Meclisten ‘Barış Pınarı Harekatı’na tam destek

Meclisten ‘Barış Pınarı Harekatı’na tam destek

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Ekim ayı meclis toplantısının ikinci oturumu Özlem Çerçioğlu’nun başkanlığında yapıldı. 

A+A-

MURAT TAN - Toplantıda parti grubu sözcülerinden yapılan açıklamalarda, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin kuzeyinde PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı başlattığı Barış Pınarı Harekatı’na tam destek verilirken, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Suriye’deki harekatın yapıldığı noktanın terörden arınıp Barış Pınarı haline gelmesini temenni ediyoruz. Biz de şanlı Türk Ordusu’nun arkasındayız, yanındayız” dedi. 

TÜRKEŞ’İN ADI KUŞADASI’NDA YAŞATILACAK 

Toplantıda İYİ Parti’nin önceki meclis toplantısında verdiği önerge üzerine MHP Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in ismi, Kuşadası Ege mahallesinde bulunan ‘408 Sokak’a verilirken, Aydın Barosu eski Başkanı, 16. Dönem Aydın Milletvekili Muharrem Sökeli’nin ismi Hasanefendi-Ramazanpaşa Mahallesindeki ‘1 Sokak’a, 18. Dönem Aydın Milletvekili Nazilli eski Belediye Başkanı Mehmet Yüzügüler’in ismiyse Nazilli Yıldıztepe Mahallesindeki ’61 Sokak’a verildi. 

CUMHURİYET BAYRAMI TEMALI YARIŞMA YAPILACAK

Germencik Park mahallesinde bulunan “Gecekondu sokak” isminin “Mimar Sinan Sokak” olarak değiştirildiği toplantıda ayrıca Germecik Ortaklar Mahallesinde bulunan isimsiz kavşağaysa İstanbul eski Büyükşehir Belediye Başkanı Bedrettin Dalan’ın adı verildi. Toplantıda ayrıca, Kuşadası Belediye Başkanlığının 3 Eylül tarih ve 342 sayılı meclis kararı ile Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliği’nin 37. Maddesi ikinci fıkrası uyarınca 2019 mali yılı gider bütçesine 1 milyon lira ek ödenek verilmesi de kabul edildi.  Cumhuriyetim 96. Yıldönümü dolayısıyla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı temalı şiir, resim ve kompozisyon yarışması düzenlenmesinin de görüşüldüğü toplantıda, yarışmanın 1. Ve 4. Sınıf öğrenciler resim, 5. ve 8. Sınıf öğrenciler şiir, 9. ve 12. Sınıf öğrenciler içinse kompozisyon kategorilerinde gerçekleştirilmesi karara bağlandı. Yarışmada dereceye girenlereyse ödül olarak birinciye laptop, ikinciye notebook ve üçüncüyse tablet verilmesi de kararlaştırıldı. 

ŞİDDETLE MÜCADELE İÇİN ÇALIŞMA GRUBU OLUŞTURULACAK

Aydın ilinin tanıtılması için gerekli olan kısa film yapımı için 150 bin lira ödeneğin ayrıldığı toplantıda, şiddetle mücadele için çalışma grubu oluşturulmasına, oluşacak çalışma grubunun Meclis Kadın Çocuk Aile ve Engelliler Komisyonu üyelerinden teşekkül edilmesine karar verildi. Çalışmalar Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ile koordineli yürütülecek.

mecliste-baris-pinari-harekati-ittifaki-130953-60e334d95e7a745561437b0e03674399.jpg
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.