'nin oturduğu apartmanın altında emlakçılık yapan Dilek Çelimli, "Biz 1 senedir bu kişiyle uğraşıyoruz. Defalarca karakola, adliyeye suç duyurusunda bulunduk. Olay onun oturduğu evin alt katını kiraya vermemizle başladı.

aw207316-04.jpg

Kiraya verince 'ben buraların ağasıyım, aldığınız kaporayı bana getireceksiniz' dedi. Bizi ölümle tehdit etmeye başladı. Benim psikolojim bozuldu. Ben defalarca savcılığa gittim, benim can güvenliğim yok. Sopayla oturuyorum. Lütfen bana bir yol göstersinler" dedi.

aw207316-05.jpg

Çelimli ayrıca, Tolga E.'nin daha önce babasını darp ettiği gerekçesiyle hapis yattığını iddia etti.

aw207316-06.jpg

"CEZA VERİLSİN"
Diğer mahalle sakini Tarık Cumalioğlu da, Tolga E.'nin arabaların üzerine kavanoz fırlattığını ve birkaç gündür eve polis ekiplerinin gelip gittiğini aktardı. Cumalioğlu, "Gözaltına alınıyor, sonra tekrar serbest bırakılıyor. Alttaki komşuyu rahatsız ediyor, insanlara küfrediyor. Sopayla alt komşusunun balkonuna vuruyor. Eline ne geçiyorsa atıyor, bağırıyor. Bu adamı gelsinler, götürsünler. Gerekli bir ceza verilsin" şeklinde konuştu.

Limanda 2 metrelik 'korkunç yılan' şaşkınlığı! İlginç başlı ve kulakları dışarıda Limanda 2 metrelik 'korkunç yılan' şaşkınlığı! İlginç başlı ve kulakları dışarıda

BİR GÜN ÖNCE SERBEST KALMIŞ
Gözaltına alınan şahsın sorgusu sürerken, bir gün önce aynı olaydan dolayı şahsın gözaltına alındığı, adliyeye sevk edildiği ve mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı öğrenildi. Şahıs hakkında aynı olaydan tam 6 kez işlem yapıldığı ama sonuçsuz kaldığı ifade edildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı